کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » ۱۲ مردی که تهران را بهم ریختند

اطلاعیه سایت

۱۲ مردی که تهران را بهم ریختند

۱۲ مردی که تهران را بهم ریختند

اعضای یک گروه در ۲۵ فقره تصادف ساختگی به جرح ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردند.

اعضای باند شیادان که در تصادف‌های ساختگی، خود را زیر خودروهای گرانقیمت می‌انداختند و با این شگرد به‌عنوان مجروح به کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه می‌پرداختند با ردیابی‌های تخصصی کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران به دام افتادند.

12 مردی که تهران را بهم ریختند

به گزارش «ایران»، روز ۱۹ شهریور امسال فردی به شعبه پنجم بازپرس دادسرای ناحیه ۱۶ تهران مراجعه کرد تا بخاطر دریافت دیه از بیمه بابت یک تصادف Crashمنجر به جرح در بزرگراه آزادگان دستور پرداخت بگیرد، اما بازپرس قاضی‌زاده با مطالعه پرونده و شنیدن اظهارات مرد مراجعه‌کننده متوجه تناقض‌هایی شد. بعد هم با هماهنگی مأموران انتظامی حاضر در دادسرا، حسن (۲۵ ساله) و دو همراهش به نام‌های مهدی (۲۱ ساله) و فرشید (۲۳ ساله) دستگیر شدند و پرونده بخاطر بررسی دقیق‌تر در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

آنها دربازجویی مقدماتی منکر هرجرمی شدند اما در ادامه و با بررسی سوابقشان، مشخص شد هرسه مجرم، سابقه ایجاد تصادف‌های ساختگی بخاطر دریافت خسارت از بیمه‌ها را داشته‌اند. بررسی سوابق متهمان نشان داد آنها تاکنون شش بار به اتهام فریب شرکت‌های بیمه و دریافت پول از طریق تصادف‌های ساختگی منجر به جرح دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

بدین‌ترتیب آنها با مشاهده اسناد و مدارک پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشودند و ضمن اعتراف صریح به دهها فقره پرونده‌سازی و تصادف ساختگی منجربه دریافت پول از شرکت‌های بیمه، دیگر همدستان و اعضای باند را نیز معرفی کردند. مهدی، دربازجویی اعتراف کرد که در بیش از ۱۸ فقره تصادف ساختگی منجر به جرح از طریق جعل برگه‌های پزشکی قانونی با همدستی دیگر اعضای گروه، میلیون ها تومان پول از شرکت‌های بیمه دریافت کرده است.

دیگر متهم دستگیر شده به نام حسن نیز در اعتراف‌های مقدماتی عنوان کرد که حداقل در ۸ پرونده به‌عنوان مصدوم تصادف‌ها، پس از جعل مدارک پزشکی قانونی از سوی دیگر اعضای گروه با هویت‌های مختلف اقدام به دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده است.

 فرشید نیز در اظهاراتی مشابه اعتراف کرد با خرید مدارک شناسایی متعلق به افراد معتاد و با جعل هویت‌شان و به‌عنوان شاکی در پرونده تصادف‌های جرحی، اقدام به دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده است.با اعترافات هر سه متهم دستگیر شده، آنها دیگر همدستان خود و اعضای گروه به نام رجبعلی (۴۲ ساله)، امید (۲۵ ساله)، مهرداد (۳۰ ساله) و ابراهیم (۲۴ ساله) را معرفی کردند و گفتند این افراد به‌عنوان راننده خودروهای تصادفی -ساختگی- به ادارات بیمه مراجعه کرده و اقدامات اولیه بخاطر کلاهبرداری و دریافت پول از شرکت‌های بیمه را انجام داده‌اند. 

با دستگیری چهار متهم، آنها ضمن تأیید اظهارات سه همدست خود گفتند که فرد دیگری نیز به نام هدی (۳۶ ساله) با آنها همکاری و همدستی داشته و در چندین فقره از تصادف‌های ساختگی به‌عنوان راننده خودرو، ایفای نقش کرده است.مهدی نیز در جنوب غرب تهران دستگیر شد و ضمن اعتراف صریح به همدستی با متهمان دستگیر شده گفت که به صورت جداگانه با دو نفر از دوستانش به نام‌های امید (۲۵ ساله) و محسن (۳۱ ساله) اقدام به تصادف‌های ساختگی منجر به جرح و دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده‌اند. 

با این تفاوت که در گروه سه نفره اخیر، محسن ودوستانش با شکستن اعضای بدن‌شان از جمله دست، پا و گونه اقدام به تشکیل پرونده درمراکزپزشکی قانونی کرده‌اند. 

ضمن اینکه در حال حاضر محسن به علت شکستگی پا، به همراه امید در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار دارند؛ بدین ترتیب بلافاصله محسن وامید در بیمارستان طالقانی شناسایی وهنگام ترخیص دستگیر شدند و به اداره آگاهی انتقال یافتند؛ در جریان تحقیق از دو متهم مشخص شد محسن درآستانه دریافت دیه ۳۹۰ میلیون تومانی از بیمه بوده است.

گرداوری:برنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A