home دسته‌بندی نشده طرز تهیه موهیتو لیمو نعناع کافی شاپی در خانه

طرز تهیه موهیتو لیمو نعناع کافی شاپی در خانه


طرز تهیه موهیتو لیمو نعناع کافی شاپی در خانه

موهیتو لیمو نعناع : پیشنهاد می کنیم این نوشیدنی خنک و فوق العاده را برای روزهای گرم تابستانی و همچین ایام ماه رمضان آماده کنید و از طعم بهشتی و دلچسبش لذت ببرید.

موهیتو یا موخیتو نوعی نوشیدنی خنک و تابستانی است که از ترکیب آب گازدار، برگ نعناع، شکر و آبلیمو تهیه می‌شود. اصل موهیتو (Mojito) کوبایی است و در دستور اصلی تهیه موهیتو در کوبا از نعناع اسپیکاتا استفاده می‌شود.

موهیتو لیمو نعناع

 

مواد لازم موهیتو لیمو نعناع برای هر لیوان :

سودا یا آب گازدار یا آب معمولی نصف لیوان
یخ خرد شده نصف لیوان
نعناع چند شاخه
آب ۱ لیموی تازه
عسل یا شکر به میزان لازم

 

طرز تهیه :

یخ خرد شده را به همراه برگ های نعناع و عسل و آب لیمو و آب و به میزان دلخواه عسل یا شکر داخل مخلوط کن بریزید و چند پالس بزنید تا مواد مخلوط شوند.
این ترکیب را به همراه چند تکه کوچک لیمو و چند برگ نعناع داخل لیوان بریزید و با چند تکه یخ به صورت خنک سرو کنید.
در صورتیکه تمایل ندارید نوشیدنی تا این حد خنک و تگری باشد میتوانید از مقدار یخ کم کنید یا آنرا حذف کنید و از آب استفاده کنید و هنگام سرو از چند تکه یخ برای خنک کردن نوشیدنی استفاده کنید.
در صورتی که تمایل دارید نوشیدنی رنگ روشنی داشته باشد و نعناع کاملا خرد نشود میتوانید برگ های نعناع را در مخلوط کن نریزید و آنها را کمی در هاون بکوبید یا با چاقو کمی خرد کنید تا عطر نعناع آزاد شود و در آخر داخل لیوان نوشیدنی بریزید.
دقت کنید فقط از برگ های نعناع استفاده کنید.
در صورت تمایل میتوانید از میوه هایی مثل کیوی ، توت فرنگی، هندوانه یا آناناس داخل نوشیدنی استفاده کنید که در این صورت نام میوه به اسم نوشیدنی اضافه میشود مانند موهیتو توت فرنگی.
موهیتوی خنک و خوشمزه و پر از خاصیت شما آماده سرو می باشید.
برای سرو میتوانید لب لیوان یا جام را با کمی عسل آغشته کنید و آنرا در ظرف شکر فرو ببرید تا شکر به لبه لیوان بچسبد و سپس نوشیدنی را داخل لیوان بریزید و به همراه یک برش از لیمو و یه برگ نعنا و نی سرو کنید.

منبع : پیج اینستاگرام آشپزی @marjan_rezazadeh


منبع:حرف تازه
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A