سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه » دانلود » لاتاری چیست؟ (گرین کارت لاتاری Lottery)

اطلاعیه سایت

لاتاری چیست؟ (گرین کارت لاتاری Lottery)

لاتاری چیست؟ (گرین کارت لاتاری Lottery)


گرین کارت یک مجوز بخاطر اقامت دائم درکشور دیگری است. گرین کارت به شما حق قانونی کار و زندگی دائمی را داده و دارندگان گرین کارت از خدمات بهداشتی، تحصیلی و مزایای بسیار دیگری که درکشور مورد نظر وجود دارد بهره مند میشود. لاتاری گرین کارت که درایران بسیار مشهور شده است، یک قرعه کشی بخاطر دریافت ویزای اقامت دائم آمریکا است. این ویزا از دسته بندی مهاجرتی است و چند سالی است که درایران بسیار طرفدار پیدا کرده است. جالب تر اینجاست که ایران بیشترین شرکت کننده دردنیا را بخاطر این ویزا دارد و البته سقف سهمیه این ویزا را دریافت میکند. شخصی که گرین کارت امریکا دارد، می توانند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند. دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵,۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان از طریق لاتاری اعطا میکند. درصورتی که دراین قرعه کشی برنده شوید، می توانید به همراه خانواده تان به طور دائمی درآمریکا اقامت داشته و کار کنید. نحوه ثبت نام لاتاری آمریکا (lottery)، زمان لاتاری هر سال و اعلام نتایج لاتاری درسایت لاتاری امریکا با شرایط خاصی انجام می شود.

فلسفه لاتاری چیست؟

از آن‌جا که هدف از صدور ویزای گوناگونی حفظ گوناگونی نژادی دربین مهاجران آمریکا است، ویزای لاتاری بخاطر ساکنان کشورهایی که به طور معمول از روش‌های دیگر مهاجران زیادی به آمریکا می‌فرستند صادر نمی‌شود. به همین خاطر هر ساله دربولتن ویزا فهرست کشورهایی که مجاز به شرکت درقرعه‌کشی هستند مشخص می‌گردد. به عنوان نمونه، اهالی کشور روسیه تا سال ۲۰۰۴ مجاز به شرکت دراین قرعه‌کشی بودند اما درفاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ این اجازه از آنان سلب شد. درقرعه‌کشی ویزای سال ۲۰۱۰ اهالی این کشور دوباره جواز شرکت درقرعه‌کشی را کسب کردند. کشورهای غیرمجاز کشورهایی هستند که در۵ سال گذشته بیش از ۵۰٫۰۰۰ مهاجر از طریق ویزاهای خانوادگی و کاری به آمریکا فرستاده باشند. از جمله کشورهایی که دربیشتر دوره‌ها غیرمجاز بوده‌اند می‌توان به چین، انگلستان و هند اشاره کرد.

اساس حقوقی لاتاری گرین کارت

نام صحیح برنامه قرعه کشی گرین کارت ( کارت اقامت دائم ایالات متحده آمریکا ) که درایران به لاتاری گرین کارت مشهور است، “قرعه کشی ویزای گوناگونی” است که درزبان انگلیسی DV lottery یا Diversity visa lottery program واژه صحیح آن است. برنامه ویزای دایورسیتی بر مبنای S201 تا S204 قانون ملی و مهاجرت سال ۱۹۹۰ پایه ریزی شده است. به بیان ساده تر لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی است که هر سال توسط کنتاکی کونسولار امریکا انجام میشود و از میان متقاضیان به ۵۵۰۰۰ نفر ویزای اقامت دائم داده میشود.

تاریخچه ثبت نام لاتاری

برنامه ویزای دایورسیتی از سال ۱۹۹۴ ، ۳مرتبه درفوریه، یکبار درنوامبر و چندین بار دراکتبر اجرا شده. موسسه مسئول این پروژه در۲۰۰۰ واکنش کرد. مرکز قبلی منصوب ملی ویزا درپورتس موث این وظیفه را به مرکز کنسولی کنتاکی منتقل کرد که از آن پس کلیه امور مربوط به اپلیکیشن های این نوع ویزا را مسئول بوده است. درسال اول این امکان وجود داشت که هر شخصی چندین بار ثبت نام داشته باشد. که این مسئله مشکلاتی بخاطر این سازمان دربر داشت و البته درصورت ثبت نام شاید ۱۰۰۰ مرتبه توسط یک فرد امکان برنده شدن نزدیک به ۱۰۰% میرسید. اما پس از آن جلوی این امر گرفته شد و هرکس درهر سال مجوز فقط یک ثبت نام را داشت.

شانس برنده شدن درلاتاری

با این وجود همچنان شانس بالایی بخاطر برنده شدن درلاتاری گرین کارت وجود دارد. پس از الکترونیکی شدن پروسه ثبت نام لاتاری گرین کارت درسال ۲۰۰۳ تعداد ثبت نام ها از ۱۳ میلیون به ۶ میلیون درسال رسید. به نظر میرسد رویه های بروز این سازمان شانس کسانی که بخاطر سال ۲۰۱۸ و پس از آن را ثبت نام میکنند را بالا میبرد. درلاتاری ۲۰۱۷ که درسال ۲۰۱۶ اعلام نتیجه شد، از بین هر ۱۵۰ متقاضی، یک نفر ویزا دریافت کرد.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

فقط دو شرط بخاطر ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز بخاطر ثبت نام است و دوم آنکه هر فرد حداقل داشتن دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) و یا داشتن دو سال سابقه ی کار درپنج سال گذشته است. لازم به ذکر است که این شغل باید نیاز به حداقل دو سال آموزش یا تجربه را داشته باشد. این شغل بایستی درلیست مشاغل اداره کار ایالات متحده درلیست JOB ZONE 4 و البته با ایرانفراز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و …. جهت مطالعه شرایط دقیق ثبت نام درلاتاری به زبان انگلیسی می توانید به صفحه شرایط مورد نیاز ثبت نام لاتاری درسایت اصلی مراجعه کنید.

زمان و سایت ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام بخاطر لاتاری آمریکا معمولا از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان درسایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می‌گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی‌باشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند. این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و فقط یک ماه از سال بخاطر ثبت نام باز است. درثبت نام لاتاری آمریکا، فرم ها باید مطابق قوانین اداره مهاجرت و ملیت آمریکا تکمیل شوند. لازم به ذکر است که ثبت نام دربرنامه لاتاری امریکا کاملا رایگان می‌باشد.

گرفتن تصاویر بخاطر شرکت درلاتاری درخانه

مشخصات استاندارد تصاویر لاتاری آمریکا بدین گونه است که تصاویر می بایست پشت زمینه سفید داشته باشد. فضای بالای سر و شانه های شخص درتصاویر دیده شود. تصویر باید واضح و بدون خم شدن سر باشد. فاصله دوربین تا فرد ۱٫۲۵ متر باشد. داشتن ریش و سیبیل بخاطر اقایان بلامانع است. از تاریخ تصاویر بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد. ابعاد فایل تصاویر باید ۶۰۰ پیکسل در۶۰۰ پیکسل باشد. حجم فایل تصاویر می‌بایست برابر یا کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد. لازم به ذکر است که گرفتن تصاویر مناسب ثبت نام لاتاری درمنزل بلامانع است ولی به دلیل شرایط ویژه تصاویر ارسالی بهتر است که تصاویر توسط افراد مربوطه گرفته شود.

ثبت نام اشتباه لاتاری وارد قرعه کشی نخواهد شد

لازم است بدانید هر ساله بیش از ۵۰ درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه درثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم درسفارت اشتباهی درثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که درمصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید. پس بخاطر ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و اشخاص کم اطلاع مراجعه نکنید. هرساله بیش از ۲۰۰ کیس برنده به ما مراجعه میکنند که به علت ثبت نام اشتباه از اخذ ویزا باز مانده اند.

لغو لاتاری توسط ترامپ

پس از حضور ترامپ درپست ریاست جمهوری و اقداماتش درزمینه مبارزه با مهاجرت به آمریکا، شایع شد که لاتاری لغو شده است. متاسفانه این موضوع از رسانه های داخلی و خارجی نیز منتشر شد اما نکته اینجاست که این موضوع یعنی لاتاری، موضوعی نیست که ترامپ بتواند از نظر قانونی آن را لغو کند. نکته اینجاست که قبلا هم سناتور هایی سعی بر این داشتن که لغو لاتاری رو انجام بدن اما موفق نشدن. چیزی که بدیهی است اینه که درطول این ایام با توجه به لغو دستور رئیس جمهور آمریکا نسبت به ممنوعیت ورود مسلمانان میشه این نتیجه رو گرفت که قانون اساسی آمریکا از رئیس جمهور آمریکا قوی تر هست و بعید میدونم چنین اجازه ای به ترامپ یا هر رئیس جمهور دیگه ای بده. این قانون بخاطر حفظ تنوع نژادی درآمریکاست و این نوع ویزا سالهاست درحال اعطا به متقاضیان هست.

حکم ممانعت سفر به آمریکا توسط ترامپ

دادگاه عالی آمریکا، با دانلود قاطع، حکم به اجرای فرمان ممنوعیت سفر ترامپ داد. امروز، هر نه نفر قاضی توافق کردند تا حکم ممنوعیت سفر ترامپ بخاطر شش کشور که یکی از آنها ایران است اجرایی شود. این حکم درشرایطی اجازه اجرایی شدن به حکم ممنوعیت سفر به آمریکا بخاطر شش کشور میدهد که بخشی از آن اجرایی نشود. البته لازم به توضیح است که سه قاضی از نه قاضی ( توماس، آلیتو، گوروش )، اجازه اجرای کامل حکل ممنوعیت را دادند و شش قاضی فقط بخشی از حکم ممنوعیت سفر ترامپ را تایید کردند.

دادگاه عالى آمریکا درراى خود درمورد فرمان ترامپ یک حکم بینابینى و تا حدودى گیج کننده و شاید قابل تفسیر داد. درحکم اولیه نوشته شده تا پاییز که کامل ‏به پرونده رسیدگى کنند، اجراى “بخشهایى” از فرمان که معلق شده بود میتواند دوباره از سر گرفته شود. این “بخشها” شامل چه کسانى میشود؟

‏شامل شهروندان ایران و ۵ کشور دیگر که هیچ ارتباط یا پیوندى با آمریکا ندارند. حالا این هیچ پیوندى به چه معناست؟ مثلا اگر دانشجویى از دانشگاهى پذیرش داشته باشد این پیوند است؟ یا مادرى که میخواهد به دیدار فرزندش بیاید؟ ‏درچنین شرایطى معمولا این مجریان قانون (مامور ویزا که مصاحبه میکند) تبدیل به تفسیر قانون میشوند. که آیا فرد پیوند دارد یا نه. ‏درقسمتی از حکم حکم مثلا نوشته رابطه مادر با فرزند یا داماد یا عروسش “پیوند” محسوب میشود.درهمین جا مثالهاى دیگر “پیوند” را هم داده: کسى که یک شرکت آمریکایى بهش کار داده یا دانشگاهى براش پذیرش تحصیل یا دعوت سخنرانى فرستاده. چیزی که محرز است بن شامل حال کسانی که ویزا دارند و یا رابطه/پیوندی با ایالات متحده دارند، نمی شود.

قضات دادگاه عالی، بدون تجزیه تحلیل بیانیه های انتخاباتی ترامپ و بدون درنظر گرفتن بیانیه های توییتری ترامپ دانلود به اجرای بخشی از حکم ممنوعیت سفر ترامپ دادند. درعوض روی این نکته تاکید کردند که دولت بخاطر تامین امنیت کشور نیاز به ابزاردارد و این حکم ممنوعیت سفر یکی از همین ابزار است. با شرایط موجود، رئیس جمهور ترامپ میتواند این ممنوعیت را دربرابر تمام بیگانگانی که ارتباطی با ایالات متحده آمریکا ندارند اجرا کند. نکته دررابطه با این ارتباط این است که قابل تفسیر است نه ارتباط خاص. به این معنا که شاید افسر کنسول یا سفارت که مسئول صدور ویزاست میتواند این حسن رفتار نسبت به ایالات متحده یا ارتباط را تایید یا رد کند. این موضوع واقعا سردرگمی ایجاد خواهد کرد که چه کسی چنین ارتباطی با آمریکا دارد، عدم وضوح این بخش باعث شده کسی نتواند صحبت دقیقی از آنچه اتفاق خواهد افتاد انجام دهد اما آنچه تاکید مجدد شده است این بوده که ترامپ این حق را دارد از ابزار بخاطر دفاع از امنیت ملی ایالات متحده آمریکا بهره مند شود. و دادگاه، اقای ترامپ را دراین رابطه محق دانست. اما درمورد مخالفان این حکم انچه مهم است این است که آنها از موضع خود پایین نیامده و درطوفانی توییتری اعلام به مبارزه دردادگاه عالی بخاطر مقابله با این حکم کرده اند. این حکم مخالفان زیادی دارد و لازم به ذکر است که این فقط حکم مقدماتی بود که ترامپ را پیروز نسبی میدان خواند.

زندگی درامریکا پس برنده شدن لاتاری

ایرانیانی که به آمریکا سفر می‌کنند و سفر آنها به مهاجرت تبدیل می‌شود، با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند که دلتنگی و دوری از خانواده سخت‌ترین اما کمترین آنهاست. درواقع همه‌چیز از دلتنگی شروع می‌شود اما دلتنگی همه مشکل نیست! به دلیل قوانین مرتبط با گرین کارت، امکان ترک سریع آمریکا بخاطر مهاجران وجود ندارد. خانواده‌ها و اقوام کسی که گرین کارت دارد نیز نمی‌توانند به سادگی ویزا بگیرند. درنتیجه کسی که درلاتاری برنده شده، باید ماه‌ها و سال‌ها دور از خانواده سر کند.

ندانستن زبان انگلیسی می تواند مهاجر را به انزوا و افسردگی بیشتر میل دهد. مهاجران مسن‌تر، طبیعتاً شرایط سخت‌تری دارند زیرا به آسانی نمی‌توانند زبان بروز را یاد بگیرند. گروه زیادی از کسانی که درلاتاری گرین کارت آمریکا ثبت‌نام می‌کنند، بدون درنظر گرفتن سن و شرایط شخصی و شاید فقط بخاطر آزمودن بخت خویش، وارد این مسابقه می‌شوند. ماجرایی که شاید درابتدا فقط جنبه شوخی داشته باشد با برنده شدن آنها، جدیت خود را نشان می‌دهد. برزخ میان رفتن و نرفتن، به خصوص درسنین بزرگسالی و سختی تصمیم‌گیری بخاطر واکنش محیط زندگی، فشار روانی زیادی را به برندگان مسن‌تر لاتاری وارد می‌کند. درنهایت اگر تصمیم بگیرند که مهاجرت کنند، بدون دانستن زبان انگلیسی با مشکلات به مراتب بیشتری درجامعه آمریکا مواجه می‌شوند. نه می‌توانند کار مناسبی پیدا کنند و نه با محیط بروز ارتباط برقرار می‌کنند.

پیدا کردن کار مناسب یکی از لازمه‌های دوام آوردن درآمریکاست. شاید فقط مهاجرانی که پشتوانه اقتصادی خیلی خوبی دارند، می‌توانند بدون کار کردن دوام بیاورند. البته دراین حالت نیز مشکلات ناشی از انتقال پول از ایران به آمریکا که به خاطر تحریم‌ها به شدت سخت شده و روند قانونی اثبات گرداوری درآمد، از موانعی است که باید درمورد آن تحقیق و با وکیل مهاجرت مشورت کرد.

پس بهتر است که متقاضیان لاتاری گرین کارت، پیش از آنکه فقط بخاطر آزمودن بخت یا از روی شوخی و تفریح وارد این بخت‌آزمایی شوند، از شرایط زندگی درآمریکا حتماً آگاهی پیدا کنند و مهم‌تر از آن، شرایط فردی و خانوادگی خود را نیز بسنجند تا اگر برنده شدند درمیان خیالات شیرین دانلود رایگان فیلم های هالیوودی و واقعیت ناگفته کشور امریکا گرفتار نشوند.

درموج باز بخوانیم:

ایرانفراز دهید:
ad


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A