home دسته‌بندی نشده ماجرای رقص دانش آموزان با آهنگ جنتلمن ساسی مانکن

ماجرای رقص دانش آموزان با آهنگ جنتلمن ساسی مانکن


رقص دانش آموزان با آهنگ جنتلمن ساسی مانکن

رقص آهنگ ساسی مانکن در برخی مدارس باعث شده تا کاربران و برخی مسئولان به این اقدام واکنش نشان دهند.

رقص دانش آموزان با آهنگ جنتلمن ساسی مانکن فضای انتقادی زیادی را در پی داشت .
بعد از انتشار آهنگ جنتلمن ساسی مانکن خواننده زیر زمینی مدتی است این ترانه به چالش رقص تبدیل شده و در مدادش دختران و پسران دانش آموز دبستانی در صف حیاط با این ترانه می رقصند و کلیپ و فیلم های آن را در اینستاگرام و شبکه های مجازی منتشر می کند.

رقص آهنگ ساسی مانکن

رقص و همخوانی دانش آموزان با آهنگ جنتلمن ساسی مانکن

به دنبال رقص در برخی از مدارس دخترانه و پسرانه با ترانه «ساسی مانکن»، آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری ایران، از «ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر» خواست به موضوع «رقاصی» در برخی از مدارس ایران ورود کند و علیه این مدارس و یا دستگاه‌هایی که کوتاهی داشته‌اند اعلام جرم و به دادستانی شکایت کند.

جالب است بخوانید : چالش رقص کیکی چالشی جدید و جنجالی در فضای مجازی

به تازگی، ویدیوهایی از رقص دانش آموزان مدارس مختلف در سطح ایران در فضای مجازی منتشر شد که مورد استقبال و بازنشر قرار گرفت.
رقصیدن و آموزش رقص در ایران به خصوص در نظام آموزش و پرورش ممنوع است.
در نخستین واکنش رسمی به انتشار این ویدیوها، عضو مجلس خبرگان رهبری، این اتفاق را برنامه‌ای طراحی‌ شده برای تضعیف روحیه معنوی ملت ایران و برای تقویت ناهنجاری‌های اجتماعی و هنجارشکنی و مقابله با فضای ایمان و معنویت توصیف کرد.

این کلیپ های رقص واکنش مطهری، نايب رئيس مجلس را به همراه داشته و با انتقاد از انتشار کلیپ‌های رقاصی و آهنگ‌های مبتذل در برخی مدارس کشور، گفت: وزير آموزش و پرورش بايد پاسخگو بوده و مدیران اینگونه مدارس نيز برکنار کند.

رقص آهنگ ساسی مانکن

انتقادها به رقص و همخوانی دانش آموزان با ترانه جنتلمن ساسی

گفتنی است، در ویدیوهای منتشر شده، دانش آموزان با آهنگی که توسط خواننده ای به نام ساسی مانکن خوانده می شود به رقص و شادی می پردازند.

امسال مراسم جشن روز معلم در مدارس با حاشیه‌های زیادی همراه شد؛ حاشیه‌هایی که سبب شد کاربران فضای مجازی و بسیاری از افراد جامعه نسبت به آن ابراز نگرانی کنند.
درست دو روز بعد از روز معلم ویدئوهایی از جشن‌ این روز در برخی از مدارس در فضای مجازی منتشر شد که نشان‌دهنده بروز رفتارهای ناهنجار و خارج از عُرف در آن مدارس بود.

نکته قابل تأمل ماجرای اخیر این است که در بسیاری از این جشن‌ها به صورت یکسان و احتمالاً هماهنگ‌شده آهنگی مبتذل، مستهجن و حاوی عبارات نامناسب جنسی پخش می‌شد که توسط یک خواننده فراری ساکن کالیفرنیا معروف به ساسی مانکن خوانده شده است و دانش‌آموزان به همراه این آهنگ به پایکوبی می‌پرداختند

کاربران فضای مجازی نیز با هشتگ #ساسی_مانکن پست‌ها و نظرات خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و نسبت به این نفوذ ضدفرهنگی به مدارس کشور ابراز تاسف کردند و همچنین خواستار برخورد جدی وزارت آموزش و پرورش با عاملان این جریان شدند.


منبع:حرف تازه
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A