کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه » محرم 95 » پاسخ حسن روحانی به سخنرانی ترامپ

اطلاعیه سایت

پاسخ حسن روحانی به سخنرانی ترامپ

پاسخ حسن روحانی به سخنرانی ترامپ

حسن روحانی طی سخنرانی تلویزیونی خود به ادعاهای ایران هراسانه ترامپ واکنش نشان داد.

عکس حسن روحانی

خلاصه ای از سخنرانی حسن روحانی در پاسخ به ادعاهای ترامپ:

– در صحبتهای ترامپ جز فحاشی و اتهامات واهی حرف دیگری وجود نداشت.

– ترامپ چگونه اسم یک خلیج جهانی و تاریخی را هنوز یاد نگرفته. همان خلیج فارسی که ناوگان‌های امریکایی بی جهت در آن رفت و آمد می‌کنند. از نیروهای خود می‌پرسید که در نقشه این خلیج چه نامی دارد.

– ترامپ ظاهرا فراموش کرده که دولت آمریکا با پول و مزدوران خودش، دولت قانونی ایران را سرنگون کرد.

– فراموش کردند در موشک‌ باران شهرهای ایران و بمباران شیمیایی سردشت و حلبچه بیانیه‌ای که لازم بود آمریکا بدهد و در برابر متجاوزین بایستد و از مظلومان حمایت کند درست برعکس عمل کرد.

– تاریخ را باید دقیق‌تر بخوانیم، بهتر بخوانیم. در ۶۵ سال گذشته با مردم ایران چه کرده‌اند و در ۴۰ سال گذشته با مردم ایران چه کرده‌اند؟

– حقوق بین‌الملل را هم ظاهرا دقیق نخوانده‌اند. چطور نسبت به معاهده‌ای که چندجانبه و یک سند بین‌المللی است مگر یک رئیس‌جمهور به تنهایی می‌تواند لغو کند. ظاهرا نمی‌داند که این یک سند یکجانبه بین ایران و امریکا نیست.

– از یک رییس‌جمهور تعجب می‌کنم که نمی‌داند نام یک خلیج معروف و تاریخی در دنیا چیست و خلیج فارس را به نام دیگری می‌خواند. حداقل نقشه‌هایی که در دست نظامیان خودش در خلیج فارس است را یک بار ببیند.

ادب و اخلاق هم اهمیت دارد. درخصوص حرف‌های ناصحیح و اتهاماتی که ترامپ نسبت به ملت ایران زد باید بگویم آیا ملتی که دموکراسی را توأم با فرهنگ و ایمان مورد دقت قرار می‌دهد و به تمام تعهدات بین‌المللی خود همواره احترام گذاشته یاغی است یا دولتی که همواره در پی تجاوز و کودتا درمنطقه و در جهان بوده است؟

– کسی ادعا می‌کند می‌خواهد در برابر سلاح هسته‌ای مقابله کند که تنها کشوری است که در تاریخ جهان از سلاح هسته‌ای آن هم نه یک بار بلکه دو بار علیه یک ملت استفاده کرده است.

– کشوری که هم از سلاح هسته‌ای استفاده کرده و هم از دارندگان سلاح هسته‌ای که دوست او هستند حمایت کرده است. آیا او می‌خواهد در برابر اشاعه سلاح هسته‌ای اقدام کند؟

– یک بار دیگر بخاطر مردم ما روشن شد که آمریکا دولتی است علیه ملت‌های منطقه و ملت‌های مظلوم همواره خط قبلی خود را ادامه می‌دهد. ملت ما ملتی نیست که با سخنان این‌چنینی در برابر یک دیکتاتور سر فرود بیاورد.

– ملت ما در برابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نیاورده و نخواهد آورد.

– بسیاری از کشورها به تحریم علیه ایران پیوستند و به آن‌ها ثابت شد نمی‌توانند ملت ایران را به زانو دربیاورند.

– به ملت ما امروز ثابت شد باید بیش از پیش متحد باشیم.

– امروز ثابت شد برجام مستحکم‌تر از آن چیزی است که این آقا در رقابت‌های انتخاباتی‌اش فکر می‌کرد. ماه‌‌ها از انتخابات آمریکا گذشته و تازه می‌گوید می‌خواهم با همکاری کنگره به برجام تبصره بزنم و نمی‌داند به برجام بند و تبصره و ماده‌ای اضافه نمی‌شود.

–  آمریکا امروز در برابر برجام تنهاتر از همیشه است.

– آنچه امروز از مقامات آمریکا شنیده شد جز تکرار حرف‌های نادرست و اتهامات واهی و فحاشی که در طول ۴۰ سال گذشته تکرار می‌کرده‌اند نبود، ما غافلگیر نشدیم چون ۴۰ سال است که به این حرف‌ها عادت داریم.

– ملت ما غافلگیر نشد چون توقعی جز این نداشت اما با این حرف‌ها متحدتر از گذشته شد.

– شما نمی‌توانید با این حرف‌ها بین دولت و ملت و مقام معظم رهبری فاصله بیندازید.

گرداوری: ایسنا

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A