home دسته‌بندی نشده کاشت مو چقدر زمان می‌برد؟

کاشت مو چقدر زمان می‌برد؟


از آنجایی که روزبه‌روز تکنیک‌ها و ابزارهای کاشت مو تنوع بیشتری می‌یابند؛ بسیاری از افراد که پیش از این کاشت مو را به عنوان عملی سخت یا دردناک می‌شناختند هم به انجام آن ترغیب شده‌اند. زیرا کاشت مو نسبت به گذشته بسیار آسان‌تر شده و در زمان کمتری کاملا بدون درد قابل انجام است. بنابراین اگر به تازگی تصمیم به انجام کاشت مو گرفته‌اید و می‌خواهید بدانید کاشت مو چقدر زمان می‌برد و برای کاشت موی با جراحی و بدون جراحی چقدر زمان باید اختصاص دهید، با ما باشید تا هر آنچه لازم است درباره مدت زمان کاشت مو بدانید را با هم بررسی کنیم.

عمل جراحی کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟

اگر به طور میانگین و بدون در نظر گرفتن روش کاشت مو بخواهیم زمان آن را تخمین بزنیم، زمانی در حدود ۴ تا ۸ ساعت است که در شرایط مختلف مدت زمان کاشت تغییر می‌یابد. به طورکلی اینکه کاشت مو در چند جلسه انجام می‌شود و مدت زمان عمل کاشت مو در در هر جلسه چقدر است به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد. به طور کلی فاکتورهای موثر در زمان کاشت مو شامل موارد زیر هستند:

  • کاشت مو با جراحی یا بدون جراحی و تکنیک کاشت موی مناسب هر فرد
  • تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای هر فرد و میزان ناحیه طاسی
  • تخصص جراح و مجهز بودن کلینیک موردنظر شما
  • تعداد جلسات کاشت مو لازم برای هر فرد

 

همه عوامل بالا در تعیین اینکه کاشت مو چقدر زمان می‌برد موثر هستند ولی مهم‌ترین عامل، تعداد گرافت‌هایی است که جراح باید از منطقه اهداکننده مو برداشته و به ناحیه طاسی پیوند بزند. اینکه جراح چگونه این کار را انجام می‌دهد همان تکنیک کاشت است که نه تنها در زمان بلکه در کیفیت کاشت مو و کاهش زمان بهبودی فرد نیز بسیار اثرگذار است. روش‌های کاشت مو به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند که مدت زمان انجام کاشت مو در هر یک متفاوت است:

  • روش کاشت با جراحی
  • کاشت مو بدون جراحی

 

بسته به اینکه پزشک شما کدام یک از روش‌های فوق را برای شما در نظر بگیرد، زمان مناسب کاشت مو متفاوت است. اما در نظر داشته باشید که در روش‌های جراحی کاشت مو معمولا باید زمان بیشتری را برای کاشت اختصاص داد زیرا جراح باید ابتدا با استفاده از مواد بیهوشی موضعی ناحیه موردنظر را برای کاشت آماده کند. سپس گرافت‌های مو به طور دستی یا با به کار گیری ابزارهای دقیقی برداشته می‌شوند که مخصوص این کار طراحی شده و به طور خودکار گرافت‌ها را برای کاشت استخراج می‌کنند. گرافت‌هایی که برای کاشت آماده می‌شوند نیاز به حساسیت بالایی برای جابجایی دارند زیرا اگر به هر دلیلی آسیب ببینند دیگر قابل کاشت نخواهند بود. به همین دلیل لازم است جراح در زمان کاشت مو دقت بسیار بالایی برای کاشت مو داشته باشد که نیاز تخصص زیاد و زمان کافی دارد.

برای بدست آوردن اطلاعات کامل درباره کاشت مو چقدر زمان می برد اینجا کلیک کنید .

کاشت مو چقدر زمان می برد

بهبودی پس از کاشت مو با جراحی و زخم کاشت مو چند روز طول می‌کشد؟

در انواع روش بدون جراحی کاشت مو معمولا ۱ الی ۲ هفته زمان می‌برد که زخم‌ها ترمیم شود و پوست سر به حالت نرمال برگردد. در این زمان باید مراقبت‌های لازم پس از کاشت مو را به دقت رعایت کنید تا به بهبودی کامل دست یابید.

کاشت موی بدون جراحی چقدر زمان می‌برد؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد اینکه عمل کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها جراحی کاشت مو یا بدون جراحی بودن آن است. زمان مورد نیاز کاشت مو در روش های غیرجراحی مانند پی‌آرپی یا میکروپیگمنتیشن معمولا از ۱ تا ۳ ساعت است اما آنچه در روش‌های غیرجراحی اهمیت دارد تعداد جلسات لازم برای کاشت است، برای مثال متقاضی کاشت مو در روش غیرجراحی پی‌آر‌پی به چندین جلسه نیاز دارد در حالی که کاشت با جراحی ممکن است تنها در یک جلسه یا نهایتا ۲ جلسه انجام شود. بنابراین اینکه در روش‌های بدون جراحی کاشت مو چه مدت طول می‌کشد بیشتر به تعداد جلسات آن بستگی دارد.

عمل کاشت مو چقدر طول می کشد

زمان و تعداد جلسات کاشت مو در انواع روش‌های بدون جراحی چقدر است؟

و اما سوال بسیاری از افراد این است که در هر روش بدون جراحی کاشت مو چقدر زمان میبره؟

  • پی‌آرپی : ۴ تا ۶ جلسه هردو هفته یک‌بار، در هر جلسه در حدود ۱ الی ۲ ساعت
  • میکروپیگمنتیشن : ۵ تا ۷ جلسه، در هر جلسه بین ۴ الی ۵ ساعت
  • تزریق استروئید : بین ۲ تا جلسه معمولا هفته‌ای یک‌بار، در هر جلسه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه
  • نوردرمانی سطح پایین : معمولا ۲۰ تا ۳۰ جلسه لازم است، در هر جلسه ۲۰ الی ۴۰ دقیقه


منبع:نیک استار
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A