ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » مشكل گرد و غبار كشور ۵۰ سال ديگر هم حل نخواهد شد

اطلاعیه سایت

مشكل گرد و غبار كشور ۵۰ سال ديگر هم حل نخواهد شد

مشكل گرد و غبار كشور ۵۰ سال ديگر هم حل نخواهد شد

مدير ملي مقابله با گرد و غبار كشور در مورد اصلي ترين مشكلات پيش روي نهادهاي اجرايي كشور براي مقابله با مشكل گرد و غبار كشور سخن گفت.

ضياء الدين شجاعي، مدير ملي مقابله با گرد و غبار كشور با حضور در نمايشگاه مطبوعات در مورد اصلي ترين مشكلات پيش روي نهادهاي اجرايي كشور براي مقابله با مشكل گرد و غبار كشور سخن گفت؛ سخن هايي كه اميدوار كننده نبود و حكايت از تكرار داستان تلخ حبس شدن نفس ها در سينه است.

مشكل گرد و غبار كشور 50 سال ديگر هم حل نخواهد شد

مدير ملي مقابله با گرد و غبار در پاسخ به اين پرسش كه به نظر مي رسد دولت يازدهم و دوازدهم علي رغم همه تلاش هايي كه براي حل مشكل دارد، توفيق چنداني به دست نياورده است، گفت: دولت يازدهم وقتي كه بر سر كار آمد، وضعيت محيط زيست كشور در شرايط خيلي بدي بود و تلاش بر اين شد تا ضمن تشكيل شوراي عالي محيط زيست، همچنين اداره كل مقابله با گرد و غبار نيز تشكيل شود.

شجاعي ادامه داد: مشكل كنوني گرد و غبار كشور منشأ تاريخي دارد و شايد ريشه آن به ۵۰ سال پيش از اين بازگردد. ضمناً اين مشكل هم ريشه انساني و هم ريشه طبيعي دارد.

شجاعي ادامه داد: يك بخش مهمي از ريشه مشكل گرد و غبار كشور نيز به خارج از مرزهاي كشور باز مي گردد و همانطور كه مي دانيد در حال حاضر چيزي حدود ۴ ميليون مترمربع زمين در عراق به دليل نا امني هاي موجود و مشكل آب از زير كشت خارج شده است.

وي اضافه كرد: در بعد داخلي هم شرايط بهتر از اين نيست و براي مثال در استان خوزستان هم اينك ۴۰ درصد از منابع آبي نسبت به ميانگين دوره بلند مدت كاهش يافته است.

مدير ملي مقابله با گرد و غبار با تأكيد بر اين نكته كه بحران گرد و غبار كشور ۲۵ تا ۵۰ سال ديگر هم حل نخواهد شد، در مورد فعاليت هاي داخلي و خارجي اداره متبوعش ادامه داد: در بعد خارجي تلاش هاي فراواني براي جلب نظر و مشاركت كشورهاي منطقه به عمل آمد، اما نتيجه اي در بر نداشت  و ما زماني كه ديديم در بعد منطقه اي به توفيق نمي رسيم، تلاش كرديم مسئله گرد و غبار را در بعد جهاني و بين المللي پيگيري كنيم.

گرداوری:تابناک

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A