حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » سر نوزاد هنگام زایمان در بیمارستانی در ایرانشهر از تن جدا شد!

اطلاعیه سایت

سر نوزاد هنگام زایمان در بیمارستانی در ایرانشهر از تن جدا شد!

سر نوزاد هنگام زایمان در بیمارستانی در ایرانشهر از تن جدا شد!

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در مورد جدا شدن سر نوزاد هنگام تولد در بیمارستان ایران این شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

مهران امینی‌فر، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در مورد تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از بخیه سر جدا شده یک جنین به گردنش اظهار کرد: روزهای گذشته مادر بارداری بخاطر زایمان به بیمارستان ایران منتقل شد که در حین خارج کردن جنین از داخل رحم مادر، پارگی در ناحیه گردن وی ایجاد شد. 

سر نوزاد هنگام زایمان در بیمارستانی در ایرانشهر از تن جدا شد!

با توجه به این که هنگام خارج کردن جنین از کانال رحمی مرده‌ بودن جنین محرز شد، اولویت تیم پزشکی نجات جان مادر بود.

وی افزود: مادر هنگام مراجعه به بیمارستان دچار دردهای شدید زایمانی بوده و به همین دلیل سریعا بستری شده بود اما با توجه به این که وزن جنین ۵ کیلو ونیم بود هنگام خروج دچار ترومای سر شده و پزشکان در جهت نجات جان مادر و سلامتی کامل او تلاش کردند.

امینی‌فر یادآور شد: با توجه به اینکه بیمارستان ایران ایرانشهر یکی از مراکز پر مراجعه این کشور است. سالانه بیش از ۱۴ هزار زایمان درمرکز صورت می‌گیرد به طوری که روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زایمان درمرکز انجام می‌شود که تنها درمورد نوزاد دچار ترومای گردنی شده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به وزن سنگین جنین و وخامت حال مادر به صورت سزارین عمل نشده است، افزود: متخصصان حاضر در بالین مادر تشخیص به زایمان طبیعی دادند و ممکن است پیشرفت زایمان به حدی بوده که چاره‌ای جز زایمان طبیعی نبوده است، بنابراین باید اخلاق را رعایت کنیم و قضاوتی درزمینه نداشته باشیم چون متخصصان بیشتر از ما از وضعیت مادر مطلع بودند.

امینی فر با تاکید بر اینکه تلاش تیم پزشکی بخاطر نجات جان مادر بوده و همواره تکریم بیمار یکی از اولویت‌های آنان است، افزود: پزشکان بخاطر نجات جان مادر و جنین تلاش کردند اما شرایط به نحوی نبود که بتوان نوزاد را حفظ کرد، همچنین درمورد بررسی صورت خواهد گرفت و چنانچه قصور پزشکی نیز صورت گرفته باشد با پزشک  مربوطه به طور قانونی برخورد می‌شود.

وی در مورد نحوه بخیه زدن گردن نوزاد نیز گفت: این برش نه چندان کارشناسی از یک زایمان بسیار پیچیده و دشوار حاصل شده است.

گرداوری:رکنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A