آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » موگرینی:مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست

اطلاعیه سایت

موگرینی:مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست

موگرینی:مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تاکید کرد که مسائل موشکی و منطقه ای ایران خارج از توافق هسته ای (برجام) هستند و مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست .

موگرینی بعدازظهر چهارشنبه پیش از نشست وزیران دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل گفت: در سفر به آمریکا درباره موضوع توافق هسته ای ایران با دوستانمان در واشنگتن گفت وگو کردم و اطمینان دارم که خواهیم توانست توافق هسته ای را حفظ کنیم. 

موگرینی:مذاکره مجدد درباره برجام ممکن نیست

موگرینی خاطرنشان کرد در واشنگتن درباره رویکرد مشترک با آمریکا در خصوص کره شمالی هم مذاکره کرده است و از نظر اتحادیه اروپا تحریمها وسیله ای بخاطر آغاز مذاکرات دیپلماتیک است و این مساله هم تاکیدی بر اهمیت حفظ برجام است. 

یکی از خبرنگاران از موگرینی سوال کرد: پس از دیدارهای این هفته شما در واشنگتن ، آیا در اتحادیه اروپا آمادگی بخاطر افزایش فشار علیه ایران بطور مستقیم در ارتباط با مساله موشکی یا مسائل منطقه ای وجود دارد؟ 

موگرینی در پاسخ گفت: ما در اتحادیه اروپا نگرانی درباره برنامه موشکی بالستیک و برخی سیاست های منطقه ای از جمله در ارتباط با مناقشه های سوریه و یمن داریم اما (در واشنگتن) روشن ساختیم که این موضوعات باید خارج از توافق هسته ای رسیدگی شوند . 

وی افزود: بخاطر ما مساله مهم این است که توافق هسته ای به همین شکلی که هست حفظ شود و از دیدگاه ما مذاکره مجدد ممکن نیست. ما نباید توافقی را که موفق بوده است واکنش دهیم. 

موگرینی گفت: ما خارج از چهارچوب توافق هسته ای ، همین الان هم به این موضوعات می پردازیم و اتحادیه اروپا برخی تحریم های غیر هسته ای را حفظ کرده است و ما آماده ایم که به سایر موضوعات بپردازیم اما به شیوه ای جداگانه و مساله مهم حفظ برجام توسط همه طرفها از جمله ایران است. 

وی خاطرنشان کرد: من در واشنگتن همچنین با یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی دیدار کردم و او نیز تاکید کرد که آژانس دسترسی های کاملی دارد و ما به استقلال و دانش فنی آژانس بخاطر نظارت دقیق و تضمین اجرای دقیق تعهدات هسته ای ایران اطمینان داریم. 

گرداوری:ایرنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A