home دسته‌بندی نشده نژادهای سگ مهربان کدامند و چه ویژگی دارند؟

نژادهای سگ مهربان کدامند و چه ویژگی دارند؟


از روزی که تصمیم می‌گیرید تا یکی از فرشته‌های پشمالو را به سرپرستی بگیرید، دغدغه‌های مختلف در ذهن‌تان آغاز به فعالیت می‌کنند. نگرانی از نحوه رفتار، تربیت، تغییرات زندگی و حفظ سلامت و آرامش زندگی این سگ‌های دوست داشتنی همگی در سرتان می‌چرخد.

بهتر است بدانید که نگرانی هیچ سودی ندارد و کسب آگاهی تنها راهی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای قیمت و خرید انواع نژاد سگ، باید تحقیقات‌تان را آغاز کنید. هر فرد متناسب با شرایط روحی، خانوادگی و سبک زندگی خود می‌تواند دست به انتخاب نژاد سگ و خرید آن بزند. اگر به دنبال پیدا کردن نژادهای مهربان و بامحبت در سگ‌ها هستید، همراه ما باشید.

در ادامه به بررسی نژاد های سگ مهربان اشاره می‌کنیم و با ویژگی‌های هر کدام آشنا خواهید شد.

ضرورت انتخاب نژادهای سگ مهربان

شاید با خودتان فکر کنید که توجه به خلقیات سگ یا مهربانی او چرا اهمیت دارد؟ اما بهتر است بدانید که سگ‌ها به عنوان یک عضو خانواده وارد می‌شوند و تاثیرگذاری نسبتا زیادی خواهند داشت. بدیهی است که روال زندگی عالی شما در کنار سگ‌ها متحول می‌شود و همه چیز رنگ و بوی خاص خود را می‌گیرد. به همین دلیل، باید به جزییات این‌چنینی، سبک نگهداری، نیازهای سگ و ضرورت‌های بهداشتی او توجه کرد. به این ترتیب است که شانس یک زندگی آرام و لذت‌بخش را در کنار پت دلبند خود خواهید داشت.

انتخاب یک سگ مهربان برای بسیاری از افراد دلایل متعددی دارد. در زیر چند دلیل برای این انتخاب را بررسی می‌کنیم:

  • همراهی و محبت: سگ‌های مهربان اغلب به عنوان یک همراه و شریک وفادار برای انسان‌ها مورد انتخاب قرار می‌گیرند. آن‌ها توانایی بالایی در ایجاد ارتباط و وابستگی عاطفی با صاحبانشان دارند و قادر هستند احساس توجه، محبت و حمایت خودشان را به نمایش بگذارند.
  • احساس امنیت: برخی سگ‌های مهربان به خصوص نژادهای نگهبان، می‌توانند به شما احساس امنیت و حمایت را القا کنند. آن‌ها در شناسایی تهدیدها و نشانه‌های غیرعادی مؤثر هستند و می‌توانند خانه شما را حفظ کنند. اگر انتخاب‌تان سگ نگهبان نیست، می‌توانید از سگ‌های سایز بزرگ انتخاب کنید تا لذت همراهی و امنیت را در کنارشان احساس نمایید.
  • رفع تنهایی و کاهش استرس: سگ‌های مهربان قادر هستند به شما حس آرامش و راحتی را منتقل کنند. آن‌ها در کاهش استرس و اضطراب شما مؤثر عمل می‌کنند. سگ‌های مهربان سرگرمی، آرامش و نظم را برای‌تان به ارمغان می‌آورند.
  • خانواده و کودکان: سگ‌های مهربان به عنوان اعضای خانواده، به خصوص با کودکان، رفتار مطلوبی دارند. آن‌ها صبور، دلسوز و دوست‌داشتنی هستند و می‌توانند به عنوان یک دوست و همراه معتمد در کنار کودکان باشند.

معرفی نژادهای سگ مهربان

برای خرید سگ، علاوه‌بر بررسی قیمت، بودجه مورد نیاز، هزینه‌های نگهداری و تغذیه او، باید به خلقیات سگ نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. سگ‌ها دوستان باهوش ما هستند که به بهترین شکل تلاش می‌کنند تا زندگی شادی در کنار انسان تجربه کنند. محبت، توجه و مراقبت از جمله اقداماتی است که سگ های مهربان از خودشان بروز می‌دهند. اگر کودکی در خانه دارید، حیوان خانگی دیگری همراه‌تان زندگی می‌کند یا به هر دلیلی شرایط خاصی را تجربه می‌کنید که به نژاد های سگ مهربان احتیاج دارید، همراه ما باشید تا با جزییات هر کدام از این نژادها آشنا شوید.

 

۱- سگ نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever)

سگ نژاد گلدن رتریور

یکی از بهترین نژادهایی که به مهربانی، مراقبت و دوستی شهرت دارد، همین گلدن رتریور است. سگی دوست داشتنی با رنگ طلایی که فرشته‌ای مهربان است. این نژاد ابعاد نسبتا بزرگی دارد و دارای موهای بلند بر روی دم و ناحیه یال است.

گوش‌های افتاده این نژاد با پوزه کشیده و چشم‌های سیاه رنگ، حس و حال بی نظیری را برای‌تان ایجاد می‌کند. توله سگ گلدن بسیار پرانرژی است و باید حتما تخلیه انرژی روزانه شود. آموزش برای این نژاد از ضروریات است؛ چرا که هر سگ مهربانی باز هم مستعد بروز ناهنجاری رفتاری است.

سگ‌های گلدن نیاز زیادی به نوازش دارند و معمولا ساعات زیادی را با صاحب خود می‌گذرانند. سر و صدای گلدن رتریور به شدت کم است و با تربیت صحیح می‌توانید یک سگ آپارتمانی با سایز بزرگ را داشته باشید.

بی‌شک این نژاد به عنوان سگ پرستار نیز شناخته می‌شود و معمولا در ارتباط با کودکان، سالمندان، افراد کم توان و کودکان اوتیسم، به بهترین شکل ممکن برخورد می‌کند.

آموزش‌های ویژه‌ای برای این نژاد وجود دارد که از او یک سگ پرستار حرفه‌ای می‌سازد. سگ‌های گلدن معمولا در رنگ کرم، شکلاتی، دارچینی و طلایی دیده می‌شوند. وزن بالغ آن‌ها بین ۲۲ تا ۳۵ کیلوگرم است و معمولا بسیار مستعد چاقی و اضافه وزن هستند.

 

۲- سگ نژاد رتریور لابرادور (Labrador Retriever)

سگ نژاد رتریور لابرادور

برای معرفی نژاد سگ مهربان بعدی، بهتر است به لابرادور رتریور اشاره کنیم. این نژاد دوست داشتنی با ظاهری نسبتا درشت و پوزه کشیده و گوش‌های افتاده، می‌تواند بهترین دوست شما باشد.

قطعا با خرید سگ لابرادور می‌توانید محبت واقعی یک حیوان خانگی را درک کنید. موهای نسبتا کوتاه در این نژاد زحمت شانه کشی متعدد روزانه را کاهش داده و ریزش مو در این نژاد را به کم ترین میزان خود رسانده است.

وزن رتریور لابرادور چیزی بین ۲۲ تا ۴۰ کیلوگرم است. فعالیت بدنی مورد نیاز در این نژاد بسیار زیاد است و معمولا اندام عضلانی آن، گویای تحرک بالای او است. سگ‌های این نژاد معمولا در رنگ‌های شکلاتی، مشکی و زرد وجود دارند و می‌توانید برای داشتن یک سگ مودب، تربیت جدی را با لابرادور رتریور آغاز کنید.

 

۳- سگ نژاد پمبروک ولش کورگی (Pembroke Welsh Corgi)

سگ نژاد پمبروک ولش کورگی

اگر قیمت سگ برای‌تان چندان اهمیتی ندارد، می‌توانید پمبروک ولش کورگی را انتخاب کنید. سگ نژاد کورگی به عنوان سگ سلطنتی ملکه الیزابت شناخته می‌شود. سگ‌هایی قد کوتاه با اندامی پر و کشیده که گوش‌هایی بزرگ و مثلثی دارند.

این نژاد به شدت مهربان است و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کرده و عشق بی حد و اندازه‌ای به شما دهد. هوش بالای نژاد کورگی مثال زدنی است. به همین دلیل می‌توانید با آموزش مطلوب، او را در کنار کودکان و سالمندان قرار دهید و هیچ نگرانی نداشته باشید.

رفتار دوست داشتنی و مهربان این نژاد با سایر اعضای خانواده به شکلی است که می‌توانید برای ساعات طولانی آن‌ها را تنها بگذارید. یادتان باشد که نژاد کورگی به دلیل دست و پاهای کوتاه، نیازمند توجه و مراقبت بیشتری است.

 

۴- سگ نژاد باکسر (Boxer Dog)

سگ نژاد باکسر

شاید از چهره این نژاد هیچ مهربانی احساس نکنید، اما بهتر است بدانید که تجربه حضور در کنار او چیزهای دیگری می‌گوید. این نژاد دارای موهای بسیار کوتاهی است و همین مضوع سبب می‌شود تا هیچ تجربه ناخوشایندی از ریزش مو باکسر نخواهید داشت.

چهره اندکی خشک با پوست چروکیده و گوش‌های آویزان در کنار پوزه کشیده، ظاهر یک سگ نگهبان را تداعی می‌کند.

این نژاد به شدت باهوش و مهربان است. شما می‌توانید آموزش‌های لازم برای یک زندگی دلچسب را انجام دهید تا سگ دلبندتان برای زندگی در کنارتان آماده شود.

باکسر نژادی پر انرژی است که می‌توانید برای ساعات طولانی در کنار او تحرک داشته باشید و بازی کنید. این نژاد با روش نگهداری آسان و عملکرد عالی و اخلاق مهربان، انتخاب بسیار عالی برای زندگی در کنارتان خواهد بود.

 

۵- سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

اگر سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل برای‌تان نا آشنا است، احتمالا او را به اسم کاوالیر می‌شناسید. سگی زیبا و پشمالو که چشمان مشکی او به شدت دلبری می‌کند.

اگر برای خرید سگ به دنبال قیمت مناسب باشید، قطعا کاوالیر انتخاب مناسبی نیست. اما در صورتی که اولویت شما خرید سگ کوچک و زیبا باشد که مهربانی، شاخصه اخلاقی او است، این نژاد گزینه عالی خواهد بود.

کاوالیر ارتباط مطلوبی با انسان برقرار می‌کند و برای زندگی در آپارتمان نیز گزینه مناسبی است. توله سگ کاوالیر نیازمند تربیت جدی است تا به بهترین شکل ممکن قوانین خانه شما را رعایت کند.

یادتان باشد که این نژاد به دلیل موهای نسبتا بلند، نیازمند رسیدگی و مراقبت پوست و مو است.

 

۶- سگ نژاد بیگل (Beagle)

به عنوان یک سگ نژاد کوچک که ظاهری شبیه به سگ‌های بزرگ دارد، می‌توان بیگل را معرفی کرد. سگی که دارای چهره بانمک و بدن خال دار است.

دست و پاهای نسبتا بلند بیگل برای دویدن و بازی کردن فوق‌العاده است. این نژاد عاشق توپ بازی است و می‌تواند با پیاده روی مرتب، بازی و محبت، اوقات خوشی برای‌تان بسازد.

خوشبختانه، ابعاد کوچک این نژاد برای استفاده در آپارتمان مطلوب است و شما می‌توانید بدون نگرانی و دغدغه، او را داخل باکس‌های حمل نیز جابه‌جا کنید. اخلاق خوب و مهربان بیگل هر خانواده‌ای را جذب می‌کند. ارتباط این نژاد با کودکان فوق‌العاده مطلوب است و هیچ نگرانی در این خصوص نخواهید داشت.

 

قیمت سگ های نژاد مهربان چقدر است؟

سگ‌ها متناسب با اصالت، نحوه پرورش و محیط زندگی قیمت گذاری می‌شوند. هر نژاد متناسب با کم یاب بودن و ویژگی‌های خاص خود، قیمت مشخصی در بین پرورش دهندگان دارد. برای خرید سگ های مهربان و دوست داشتنی، باید حتما سبک زندگی خودتان را بررسی کنید. در گام بعدی نیازهای سگ را ارزیابی نموده و نحوه تعامل‌تان را بررسی کنید. همین جزییات کمک می‌کند تا در نهایت انتخاب مطلوبی داشته باشید و از زندگی در کنار این فرشته‌ها لذت ببرید.

 

خلاصه مطلب

اگر بخواهید سگ مهربانی را به سرپرستی بگیرید، باید حتما نژادهای گوناگون سگ‌ها را بشناسید و براساس شرایط خانواده و جزییات این‌چنینی دست به انتخاب بزنید. به این ترتیب همه چیز برای یک تجربه بی نظیر آماده است.


منبع:نیک استار
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A