home اخبار ورزشی گزارش بازی انگلیس و بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۸ + جدول گروه G

گزارش بازی انگلیس و بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۸ + جدول گروه G


به گزارش تیتر یک آنلاین، تیم ملی انگلیس که جام جهانی را با پیروزی ۲ بر یک مقابل تونس آغاز کرده بود، امروز هم عملکرد درخشانی برابر پاناما ارائه داد و با گل‌هایی که هری کین(۲۲، ۱+۴۵ و ۶۲) ، جان استونز (۸ و ۴۰) و لینگارد(۳۶) به ثمر رساندند با ۶ گل از حریف خود پیش افتاد که پانامایی‌ها تنها یکی از گل‌های خورده را در دقیقه ۷۸ توسط بالوی پاسخ داد، اما در نهایت سه شیرها به برتری رسیدند تا همانند بلژیک ۶ امتیازی شوند و از مرحله گروهی صعود کند.
دو شکست متوالی برای تیم‌های تونس و پاناما نیز موجب حذف آنها از جام جهانی شد و در سومین دیدار گروهی انگلیس و بلژیک جدال تعیین صدرنشین گروه G را برگزار می‌کنند.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه G
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۳ ؛ ساعت ۱۶:۳۰
استادیوم: نیژنی نووگورود/ تماشاگر: ۴۳۳۱۹ نفر
داور: جهاد گریشا(مصر)؛ کمک‌ها: ردوان آچیک(مراکش)، ولید احمد(سودان) و نوربرت هائوتا(تاهیتی)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

 

تیم ملی انگلیس

جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، لوفتوس چیک، جسی لینگارد(۶۴- فابیان دلف)، کیرن تریپر(۷۰- دنی رز) ، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ و هری کین(۶۳- جیمی واردی).

سرمربی: گرت ساوت‌گیت

 

 

تیم ملی پاناما

خایمه پندو، رومن تورس، فیدل اسکوبار، میشل موریو، اریک داویس، گابریل گومس(۶۹- فیلیپه بالوی) ، آرماندو کوپر، آنیبال گودوی(۶۲- ریکاردو آویلا) ، ادگارد بارسناس(۶۹- آبدیل آرویو) ، خوسه لوئیس رودریگس و بلاس پرس.

سرمربی: هرنان داریو گومز

 

 

اخطار

آرماندو کوپر(۱۱) از پاناما

لوفتوس چیک(۲۴) از انگلیس

فیدل اسکوبار(۴۵) از پاناما

میشل موریو(۷۲) از پاناما

 

 

شرح گل‌ها

انگلیس ۱ – پاناما ۰ (دقیقه ۸: جان استونز): ارسال دقیق کیرن تریپر از روی کرنر سمت راست زمین را جان استونز، مدافع پیشتاخته انگلیس با پرش بلند و ضربه سر محکم تبدیل به گل اول مسابقه کرد.

 

 

انگلیس ۲ – پاناما ۰ (دقیقه ۲۲: هری کین): پنالتی اعلام شده به سود سه شیرها را هری کین با شوت پُر قدرت به کنج سمت چپ دروازه پاناما و دور از دستان خایمه پندو زد تا دومین گل انگلیس به ثمر برسد.

 

 

انگلیس ۳ – پاناما ۰ (دقیقه ۳۶: جسی لینگارد): لینگارد بعد از یک- دو با استرلینگ توپ را تا پشت محوطه جریمه پیش برد و با شوت بغل پای استثنایی که به زیر طاق دروازه پاناما هم برخورد کرد، یکی از زیباترین گل‌های جام جهانی را به ثمر رساند.

 

 

انگلیس ۴ – پاناما ۰ (دقیقه ۴۰: جان استونز): بازیکنان انگلیس ضربه آزاد میانه زمین پاناما را کوتاه کار کردند که پاس مگوایر، ارسال هندرسون و پاس هری کین با ضربه سر را استرلینگ با ضربه سر زد که پندو واکنش خوبی داشت، اما در ریباند جان استونز از راه رسید تا دومین گل خود و چهارمین گل سه شیرها را باز هم با ضربه سر بزند.

 

 

انگلیس ۵ – پاناما ۰ (دقیقه ۱+۴۵: هری کین): دومین پنالتی انگلیس در این مسابقه را هری کین باز هم مثل پنالتی به گوشه سمت چپ دروازه پاناما و خلاف جهت پندو زد تا تیمش را در نیمه اول به گل پنجم برساند.

 

انگلیس ۶ – پاناما ۰ (دقیقه ۶۲: هری کین): لوفتوس چیک از سمت راست زمین حرکت در عرضی به پشت محوطه جریمه پاناما داشت که شوت او بعد از برخورد به پای هری کین در موقعیتی مشکوک به آفساید گل ششم انگلیس را رقم زد.

 

انگلیس ۶ – پاناما ۱ (دقیقه ۷۸: فیلیپه بالوی): ارسال عالی ریکاردو آویلا از روی ضربه آزاد جناح راست زمین را فیلیپه بالوی با تکل بلند، پرتاب کردن خود و ضربه به توپ زد تا دروازه انگلیس را باز کند و نخستین گل تاریخ پاناما در جام جهانی به نام او ثبت شود.

 

 

 

بهترین بازیکن

 

هری کین که در نخستین بازی انگلیس دو گل برتری تیمش برابر تونس را به ثمر رسانده بود، امروز هم مقابل پاناما عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و توانست هت‌تریک کند و در صدر جدول گلزنان جام جهانی قرار بگیرد و علاوه بر آن یک پنالتی هم بگیرد تا بیشترین نقش را در برتری ۶ بر یک تیمش داشته باشد.

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۵: گودوی بهترین فرصت برای گلزنی را روی پاس پرس داشت ولی شوت بی‌هدف او با اختلاف زیادی از دروازه انگلیس به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: واکر با تکل عالی اجازه نداد توپ در مقابل دروازه انگلیس به پرس برسد و در موقعیت گلزنی قرار بگیرد.

دقیقه ۱۶: شوت فنی تماشایی بارسناس با پای چپ از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه انگلیس به اوت رفت.

دقیقه ۲۰: لینگارد پشت مدافعان پاناما صاحب توپ شد و فرار سریعی به سمت دروازه داشت که فیدل اسکوبار روی او مرتکب خطا شد تا داور به سود انگلیس پنالتی بگیرد.

 

 

دقیقه ۲۹: نفوذ رودریگز از سمت چپ محوطه جریمه انگلیس و ضربه او بی‌حاصل راهی اوت شد.
دقیقه ۳۰: پندو با خروج به موقع از دروازه اجازه شوت‌زنی به استرلینگ نداد.
دقیقه ۳۲: ارسال تریپر از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر مگوایر همراه شد که توپ روی تور دروازه پاناما فرود آمد.

دقیقه ۳۸: شوت بارسناس بی‌ثمر بود و با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه انگلیس عبور کرد.

دقیقه ۴۲: شوت فنی لینگارد این بار تبدیل به گل نشد و بعد از برخورد به تورس به کرنر رفت.

دقیقه ۴۳: بعد از ارسال مگوایر از روی کرنر، آنیبال گودوی در محوطه جریمه هری کین را گرفت، روی زمین انداخت و مرتکب خطا شد تا دومین پنالتی در این دیدار برای انگلیس اعلام شود.

 

 

دقیقه ۴۹: پاس در عمق هری کین سرعت زیادی داشت تا تلاش استرلینگ برای گرفتن توپ بی‌ثمر باشد و پندو با خروج از دروازه و تکل بلند این موقعیت را دفع کند.

دقیقه ۶۶: موریو نفوذ سریعی از سمت راست محوطه جریمه انگلیس داشت که خروج پیکفورد و دفع توپ مگوایر اجازه گلزنی به او نداد.

دقیقه ۷۳: شوت والی تماشایی هندرسون با اختلاف کمی از کنار دروازه پاناما به اوت رفت.دقیقه ۹۰: ارسال اشلی یانگ از روی ضربه آزاد میانه زمین بعد از برخورد به بازیکنان دو تیم در اختیار پندو قرار گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: آریو قصد داشت با ضربه قیچی برگردان گلزنی کند که توپ روی پای او جفت و جور نشد تا مدافعان انگلیس توپ را دور کنند.

 

اتفاق ویژه

برای پنجمین بار در تاریخ رقابت‌های جام جهانی یک تیم توانست در یک نیمه پنج گل بزند که آخرین بار این اتفاق چهار سال قبل در مرحله نیمه نهایی و دیدار آلمان و برزیل رخ داد؛ تیم ملی انگلیس در نیمه اول بازی امروز برابر پاناما توانست ۵ بار دروازه این تیم را باز کند.
همچنین تیم ملی پاناما نیز که نخستین جام جهانی تاریخ خود را تجربه می‌کرد، امروز توانست گل اول تاریخ خود در این رقابت‌ها را در دقیقه ۷۸ بازی مهم با انگلیس توسط فیلیپه بالوی بزند تا هواداران این تیم با وجود نتیجه ۶ بر یک، خوشحال باشند.

در حاشیه

* انگلیس با یک تغییر نسبت به بازی اخیرش مقابل تونس امروز برابر پاناما قرار گرفته که لوفتوس چیک را جایگزین دله آلی مصدوم کرده ولی پاناما هیچ تغییری در ۱۱ نفر اصلی خود نداشته است.

* آرماندو کوپر که صدمین بازی ملی خود را برای پاناما انجام می‌دهد، با اخطاری که در دقیقه ۱۱ دریافت کرد دو کارته شد تا آخرین مسابقه مرحله گروهی جام جهانی برابر تونس را از دست بدهد.

 


منبع:titre1online.ir
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A