پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دانلود » معرفی ۱۰ ساحل شگفت انگیز و زیبای دنیا

اطلاعیه سایت

معرفی ۱۰ ساحل شگفت انگیز و زیبای دنیا

معرفی ۱۰ ساحل شگفت انگیز و زیبای دنیا


نگاهی به سواحل زیبا و شگفت انگیز

شن های نرم، آقتاب گرم و آرامش دریا درکنار ساحل می تواند لحظات خوبی را بخاطر شما رقم بزنند. ساحل یکی از بهترین مکان ها دانلود سپری کردن اوغات فراغت است. دراین مطلب ۱۰ ساحل شگفت انگیز دنیا را معرفی می کنیم.

درست زمانی که درحال رویاپردازی بخاطر ترک کردن شلوغی‌های زندگی روزمره و سر و صدای شهر هستید و می‌خواهید به جایی گرم و آرام‌بخش و فوق‌العاده بروید، ما به شما ۱۰ ساحل شگفت‌‌انگیز را پیشنهاد می‌کنیم. استراحت و آرامش شما دراین ۱۰ ساحل، ۱۰۰ درصد تضمین شده است.

این ساحل‌ها، ساحل‌هایی عادی نیستند. بلکه هر کدام از آن‌ها زیبایی‌ها و ویژگی‌هایی دارند که از شنیدن آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد.

ساحل بناجیل درکشور پرتغال

ساحل زیبا و شگفت انگیز

«ساحل بناجیل» (Benagil Beach) که درساحل مربوط به اقیانوس‌اطلس درکشور پرتغال درکنار «استراحتگاه الگاروه» (Algarve Resort) قرار دارد، مکانی با زیبایی‌های خارق‌العاده است که گردشگران و عکاسان شیفته‌ی عشق را از سراسر جهان مجذوب خود می‌کند.

در این ساحل بناجیل، شما می‌توانید قایقی را کرایه کنید تا به غارهای دور افتاده بروید، ماهیگیران درحال کار را ببینید، حمام آفتاب بگیرید و لحظات خیلی شادی را تجربه کنید.

اما مهم‌ترین عامل جذابیت این ساحل، غارهای بناجیل هستند که جز ۵۰ مکان شگفت‌انگیزی هستند که قبل از مرگ باید آن‌ها را ببینید.

ساحل مخفی درکشور مکزیک

ساحل زیبا و شگفت انگیز

شکافی درسطح یکی از جزایر زیبای «مارییتا» (Marieta Islands)، یک ساحل مخفی با سایه‌ی گسترده و آب فیروزه‌ای با شفافیت کریستال را به وجود آورده است.

این ساحل مخفی، ساحل عشق (Playa de Amor) نیز نامیده می‌شود. شایعه شده که این شکاف که همان ساحل مخفی را دربر می‌گیرد، نتیجه‌ی یک بمباران عمدی است. زیرا دولت مکزیک دراوایل قرن بیستم، تست‌های نظامی را دراین منطقه انجام می‌داد. این ساحل از بیرون غیرقابل دید است و فقط از طریق یک کانال آبی دراز به طول ۱۵/۵ متر قابل دسترس است که این ساحل را به اقیانوس‌آرام وصل می‌کند.

ساحل مخفی، یک مکان عالی بخاطر نشستن  و خلوت کردن است. هرچند شما می‌توانید کارهایی مانند قایق‌سواری پارویی یا زیر آب رفتن با لوله تنفس را نیز درآن امتحان کنید.

ساحل شن صورتی درباهاماس

ساحل زیبا و شگفت انگیز

باهاماس به خاطر ساحل‌های پر ستاره‌اش معروف است و ساحل شن صورتی آن، از سایر ساحل‌ها متمایزتر است. این ساحل که در این «جزیره‌ی هاربر» (Harbor Island) قرار دارد، رو‌به‌روی اقیانوس‌اطلس قرار گرفته و ۱۵/۵ متر تا ۳۰/۵ متر طول دارد.

جالب است بدانید که شن‌های ساحل، ترکیبی از ذره‌های مرجان، تکه سنگ‌های بسیار کوچک، صدف‌های شکسته و کلسیم‌کربنات جانوران بی‌مهره دریایی کوچک است و رنگ صورتی آن، مربوط به حیوانات صدف‌دار میکروسکوپی به نام «روزن دارن» (Foraminifera) است که جز فراوان‌ترین موجودات زنده تک‌سلولی دراقیانوس هستند.

ساخت‌و‌ساز دراین ساحل، ممنوع است. تنها چیزی که دراین ساحل دیده می‌شود، نخل‌های خرما و نیمکت‌های استراحت بخاطر مهمانان است.

ساحل شیشه‌ای درکالیفرنیا

ساحل زیبا و شگفت انگیز

وقتی که نام این ساحل شگفت‌انگیز پخش شد، گردشگران زیادی یرای بازدید از آن جمع شدند. هنگامی که افرادی که دراین محل اقامت داشتند، زباله‌های خانگی خود را رها کردند، ساحل شیشه‌ای امروزی، نزدیک پایگاه نظامی«فورت برگ» (Fort Bragg)، در این کالیفرنیا شمالی ایجاد شد که یکی از زیبایی‌های طبیعی منحصربه‌فرد است.

درطول سالیان دراز، دراثر برخورد موج‌ها، این شیشه‌ها صاف و گرد شدند و خط‌ ساحلی را به یک جعبه‌ی نقاشی رنگی از شن و شیشه تبدیل کردند. این ساحل، بخشی از «پارک ایالت مک‌کریچر» (Maclerricher State Park) است. اگرچه این ساحل مکان خوبی بخاطر بازدید است، مشکلی بخاطر طرفداران حفظ منابع‌طبیعی ایجاد کرده است. زیرا آن‌ها باید گردشگران را از برداشتن این دانه‌های شیشه‌ای و بردن آن‌ها به خانه، بازدارند.

ساحل کاتدرالز دراسپانیا

ساحل زیبا و شگفت انگیز

ساحل «کاتدرالز» (Beach of Cathedrals) یا (Playadelas Catedrales)، درمنطقه شهری «ریبادئو» (Ribadeo) در این اسپانیا درایالت «لیوقو» (Lugo)، کشف شده است. اگرچه نام اصلی آن، ساحل‌ آب‌های مقدس است، به دلیل ساختمان سنگی بزرگ آن، به این ساحل‌، کاتدرالز می‌گویند که پایه‌های قوس مانند کلیسای جامع را یادآوری می‌کند.

بیشتر افراد، ساحل کاتدرالز اسپانیا را به عنوان مثال باشکوهی از قدرت طبیعت می‌دانند. یک منظره‌ زنده که درآن سنگ‌های جادویی، به شکل قوس درمی‌آیند و درطول ساحل مانند کرسی‌های کوچک به صف قرار می‌گیرند. این صخره‌های شگفت‌انگیز، هنگامی که سطح دریا پایین است، به راحتی دیده می‌شوند. اما اگر بخاطر مدت طولانی دراین مکان بایستید، جزر و مد دریا بالا می‌آید و همه‌ی صخره‌ها را می‌پوشاند. به طوری که همه غرق درآب می‌شوند و به نظر می‌رسد که چیزی درساحل نبوده است. اینجا، جایی است که ساحل، مفهوم تازه‌ای به خود می‌گیرد.

ساحل کوئه‌کوهه درنیوزلند

ساحل زیبا و شگفت انگیز

ساحل اسرار آمیز «کوئه‌کوهه» (Koekohe Beach) در این «اتاگو» (Otago)، درساحل شرقی جزیره‌ شمالی نیوزیلند، یک مقصد معروف بخاطر گردشگری است که به خاطر تکه‌سنگ‌های «موئه راکی» (Moeraki)، شناخته شده است. تکه‌سنگ‌های موئه‌راکی، گروهی از سنگ‌های بزرگ کروی شکل هستند که به صورت به هم‌ریخته درساحل قرار گرفته‌اند.

دانشمندان می‌گویند که این سنگ‌ها (بیشتر از ۵۰ تا از آن‌ها) حدود ۶۰ میلیون سال قبل دراثر ته‌نشین شدن املاح درکف دریا شکل گرفته‌اند. بزرگ‌ترین این تکه‌سنگ‌ها، دارای ۷ تن وزن است و قطر آن‌ها، به ۳ متر می‌رسد.

درطول قرن‌ها مردم، نام‌های مختلفی به این تکه‌سنگ‌ها داده‌اند. دیگ مارماهی، تخم دایناسور، مغز فضایی‌ها و شکلات فک‌شکن، از جمله نام‌هایی است که به این سنگ‌ها داده شده است.

ساحل شن‌ سیاه پونالوئو درهاوایی

ساحل زیبا و شگفت انگیز

ساحل شن سیاه «پونالوئو» (Punalu’u) درجزیره‌ی «بیگ آیلند» (Big Island) در این هاوایی، یک ساحل عالی بخاطر شنا، قایق‌رانی، پیاده‌روی ساحلی و گردش دسته‌جمعی است. این مکان، بهشتی بخاطر عکاسان است که بازدیدکنندگان زیادی را مجذوب خود می‌کند. شن‌های سیاه کهربایی آن، از سنگ‌های مذاب داخل زمین به وجود آمده‌اند.

لاکپشت‌های نوک‌دار و سایر لاکپشت‌های سبز رنگ دریایی آن، ساحل را درطول روز خال‌دار می‌کنند. استراحتگاه‌ها، حمام‌ها و میز‌های پیک‌نیک دراین ساحل، فراوانند. لطفا شن‌های این ساحل را به عنوان سوغاتی با خود نبرید!

ساحل وا آد هوو درمالدیوز

ساحل زیبا و شگفت انگیز

«وا آد هوو» (Vaadhoo)، یک منطقه‌ی غیرمسکونی در این «را آ آتول» (Raa Atoll) در این مالدیوز است که جذابیت آن، به خاطر ساحل وا آد هوو است.به این مکان، «وادوو» (Vadoo) نیز می‌گویند.

این ساحل نعمتی خالص بخاطر کسانی است که دنبال چیزی فراتر از کلمه‌ی استثنایی هستند. این ساحل درشب مانند دریایی از ستاره‌ها می‌شود. رویدادی نفس‌گیر که به خاطر وجود دیوتاژکدار، گونه‌ای از پلانکتون‌ها است. پوسته‌ی سلولی این جانور درپاسخ به تابش یا سیگنال‌های الکتریکی، نور آبی روشنی را از خود منتشر می‌کند.

ساحل صدف دراسترالیا

ساحل زیبا و شگفت انگیز

ساحل صدف که حدود ۱۱۰ کیلومتر از لبه‌ی ساحلی «ال هاریدون برایت» (L’Haridon Bright) درمنطقه‌ «شارک‌بی» ( Shark Bay) ازاسترالیای غربی را می‌پوشاند، ساحلی است که کاملا از صدف تشکیل شده است. دردنیا، فقط دو ساحل وجود دارند که این چنین از صدف پوشیده شده‌اند.

دراین ساحل، میلیاردها صدف کوچک وجود دارند که به طول چندین متر روی هم انباشته شده‌اند و همه این صدف‌ها، متعلق به حلزون‌ها هستند. درقسمت بالایی ساحل، دورتر از خط ساحلی، می‌توانید صدف‌های چسبیده به هم زیادی را پیدا کنید که دربرخی جاها، توده‌های سفت و بزرگی را پدید آورده‌اند.

درسال‌های متمادی، این توده‌های سفت صدف، به بلوک‌هایی شکسته شدند و از آن‌ها بخاطر ساخت بناهای تاریخی استفاده شد. این سازه‌ها را می‌توانید نزدیک شهر «دنهام» (Denham) ببینید. برخی بر این باورند که این برآمدگی از صدف‌ها، حدود ۴۰۰۰ سال قبل دراینجا ته‌نشین شده‌اند.

ساحل ماهو درسینت‌مارتن

ساحل زیبا و شگفت انگیز

شاید به نظر برسد که یک ساحل استوایی، جایی امن بخاطر استراحت و خنکی است. اما ساحل «ماهو» (Maho) این طور نیست. این ساحل جایی است که گردشگران به دلیلی معکوسی درآن جمع می‌شوند.

درجزیره‌ی «کاریبیین» (Caribbean) درسینت‌مارتن، ساحلی وجود دارد که به خاطر خطوط‌هوایی کم‌ارتفاعش معروف است. هواپیماها دراین مکان، آنقدر کم ارتفاع می‌شوند که حتی مردم را به آب پرتاب می‌کنند. تماشای رد شدن هواپیماها از بالای ساحل، آنقدر محبوب شده که زمان ورود و خروج خطوط هوایی دربیشتر رستوران‌ها، نوشته می‌شود.

کارهای دیگری که می‌توان دراین ساحل انجام داد، عبارتند از: موج‌سواری، شیرجه زنی و حمام‌آفتاب گرفتن درشن‌های طلایی این ساحل.

گرداوری کجارو


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A