تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » محرم 95 » نمایندگان مجلس آمریکا : خروج از برجام بازی خطرناک ترامپ است

اطلاعیه سایت

نمایندگان مجلس آمریکا : خروج از برجام بازی خطرناک ترامپ است

نمایندگان مجلس آمریکا : خروج از برجام بازی خطرناک ترامپ است

جمعی از نمایندگان مجلس آمریکا بر پایبندی کشورشان بر برجام تاکید کردند و خروج از آن را نقش خطرناک ترامپ خواندند.

نمایندگان مجلس آمریکا : خروج از برجام بازی خطرناک ترامپ است

اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه دیروز(پنجشنبه) بحث و بررسی توافق هسته ای ایران در کمیته امورخارجی بر حفظ برجام تاکید کرده و نسبت به تبعات عدم تایید آن هشدار دادند.

نمایندگان مجلس آمریکا از شهرهای مختلف در جلسه امروز دیدگاه های خود را در خصوص احتمال عدم تایید برجام از سوی ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ بیان کردند. 

درجلسه برخی نمایندگان با لحنی تند از ترامپ انتقاد کرده و از او خواستند نقش خطرناکی را که شروع کرده پایان دهد. 

«دیوید سیسیلین» از رود آیلند در نطق خود گفت: رئیس جمهوری داستان را به یک نقش تبدیل کرده است. این یک مسئله جدی است و اینکه بگوییم ایران پایبند نبوده است بدون اینکه مدرکی ارایه کنیم، اعتبار امریکا را تهدید می کند. 

سیسیلین گفت: ما باید برجام را با شدت و حدت اجرا کنیم و با ایران در مقابل کارهای دیگرش در جای دیگری برخورد کنیم.

«آدریانو اسپایلت» از نیویورک هشدار داد: اگر ما از توافق بیرون برویم، روزی که بخواهیم از متحدانمان کمک بگیریم که بخاطر رفع تهدید کره شمالی با ما همکاری کنند دیگر به ما اعتماد نخواهند کرد. مهم است که آمریکا نقش رهبری خود را حفظ کند و به تعهداتش عمل کند.

«تام گرت» از ویرجینیا در مقابل انتقادها به دفاع از ترامپ ایستاد و گفت: قابل قبول نیست که بگوییم اگر روزی ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کرد این تقصیر رئیس جمهوری ترامپ بوده است. گرت با حمله به رفتار ایران در منطقه از حضور ایران در افغانستان، عراق و سوریه انتقاد کرد و گفت برجام راه را بخاطر دستیابی ایران به سلاح هسته ای باز می گذارد و این مسئله باید بررسی شده و نقص های برجام رفع شود. 

در روزهای اخیر دونالد ترامپ از طرف بدنه سیاسی امریکا و همچنین متحدان اروپاییش به خاطر مواضع مجادله برانگیزش در مورد برجام به شدت تحت فشار بوده است. 

واشنگتن پست گزارش کرده بود، زمانی که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا، جیم ماتیس وزیر دفاع و دیگران در جلسه ای به ترامپ گفتند که ایران به تعهداتش پایبند بوده و نمی توان از تایید برجام سر باز زد، او به شدت عصبانی شده و شروع به داد و فریاد کرده است. 

گرداوری:ایرنا

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A