شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » هشدار جدی هاوکینگ درباره یک تهدید علیه بشر

اطلاعیه سایت

هشدار جدی هاوکینگ درباره یک تهدید علیه بشر

هشدار جدی هاوکینگ درباره یک تهدید علیه بشر

استیون هاوکینگ، فیزیکدان و کیهان‌‍شناس بریتانیایی بار دیگر درباره رشد هوش مصنوعی به‌ عنوان تهدیدی جدی بخاطر نوع بشر سخن گفت.

هاوکینگ در مصاحبه با مجله «وایرد» گفت: «هوش آدمی با هوش کامپیوترهای مدرن تفاوت چندانی ندارد. مشکل در اینجاست که هوش مصنوعی بسیار خطرناک است. آدمی به ‌تنهایی قادر به حکمرانی بر زمین نیست. بسیار محتمل است که روبات‌ها این کار را بهتر از انسان‌ها انجام دهند. و در نهایت آدمی بخاطر روبات‌ها باری اضافی خواهد بود.»

هشدار جدی هاوکینگ درباره یک تهدید علیه بشر

او همچنین درباره احتمال بوجود آمدن وضعیتی که در آن هوش مصنوعی بی‌نیاز از حضور آدمی پویا خواهد بود گفت: «اگر آدمیان می‌توانند ویروس بخاطر کامپیوترها طراحی کنند، روزی خواهد آمد که فردی توانایی ساخت هوشی مصنوعی را خواهد داشت که بی‌نیاز از انسان‌ها خود را بازسازی کند. این گونه‌ای تازه از زندگی خواهد بود که از زندگی نوع بشر پیشی خواهد گرفت.»

این دانشمند ۷۵ ساله بریتانیایی همچنین بر لزوم ایجاد فضایی نو بخاطر جوانان سخن گفت. به نظر آقای هاوکینگ درفضا جوانان فرصت بیشتری بخاطر علم‌ورزی خواهند داشت. به نظر این اختر شناس بی‌تفاوتی به دانش نتیجه‌های گرانباری بخاطر آدمی خواهد داشت.

آقای هاوکینگ بر ایجاد برنامه فضایی بخاطر جامعه علمی تاکید کرده و پیشنهاد داده تا آدمیان بخاطر تصاحب سیاره‌های دیگر بخاطر زیستن آماده شوند. او درمصاحبه یادآور می گوید: «به گمانم به نقطه‌ای بی‌بازگشت رسیده‌ایم. زمین بخاطر همه آدمیان بسیار کوچک است. جمعیت جهانی رو به افزایش است. بشر با تهدید خود نابود ساختن روبروست.»

این نخستین بار نیست که این دانشمند بریتانیایی درباره لزوم رفتن انسان به دیگر سیاره‌ها بخاطر زندگی کردن سخن می‌گوید.

گرداوری:آفتاب


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A