کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه » محرم 95 » موگرینی: هیچ کشوری نمی تواند به برجام پایان بدهد

اطلاعیه سایت

موگرینی: هیچ کشوری نمی تواند به برجام پایان بدهد

موگرینی: هیچ کشوری نمی تواند به برجام پایان بدهد

واکنش مسئول سیاست خارجی اروپا به سخرانی ترامپ

فدریکا موگرینی در واکنش به سخنرانی ترامپ درباره برجام، تاکید کرد: برجام یک توافق دوجانبه نیست و به هیچ کشوری تعلق ندارد و هیچ کشوری نمی تواند به آن پایان بدهد.

موگرینی: هیچ کشوری نمی تواند به برجام پایان بدهد

موگرینی جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران گفت: بیش از دو سال پیش در ژوییه ۲۰۱۵ کل جامعه بین المللی از نتایج ۱۲ سال مذاکرات فشرده درباره برنامه هسته ای ایران به شکل برنامه جامع اقدام مشترک که مشتمل بر ۱۰۴ صفحه با جزئیات کامل فنی است ، استقبال کردند. 

وی افزود: برجام یک توافق دوجانبه نیست و متعلق به هیچ کشور خاصی نمی باشد و هیچ کشور خاصی نمی تواند به آن پایان بدهد. 

موگرینی تاکید کرد: برجام یک توافق چندجانبه است که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مورد تایید قرار گرفت و تضمین می کند که برنامه هسته ای ایران بطور منحصرا بخاطر مقاصد صلح آمیز است. جامعه بین المللی و اروپا نمی توانند قبول کنند که یک توافق هسته ای که کار می کند و نتیجه داده است را منحل کنیم. آژانس بین المللی انرژی اتمی ۸ بار تایید کرده که ایران تعهدات خود را انجام داده است و هیچیک از تعهدات مذکور در توافق نقض نشده است. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: مقیاس و محدوده این توافق مربوط به برنامه هسته ای است و از تولید سلاح هسته ای توسط ایران جلوگیری کرده و خواهد کرد. برجام یکی از ستونهای ساختار بین المللی منع اشاعه هسته ای است و حفظ آن بخصوص دردوره تهدید هسته ای از اهمیت بیشتری برخوردار است و اعتقاد داریم که وظیفه ای جمعی بخاطر حفظ آن بخاطر امنیت جمعی خودمان داریم. 

وی افزود: فرایند داخلی آمریکا در پی سخنرانی امروز پرزیدنت ترامپ ، اکنون در دست کنگره آمریکا است اما برجام یک مساله داخلی (آمریکا) نیست بلکه مساله قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. جامعه بین المللی و اتحادیه اروپا آشکارا اعلام کرده اند که توافق هسته ای پابرجا خواهد بود و اتحادیه اروپا بطور کامل از توافق و اجرای کامل تمام شروط آن توسط تمام طرف ها ، حمایت خواهد کرد. 

موگرینی تاکید کرد: اتحادیه اروپا در کنار سایر اعضای جامعه بین المللی متعهد به حفظ برجام بخاطر منفعت همه از جمله مردم ایران ، است. 

گرداوری:ایرنا

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A