هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » مطهری :نمی‌شود عده‌ای در پشت‌ پرده تصمیماتی بگیرند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند

اطلاعیه سایت

مطهری :نمی‌شود عده‌ای در پشت‌ پرده تصمیماتی بگیرند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند

مطهری :نمی‌شود عده‌ای در پشت‌ پرده تصمیماتی بگیرند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند

متن مصوبه مورد‌نظر جناب آقای نجات درباره حصر و خاتمی به اطلاع عموم برسد

علی مطهری نایب رئیس مجلس به سخنان سردار نجات درباره ممنوعیت های بروز بخاطر رئیس دولت اصلاحات پاسخ داد و نوشته است:‌ شورای عالی امنیت ملی نمی‌تواند جایگزین قوه قضائیه شود و بخاطر یک متهم مجازات تعیین و اجرا کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس به سخنان سردار نجات درباره ممنوعیت‌های بروز بخاطر رئیس دولت اصلاحات و همچنین حصر موسوی، کروبی و خانم رهنورد پاسخ داد.

مطهری :نمی‌شود عده‌ای در پشت‌ پرده تصمیماتی بگیرند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند

به گزارش آفتاب‌نیوز، علی مطهری درمطلب با عنوان «سخنی با سردار حسین نجات» در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: اخیرا سردار نجات، جانشین محترم رئیس سازمان اطلاعات سپاه در جمع فعالان فرهنگی گفته‌اند محدودیت‌های بروز بخاطر آقای خاتمی که برخی مطرح کرده‌اند همان است که در سال ۸۹ تصویب شده و چیز جدیدی نیست.

نائب رئیس مجلس در ادامه یادداشت خود افزوده است:‌ اولاً در وجود چنین مصوبه‌ای تردید است زیرا آنچه تا کنون بیان می‌شد مصوبه بخاطر دو محصور مشهور است. خوب است متن مصوبه مورد‌نظر جناب آقای نجات به اطلاع عموم برسد. همچنین لازم است متن نامه‌ای که اخیراً به رؤیت آقای خاتمی رسانده و رفته‌اند منتشر شود تا معلوم شود آیا محدودیت جدیدی ایجاد شده یا خیر، خصوصاً که چند شب پیش مأموران مانع رفتن ایشان به جلسه‌ای شده‌اند که قبلاً در آن شرکت می‌کرده‌اند. ثانیاً فرضا چنین مصوبه‌ای وجود داشته باشد و نامه اخیر نیز تأکید بر همان باشد نه محدودیتهای بروز، شورای عالی امنیت ملی نمی‌تواند جایگزین قوه قضائیه شود و بخاطر یک متهم مجازات تعیین و اجرا کند. حداکثر اختیار این شورا در همان ایام آشوب و اضطرار بوده است که بخاطر فرونشاندن آشوب، افرادی را محدود کند اما پس از بازگشت آرامش به جامعه و خروج از حالت اضطرار، این وظیفه قوه قضائیه بوده است که درباره ادامه یا عدم ادامه محدودیتها پس از طی مراحل قانونی از جمله دادگاه علنی صالح درباره دو طرف ماجرا، تصمیم بگیرد.

مطهری نوشته است: رویه فعلی برخلاف اصول ۳۲ تا ۳۷ قانون اساسی است. نمی‌شود عده‌ای در پشت پرده تصمیماتی بگیرند و هرچند وقت‌یک بار از نزول آیه‌ای خبر بدهند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند، نه به مجلس و نه مستقیماً به مردم. فقط می‌دانیم عده‌ای ناشناخته مصلحت نظام را تشخیص می‌دهند و هرکس را که صلاح بدانند در حصر و محدودیت قرار می‌دهند و هر وقت هم صلاح بدانند، مثلاً نزدیک به موت او، وی را آزاد می‌کنند.

مطهری با یادآوری این نکته که “آقای نجات گفته‌اند «اگر این افراد توبه کنند و جریان فتنه را محکوم کنند، نظام آنها را سوار کشتی نجات خواهد کرد.”، می‌نویسد: امیدوارم ناخدایی این «کشتی نجات» به عهده خود جناب آقای «نجات» باشد چون شنیده‌ام ایشان در میان هم‌قطاران خود عاقل‌تر و با تدبیرتر است. اما توبه نمی‌تواند یک طرفه باشد. اگر قرار بر توبه است، هم کسانی که زمینه فتنه را فراهم و هیزم آن را جمع‌آوری کردند باید توبه کنند و هم کسانی که آن را شعله‌ور ساختند. تا زمانی که یک طرف را مقصر می‌دانید و از خطاهای طرف مقابل چشم می‌پوشید این موضوع حل نخواهد شد زیرا مردم احساس عدالت و انصاف نمی‌کنند و وجدانشان آرام نمی‌گیرد.

نائب رئیس مجلس در پایان نوشته است: اساساً چه اصراری به توبه است. ممکن است کسی خطایی کرده اما معتقد باشد که خطایی نکرده است و طبعاً توبه هم نخواهد کرد. اگر اینها پس از ۷ سال مجازات سنگین حصر خانگی بدون توبه آزاد شوند چه اشکالی دارد؟ این، خیال امثال جناب نجات است که اگر اینها بدون توبه آزاد شوند به معنی پیروزی آنها و شکست نظام است. اتفاقاً برعکس است، نشانه تدبیر و رأفت نظام است و جایگاه نظام تعالی پیدا می‌کند. تا دیر نشده است اقدام کنید. این که ملازمه‌ای میان پیروزیهای منطقه‌ای ایران و سخت‌گیریهای داخلی بر منتقدان برقرار کرده‌اید و فکر می‌کنید اگر فضا بخاطر منتقدان و معترضان باز و قانون اساسی اجرا شود بر نقش منطقه‌ای ایران اثر می‌گذارد مقرون به صحت نیست. هردوکار باید با هم انجام شود و این دو قابل جمع‌اند.

گرداوری:آفتاب

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A