home بیوگرافی نیسان آلتیما ۲۰۱۷ بررسی Altima و عکس های نیسان آلتیما ۲۰۱۷

نیسان آلتیما ۲۰۱۷ بررسی Altima و عکس های نیسان آلتیما ۲۰۱۷


نیسان آلتیما 2017

عکس های نیسان آلتیما ۲۰۱۷ و قیمت Nissan Altima

نقد و بررسی نیسان آلتیما  ۲۰۱۷ 

شرکت نیسان مدل آلتیمای خود را با الهام هایی از مدل محبوب ماکسیما (Maxima) طراحی نموده که رنگ و بوی یک خودروی سدان خانوادگی را به آن دهد. این خودرو مانند دیگر نمونه های تولیدی شرکت نیسان به امکانات و ابزار خلاقانه ای مجهز بوده که از صندلی های Zero Gravity با استفاده از تکنولوژی ساخت سازمان فضایی آمریکا (NASA) به منظور جلوگیری از خسته شدن بدن در هنگام طی مسافت های طولانی می توان به عنوان یکی از برجسته ترین آنان نام برد. علاوه بر این نیسان آلتیما جدید به فهرست بلند بالایی از تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی مجهز شده تا بتواند خریداران و مشتریان سخت گیر و دقیق این بازار را مجاب به استفاده از خودروهای تولیدی خود نماید.
برای بقا در بازار رقابتی خودروهای سدان سایز متوسط، نیسان مدل آلتیمای خود را به پیشرانه هایی با حداکثر توانایی و حداکثر مصرف سوخت مجهز نموده است. نیسان آلتیما نیز سبک ترین خودروی موجود در این کلاس بوده و با استفاده از یک جعبه دنده CVT بسیار کم مصرف بوده و مصرف سوخت میانگینی معادل ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در مسیرهای بزرگراهی با استفاده از موتور ۴ سیلندر خود دارد. برای این خودرو قابلیت استفاده از یک پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر نیز قرار داده شده که علاوه بر مصرف سوخت مناسب توانایی های فنی مناسبی نیز داشته که در بین خودرهای این کلاس کم نظیر است.

نیسان آلتیما 2017

ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت نیسان آلتیما مدل سال ۲۰۱۷ میلادی

برای سال ۲۰۱۷ میلادی شرکت نیسان تغییر محسوسی را بر روی مدل های تولیدی خود اعمال نکرده است. تنها تغییر در پیشرانه ۲.۵ لیتری این خودرو بوده که با اندکی کاهش قدرت تولیدی موتور روبرو شده است. از نقاط قوت نیسان آلتیما مدل سال ۲۰۱۷ می توان به طراحی بدنه زیبا و جذاب، صندلی های نرم و راحت بخصوص در بخش جلویی، سیستم راهیابی ماهواره با کاربری ساده و آسان و سیستم پیشرفته جلوگیری از برخورد در بخش جلویی خودرو (Forward Collision Warning With Automatic Brake) در تیپ SL آن اشاره کرد. نبود سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها (AWD) و سیستم انتقال قدرت دستی، عدم ارائه مدل های کم مصرف هیبریدی، فضای کم محل قرار گیری سر در صندلی های ردیف دوم و صدای زیاد ورودی به داخل کابین نیز از نقاط ضعف نیسان آلتیما مدل ۲۰۱۷ میلادی بوده که در این بخش ها آن را در مقامی پس از رقبای خود قرار می دهد.

نیسان آلتیما 2017

مصرف سوخت نیسان آلتیما

نیسان آلتیما برای سال ۲۰۱۷ با دو نوع پیشرانه کم مصرف ۴ سیلندر و پرقدرت ۶ سیلندر خورجینی به بازار عرضه می گردد. مدل کم مصرف  موتور ۴ سیلندر به حجم ۲.۵ لیتر بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۱۷۹ اسب بخار را دارد. مدل پر قدرت نیز از یک موتور ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر خورجینی استفاده کرده که حداکثر نیروی تولیدی آن برابر با ۲۷۰ اسب بخار است. موتور ۴ سیلندر نیسان آلتیما مدل سال ۲۰۱۷ میلادی مصرف سوختی معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر شهری داشته و مصرف آن در مسیرهای بزرگراهی برابر با  ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این خودرو در تیپ SL خود نیز مصرفی برابر با ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در مسیرهای شهری داشته است. پیشرانه ۶ سیلندر خروجینی نیسان آلتیما نیز مطابق انتظار پر مصرف تر بوده و مصرفی برابر ۱۰.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را در شهر طی نموده و مصرفی معادل  ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه ها دارد.

تیپ های مختلف و امکانات استاندارد و سفارشی نیسان آلتیما مدل سال ۲۰۱۷

نیسان آلتیما برای سال ۲۰۱۷ میلادی در پنج تیپ مختلف و قابلیت انتخاب بین دو نوع پیشرانه به بازارهای جهانی عرضه می گردد. خریداران قابلیت استفاده از موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر را در تیپ های پایه،  S، SV ، SR و SL داشته و موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری تنها در تیپ های SR و SL به مشتریان ارائه می گردد.

نیسان آلتیما 2017

تیپ پایه و استاندارد با موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر

مدل پایه نیسان آلتیما برای سال ۲۰۱۷ میلادی با قیمت ۲۳.۳۶۵ دلار به بازار عرضه شده و دارای تجهیزات و امکاناتی از قبیل رینگ های ۱۶ اینچی فولادی با استفاده از پوشش قالپاق، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۶ جهت بصورت دستی، شیشه ها و آیینه های جانبی برقی، سیستم صوتی با قابلیت پخش رادیو های موج AM و FM و CD با چهار بلندگو، ورود بدون کلید به خودرو (Keyless)، قابلیت روشن و خاموش کردن پیشرانه با استفاده از دکمه، قابلیت باز کردن شیشه های جلویی و در صندوق عقب با استفاده از ریموت کنترل، سیستم ارتباطی بدون سیم بلوتوث به منظور متصل شدن به گوشی های تلفن هوشمند همراه و دکمه های کنترلی بر روی غربیلک فرمان خواهد بود.

نیسان آلتیما 2017

تیپ S با موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
این تیپ از نیسان آلتیما با قیمتی معادل ۲۳.۷۶۵ دلار عرضه شده و از صندلی راننده با امکان تنظیم در ۶ جهت مختلف به صورت برقی استفاده می کند. از دیگر امکانات موجود در این تیپ می توان به سیستم کنترل سرعت (Cruise Control)، سیستم کلید هوشنمد شرکت نیسان، چراغ های جلویی با قابلیت روشن و خاموش شدن خودکار، سیستم صوتی پیشرفته مجهز به ۶ بلندگو و مجهز به صفحه نمایشگر ۵ اینچی  و ورودی USB همراه با قابلیت تنظیم بلندی صدا با توجه به سرعت خودرو اشاره نمود. این خودرو به سیستم ارتباطی اختصاصی شرکت نیسان به نام NissanConnect با قابلیت کنترل توسط گوشی های تلفن هوشمند همراه نیز مجهز بوده و سیستم کنترل فشار باد تایرها و دوربین کمکی دنده عقب نیز از دیگر امکانات آن هستند.

تیپ SR با استفاده از موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
قیمت نیسان آلتیما در این تیپ برابر با ۲۵.۳۳۵ دلار  بوده و از امکانات استاندارد موجود در آن می توان به سیستم تعلیق (Suspension) بهینه سازی شده و اسپرت، رینگ های آلیاژی ۱۸ اینچ، چراغ مه شکن، باله عقب (Spoiler)، جعبه دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض ۷ سرعته به صورت دستی از طریق اهرم های پشت فرمان، صندلی های با روکش پارچه ای، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۸ جهت به صورت برقی و تجهیزات با ظاهر اسپرت متفاوت در داخل کابین اشاره کرد.

تیپ SV با استفاده از موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
تیپ SV نیسان آلتیما با استفاده از موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری قیمتی برابر با ۲۶.۳۲۵ دلار  دازد. از امکانات موجود در این تیپ نیسان آلتیما می توان به مواردی مانند رینگ های ۱۷ اینچی آلیاژی، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۸ جهت به صورت برقی، چراغ مه شکن، وجود ورودی های USB و iPod، سیستم رادیوی دیجیتال SiriusXM، سیستم کمکی پیام کوتاه بدون استفاده از دست، سیستم ارتباطی اختصاصی NissanConnect به صورت استاندارد و دوربین کمکی بخش عقبی خودرو، سیستم تهویه مطبوع دوگانه اتوماتیک (Dual Zone Climate Control)، قابلیت روشن کردن خودرو با استفاده از کنترل از راه دور خودرو، سیستم نمایش ترافیک بخش عقب خودرو (Rear Cross Traffic Alert) و سیستم نمایش نقطه کور (Blind Spot Monitor) اشاره نمود.

تیپ SL با استفاده از موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
قیمت این تیپ از نیسان آلتیما برابر با ۲۹.۴۳۵ دلار  است. تجهیزات اضافی آن نسبت به تیپ های قبلی شامل غربیلک فرمان مجهز به گرمکن، سیستم صوتی حرفه ای ساخت شرکت Bose با ۹ بلندگو، صندلی سرنشین جلو با قابلیت تنظیم در چهار جهت به صورت برقی، وجود چراغ های راهنمای بر روی آیینه های جانبی، روکش های چرمی صندلی ها، چراغ های عقبی مجهز به لامپ های LED، صندلی های جلویی مجهز به گرمکن، خروجی های مجزای سیستم تهویه مطبوع برای ردیف دوم صندلی ها، آیینه های جانبی مجهز به گرمکن با قابلیت جمع شدن خواهند بود.

نیسان آلتیما 2017

تیپ SR مجهز به موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری
این تیپ تمامی امکانات موجود بر روی تیپ SR مجهز به موتور ۴ سیلندر ۲.۵ را داشته و با قیمت ۲۸.۸۸۵ دلار  به بازارها عرضه می گردد. از امکانات اضافی آن نسبت به تیپ SR مجهز به موتور ۴ سیلندر می توان به چراغ های جلویی با استفاده از لامپ های LED و سقف شیشه ای با قابلیت باز و بسته شدن به صورت الکتریکی اشاره کرد.

تیپ SL مجهز به موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری
تیپ SL مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری نیسان آلتیما با قیمت ۳۳.۵۵۵ دلار  به مشتریان عرضه شده و تمامی امکانات و ابزار موجود در تیپ SL مجهز به پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر را دارد. علاوه بر این نیسان آلتیما در این تیپ به رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی، صفحه نمایش ۷ اینچ رنگی با کیفیت VGA، سیستم ناوبری ماهواره ای و سنسورهای پارک در عقب و جلوی خودرو نیز مجهز شده است. برای نیسان آلتیما مدل سال ۲۰۱۷ میلادی ۸ بسته سفارشی نیز در نظر گرفته شده که از مهم ترین نمونه های آن می توان به بسته افزایش سطح راحتی اشاره کرد که در تیپ SV مجهز به موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری قابل سفارش است. این بسته قابلیت ها و امکاناتی مانند سقف شیشه ای برقی، خروجی های مجزای سیستم تهویه مطبوع برای سرنشینان صندلی های عقبی خودرو و چراغ های راهنمای موجود بر روی آیینه های جانبی بوده و موجب افزایش آسایش راننده و سرنشینان در کابین خودرو می گردد. بسته دیگری که برای مدل های SL (هم موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر و هم موتور ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر) وجود دارد، بسته تکنولوژی بوده که امکاناتی مانند سیستم جلوگیری از برخورد در بخش جلویی خودرو (Forward Collision Alert)، ترمزهای اضطراری و خودکار جلوی خودرو، سیستم کنترل سرعت هوشمند، سیستم ارتباطی NissanConnect و سیستم رهیابی ماهواره ای و صفحه نمایش ۷ اینچی رنگی را به این خودروها اضافه می نماید.

نیسان آلتیما 2017

امنیت و سیستم های کمکی رانندگی

نیسان آلتیما سال ۲۰۱۷ میلادی در آزمون های سازمان NHTSA (National Highway Traffic & Safety Administration) موفق به کسب بالاترین رتبه ممکن شده و در زمینه تصادفات راننده نشان ۵ ستاره ایمنی در تصادفات را دریافت نموده است. این خودرو در بخش های تصادفات از جلو و بخش های جانبی ۵ ستاره ایمنی را دریافت نموده و در بخش ایمنی سقف خودرو در هنگام چپ شدن ۴ ستاره ایمنی را دریافت نموده است. موسسه غیر دولتی IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) نیز به این خودرو لقب Top Safety Pick را اهدا نموده است. همانطور که پیشتر و در بخش معرفی تیپ های مختلف این خودرو اشاره شد، نیسان آلتیما مجهز به تعداد زیادی سیستم های کمکی رانندگی و جلوگیری از تصادفات رانندگی شده است. از نمونه های این تجهیزات می توان به سیستم هشدار خروج از خطوط جاده (Lane Departure) و سیستم مشاهده نقطه کور خودرو اشاره کرد. تیپ SL این خودرو نیز قابلیت تجهیز به امکانات امنیتی مانند سیستم جلوگیری از برخورد در بخش جلویی خودرو را دارد. نیسان آلتیما به نسل جدید از سیستم کنترل پایداری (Stability Control) به نام Active UnderSteer نیز مجهز شده که استفاده از نیروی ترمز مانع بیش فرمانی خودرو در هنگام ورود به پیچ ها با سرعت بالاتر از حد مجاز شده و خودرو را در کنترل کامل راننده قرار می دهد.

تجربه رانندگی با نیسان آلتیما

طراحی بدنه زیبا و مد روز به همراه راحتی کابین و  مصرف سوخت مناسب، نیسان آلتیما را به یکی از بهترین خودروهای سدان سایز متوسط موجود در بازار تبدیل کرده است. متاسفانه با وجود تجهیز این خودرو به امکاناتی مانند سیستم فنربندی جدید و سیستم فرمان بهینه سازی شده هنوز قابلیت های رانندگی این خودرو در حد مطلوب نبوده و از این لحاظ در مقامی پایین تر از رقبای خود قرار می گیرد. در هنگام عبور از پیچ ها با وجود اینکه عملکرد سیستم کمکی این خودرو عملکرد مناسبی داشته ولی حس گیجی فرمان را به راننده منتقل می کند. البته امیدواریم عملکرد تیپ SR این خودرو مناسب تر باشد ولی هنوز موفق به تست و ارزیابی آن نشده ایم. نیسان آلتیما جدید در هنگام شتابگیری ها نیز مشکل اندکی داشته و گشتاور تولیدی موتور آن به طرز مناسبی به چرخ ها منتقل نمی شود. اما در مجموع رانندگی آن متوسط بوده و با وجود اینکه از عملکردی پایین تر از رقبایی مانند مزدا ۶ (Mazda 6)، فورد فیوژن و شورولت مالیبو دارد، اما عملکرد آن برای بیشتر خانواده ها راضی کننده و مناسب خواهد بود.

مقایسه توانایی های نیسان آلتیما با رقبا

همانطور که پیشتر اشاره شد رقبای اصلی نیسان آلتیما، مدل های شورولت مالیبو، فورد فیوژن، هوندا آکورد و هیوندای سوناتا (Hyundai Sonata) هستند. در این قسمت می پردازیم به بررسی نقاط ضعف و قوت این رقبا با نیسان آلتیمای مدل سال ۲۰۱۷ میلادی. نقطه ضعف اصلی شورولت مالیبو این است که این خودرو تنها با استفاده از یک پیشرانه ۴ سیلندر به بازار عرضه شده و ممکن توانایی های دینامیکی آن برای تعدادی از خریداران راضی کننده نباشد. از طرف دیگر فورد فیوژن با دامنه وسیعی از پیشرانه ها تولید شده و این خودرو علاوه بر مدل های معمولی چهار سیلندر در نمونه های مجهز به توربوشارژر، هیبریدی و الکتریکی نیز عرضه شده که محدوده انتخاب بیشتری را به خریداران ارائه می نماید.
هوندا آکورد نیز یک خودروی خاطره انگیز و مناسب بوده که با عملکرد مناسب موتور و مصرف سوخت مناسب خود خودرویی است طرفداران خاص خود را دارد، هرچند طراحی ظاهری آن اندکی قدیمی بنظر برسد. هیوندای سوناتا نسل جدید نیز با وجود اینکه از ظاهری جذاب و هیجان انگیز برخوردار شده اما عملکرد کلی آن در حد و اندازه های طراحی ظاهری نبوده اما در مجموع خودرویی مناسب بوده و عملکردی بالاتر از حد متوسط داشته و با مصرف سوخت مناسب، قیمت معقول و کیفیت ساخت مناسب خودرویی قابل اعتماد خواهد بود. اما برای کسانی که علاقمند به داشتن خودرویی در کلاس نیسان آلتیما هستند گزینه های دیگری نیز وجود دارند. از جمله این گزینه ها می توان به مدل های کار کرده و دست دو خودروی نیسان ماکسیما (Nissan Maxima) سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی اشاره کرد. این خودرو توانایی های بیشتری از آلتیما نسل جدید داشته و با طراحی داخلی جذاب تر و امکانات بیشتر و صندلی های بسیار راحت، می تواند نمونه ای مناسب برای حمل خانواده هایی با ۴ سرنیشن بزرگسال باشد.

نیسان آلتیما 2017

سخن آخر
تجهیز نیسان آلتیما با تمامی امکانات و تجهیزات موجود و استفاده از موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری خورجینی به سرعت  قیمت آن را به بیش از ۳۳.۰۰۰ دلار  رسانده که این مساله ممکن است به مذاق بسیاری از خانواده ها خوش نیامده و خریداران خرید یک نمونه از نیسان ماکسیما را ترجیح دهند که البته تصمیمی بسیار معقول خواهد بود. اما این خودرو در تیپ هایی مانند SV مجهز به موتور ۲.۵ لیتری قیمتی در حدود ۲۶.۰۰۰ دلار  داشته که با استفاده از امکاناتی مانند سیستم رادیویی Pandora، استارت موتور بوسیله کنترل از راه دور، رینگ های ۱۷ اینچی آلیاژی، دوربین دنده عقب، سیستم های کمکی رانندگی مانند سیستم جلوگیری برخورد از جلو و هشدار وجود ترافیک در عقب و … در کنار مصرف سوخت  ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه ها آن را به نمونه ای وسوسه انگیز و مناسب تبدیل نموده و بسیاری از خریداران را به سوی خود جذب خواهد نمود.

نیسان آلتیما ۲۰۱۷, بررسی عکس ها و قیمت نیسان آلتیما ۲۰۱۷


گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A