نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه » دانلود » زمان اعدام قاتل ستایش قریشی در آبان ۹۶

اطلاعیه سایت

زمان اعدام قاتل ستایش قریشی در آبان ۹۶

زمان اعدام قاتل ستایش قریشی در آبان ۹۶


زمان اعدام قاتل ستایش قریشی درآبان ۹۶

آخرین اخبار مربوط به پرونده و زمان اعدام قاتل ستایش قریشی را درادامه مطلب میتوانید ملاحظه کنید

  اعدام قاتل ستایش

غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران درخصوص آخرین وضعیت پرونده قتل ستایش قریشی اظهار کرد: با توجه به انجام استیذان پرونده بخاطر اجرای حکم ارسال شد.

وی افزود: درحال حاضر پرونده درمرحله اجرای حکم تعیین وقت شده است.

رئیس دادگستری استان تهران درخصوص زمان اجرای حکم گفت: اواخر مهر حکم صادره بخاطر قاتل ستایش قریشی اجرا می شود.

عسگرقاسمی اقباش، وکیل خانواده ستایش قریشی درخصوص ادعای بروز قاتل ستایش قریشی مبنی بر اینکه درارتکاب جرم همدست داشته است، گفت: ادعای وی تاثیری درمجازاتش ندارد.

وی افزود: بر فرض هم که این ادعا صحت داشته باشد، همدست وی دستگیر شده و جداگانه محاکمه می شود.

گفتنی است، ۲۳ فروردین‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختربچه ۶ساله افغانستانی درروستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به‌گفته پدر او ۲۲ فروردین بخاطر خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

درتحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده بود.

با اعلام این گزارش، دادستانی ورامین بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد و رسیدگی به این پرونده به‌طور ویژه و خارج از نوبت دردستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت تا اینکه پس از صدور قرارمجرمیت و کیفرخواست، شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران، قاتل ستایش را بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به‌عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم کرد و این حکم درشعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تأیید شد.

اعدام قاتل ستایش

قاتل ستایش هم‌اکنون درکانون اصلاح و تربیت استان تهران به سر می‌برد و چندی پیش نیز وکیل وی از بستری شدن موکلش دربیمارستان اعصاب و روان خبر داد.

پزشکی قانونی پیشتر سلامت روان قاتل ستایش را تأیید کرده بود.

۱۰ بهمن سال ۹۵، حکم قاتل ستایش بخاطر اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای ورامین ارجاع شد، اما فعلاً منتظر تعیین تکلیف دادگاه درخصوص ارش‌البکاره و مهرالمثل است.

دادستان ورامین پیش‌تر درباره این پرونده گفته بود: آن طور که خانواده مقتول گفته‌اند، بخاطر اینکه مجبور نشوند تفاضل دیه ناشی از اجرای قصاص را بپردازند، یحتمل قصاص را معلق و بحث اعدام را پیش بکشند. البته درحال حاضر نمی‌توان نظر قطعی داد زیرا امکان دارد تا روز اجرای حکم، تصمیم‌شان واکنش کند و قصاص را اجرا کنند.

مرادطلب تأکید کرده بخاطر اینکه سوءتفاهمی پیش نیاید، دستگاه قضایی هیچ ورودی به موضوع اخذ گذشت نداشته است و فقط آن چه را حکم صادر شده و تصمیم اولیاء‌دم است، اجرا می‌کند.

اولیای دم ستایش از دادگاه تقاضای تعیین ارش‌البکاره و مهرالمثل کرده بودند که دادگاه موضوع را به کارشناس ارجاع داد. کارشناس اولیه این پرونده، ۴۰ میلیون تومان به‌عنوان ارش البکاره و ۴۰ میلیون تومان هم به‌عنوان مهر المثل تعیین کرد.

اعدام قاتل ستایش

با اعتراض اولیای دم ستایش به کارشناسی اولیه، موضوع به هیئت سه‌نفره کارشناسی ارجاع شد و نهایتاً این هیئت، ۶۰ میلیون تومان به‌عنوان ارش‌البکاره و ۶۰ میلیون تومان نیز به‌عنوان مهرالمثل تعیین کرد.

زمان اعدام قاتل ستایش قریشی

آبان ماه ۱۸ سال قاتل ستایش تمام می‌شود

عسگر قاسمی آق باش وکیل خانواده ستایش درگفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن اعلام بی اطلاعی از تاریخ اجرای حکم قاتل ستایش، اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم آبان ماه ۱۸ سال قاتل به اتمام می‌رسد.


منبع:harfetaze.com
گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A