home دسته‌بندی نشده علت فوت حجت الاسلام حسینی مجری برنامه اخلاق در خانواده چه بود؟+بیوگرافی

علت فوت حجت الاسلام حسینی مجری برنامه اخلاق در خانواده چه بود؟+بیوگرافی


در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

علت فوت حجت الاسلام حسینی مجری برنامه اخلاق در خانواده چه بود؟+بیوگرافی

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

چهره ها

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی‌اکبر حسینی استاد اخلاق مشهور برنامه اخلاق در خانواده دار فانی را وداع گفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی که مدتی از بیماری رنج می‌برد، در پی وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شد و روز پنجشنبه پس از ۸۰ سال خدمت دعوت حق را لبیک گفت.

از جمله خدمات ایشان اجرای برنامه پرمخاطب اخلاق در خانواده بود که سال ها از شبکه های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شد.

بیوگرافی سید علی‌اکبر موسوی حسینی

سید علی‌اکبر موسوی حسینی مشهور به «حسینی اخلاق در خانواده» سال ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد. وی استاد اخلاق، مؤلف و از استادان حوزه و دانشگاه بود.

مردم او را با نام «حسینی اخلاق در خانواده» می‌شناسند چرا که وی در دهه ۶۰ مجری برنامهٔ پرطرفداری بود که از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد و به مسائل و مشکلات خانوده‌ها می‌پرداخت.

حجت الاسلام حسینی پس از تحصیلات مقدماتی وارد حوزه‌های علمی تهران و قم گردید و دروس اصول و فقه را فرا گرفت و پس از اتمام دروس خارج فقه و اصول از مراجع طراز اول قم و تهران کسب اجتهاد نمود. وی همزمان با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به رهبری امام خمینی (ره) به صف انقلابیون پیوسته و در کسوت معلمی به مبارزه با رژیم پهلوی روی آورد.

برخی از استادان وی عبارتند از: سید محمدحسین طباطبایی صاحب تفسیر المیزان، سید محمدحسین حسینی طهرانی صاحب کتاب‌های معادشناسی و امام‌شناسی، سید محمد حسین بهشتی، عبدالله جوادی آملی، جعفر سبحانی، عزیزالله خوشوقت و …

برنامه او در دهه هفتاد از برنامه‌های پربیننده تلویزیون ایران بود که پس از مدتی دیگر امکان پخش نیافت. برخی از گزارش‌های از «ممنوع‌التصویری» حکایت می کردند و برخی نیز این موضوع را به حاشیه های سفر او به آلمان و اتفاقات پس از منصوب می کردند.

وی پس از پیروزی انقلاب مسؤلیت‌های مختلفی رادر حوزه‌های علمی، فرهنگی، دینی و آموزشی کشور در سطح کلان پذیرفته‌است از جمله:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های چهارم و پنجم
مدیریت کل آموزش و پرورش استان تهران
ریاست کمیسیون آموزش و پرورش مجلس
عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی
استاد حوزه و دانشگاه

این پست توسط بخش چهره ها مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

علت فوت حجت الاسلام حسینی مجری برنامه اخلاق در خانواده چه بود؟+بیوگرافی

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


منبع:koolakmag.ir
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A