امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه » محرم 95 » رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

اطلاعیه سایت

رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

با تهدید چه کنیم٬ با تهدید دوست پسر چه کنیم٬ با مزاحم تلفنی چگونه برخورد کنیم٬ برخورد با مزاحم تلفنی ایرانسل٬ برخورد با مزاحم تلفنی همراه اول٬ برخورد با مزاحم ناموس٬ پیگیری مزاحم تلفنی از طریق اینترنت٬ تهدید به ابروریزی٬ تهدید پسرها٬ تهدید دوست پسر٬ تهدید دوست پسر سابق٬ تهدید دوست دختر٬ تهدید سخت٬ تهدیدم میکنه٬ جرم مزاحمت خیابانی٬ چگونه از شر مزاحم تلفنی خلاص شویم٬ چگونه با مزاحم برخورد کنیم٬ چگونه مزاحم تلفنی ایرانسل را پیدا کنیم٬ چگونه مزاحم تلفنی خود را بشناسیم٬ دعا برای خلاص شدن از شر مزاحم٬ دعا برای خلاصی از شر دشمن٬ دعا برای دور شدن از خانواده شوهر٬ دعا برای دور شدن دشمن٬ دعا برای دور شدن مادر شوهر٬ دعا برای رفتن مهمان٬ دعا برای رهایی از انسان بد٬ دعا برای مهمان مزاحم٬ دعای مجرب برای دفع مزاحم٬ دوست پسر سابقم تهدیدم میکنه٬ دوست پسرم ازم عکس داره٬ دوست پسرم تهدیدم میکنه٬ دوست پسرم منو تهدید میکنه٬ راه های مقابله با تهدید٬ ردیابی مزاحم تلفنی٬ روانشناسی تهدید٬ شکایت از مزاحم تلفنی ایرانسل٬ شکایت اینترنتی از مزاحم تلفنی٬ مزاحمت خیابانی برای زنان٬ مزاهم٬ میترسم عکسام پخش بشه٬ نحوه برخورد با افراد مزاحم٬ نحوه برخورد با مزاحم ناموسی٬ نحوه برخورد با مزاحمین خیابانی٬ نحوه شکایت از مزاحم تلفنی٬ نحوه شکایت از مزاحم خیابانی

رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

مزاحمت هایی که برای یک زن اتفاق می افتد در شرایط مختلف شیوه های متفاوتی دارد که بنا به موقعیت باید بهترین رفتار را برای خلاص شدن از این رفتارها انجام داد .شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بیرون از خانه، مردی حریم خصوصی تان را نقض کرده و به شما آزار برساند. این آزار که می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، در درجه اول احساس امنیت تان را زیر سوال می برد، سپس برای برقراری دوباره احساس امنیت، شما را به تکاپو می اندازد و بعد با ترکش هایی که از خود به جا می گذارد، بقیه روزتان را خراب می کند. در این مقاله سه نمونه از موقعیت های آزار به همراه روش های مواجهه و مقابله با آن ها را، در قالب سه موقعیت داستانی برایتان بازگو می کنم.

source - رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

داستان اول:رفتار با مزاحم متلک گو

صبح یک روز بهاری ست. زن جوانی به نام زهره به قصد رفتن به محل کار از خانه بیرون می زند، در مسیرش تا ایستگاه تاکسی از محلی گذر می کند که رفت و آمد چندانی در آن نیست. در همین حین یک مرد رهگذر در حین عبور از کنارش کلمه ناشایستی به او می گوید…

D8B1D981D8AAD8A7D8B1 D8A8D8A7 D985D8B2D8A7D8ADD985 - رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

رفتار با مزاحم جنسی در محیط کار

تحلیل داستان:اتفاقی که برای زهره می افتد، یکی از رایج ترین انواع آزار در بین خانم ها به خصوص زنان جوان است که در روان شناسی «آزار کلامی» و در زبان عامه به عنوان «متلک گویی» شناخته می شود. با این که در این شکل از آزار مانند دیگر شکل های آن، نوعی خشونت نسبت به فرد قربانی اعمال می شود، اما به دلایلی مثل گذرا بودن و یا وارد نکردن آسیب جسمانی به قربانی، از لحاظ روان شناسی فرد چندان توجهی به آن نمی کند.

در برابر متلک چه کنیم؟ 

ناآگاهی از شیوه های صحیح مدیریت خود در مواجهه با این موقعیت می تواند پیامدهای آن را بدتر کند.
۱- به خودتان اعتماد کنید. اجازه ندهید احساس ناامنی، اعتماد به نفس و خودکنترلی شما را ضربه فنی کند. به توانایی تان برای عبور بی دردسر از این موقعیت اعتماد کنید و آرامش را به خودتان هدیه کنید.

۲- پاپیچ مزاحم نشوید! مزاحمان کلامی اغلب زمانی به سراغ شما می آیند که تنها هستید و در مکان و یا زمان خلوتی قرار دارید. در این موقعیت که کمترین شانس را برای دفاع از خودتان دارید، از توقف کردن و یکه به دو کردن با آن ها بپرهیزید.

۳- بی محلی کنید. این گروه از آزارگران، طالب توجه جنسی هستند. اگر این توجه را ول به صورت منفی به آن ها بدهید ممکن است تقویت بشوند و مزاحمت بیشتری برای شما ایجاد کنند. یادتان باشد بی توجهی بدتر از توجه منفی است. پس آزار آن ها را با بی توجهی تلافی کنید.

۴- فقط روی خودتان حساب کنید. اگر مزاحمت در جای شلوغی برایتان اتفاق افتاد، به امید کمک دیگران، جار و جنجال راه نیندازید، چون مردم به خانمی که با یک مرد درافتاده اغلب نگاه خوبی ندارند و کمک چندانی به او نمی کنند. پس فقط روی توانایی های خودتان حساب کنید.

۵- موقعیت تان را تغییر بدهید. از محلی که شخص مزاحم حضور دارد دور شوید و به جای امن تری بروید.

۶- کمک بخواهید. اگر فرد مزاحم دست بردار نیست، از کسی که می تواند به شما کمک کند و یا از پلیس، بخواهید که در محل حاضر شود.

داستان دوم:رفتار با مزاحم جنسی

لیلا، دانشجوی سال دوم، در تاکسی نشسته و در صفحه گوشی اش غرق شده است که ناگهان احساس می کند چیزی قلقلکش می دهد، به سمت آن نگاه می کند…

D8B1D981D8AAD8A7D8B1 D8A8D8A7 D985D8B2D8A7D8ADD985 1 - رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

با مزاحم جنسی چه کنیم

تحلیل داستان:مزاحمتی که لیلا با آن مواجه می شود کمتر از موقعیت زهره شایع است و در روان شناسی با نام «مالش دوست» شناخته می شود. مالش دوستی موقعیتی است که یک مرد غریبه بدن یک زنِ از همه جا بی خبر را لمس می کند و در طی لحظات لمس پیش خود تصور می کند که با قربانی یک رابطه انحصاری دارد.

این مزاحمت معمولا خیلی کوتاه است چرا که فرد مزاحم زود متوجه می شود باید موقعیت را ترک کند. اغلب، مردهای جوان این مزاحمت را ایجاد می کنند و جاهای تنگ و شلوغ مثل تاکسی، اتوبوس، مترو، داخل آسانسور و… را برای مقصودشان انتخاب می کنند.

در برابر تعرض بدنی چه کنیم؟

برای مواجهه با لمس کنندگان این کارها را انجام دهید:
۱- به زبان بیایید. مزاحمان مالش دوست، اغلب آدم هایی منفعل و منزوی هستند که از راه لمس کردن قربانی خود، احساس می کنند بر او قدرت و تسلط دارند. اگر سکوت کنید، این تصور او را تایید کرده و خودتان را در موقعیت آزار نگه داشته اید.
۲- صریح و قاطع باشید. نگویید «ببخشید، لطفا و…»، بلکه با قاطعیت و صراحت به او نگاه کنید و درباره رفتارش به او تذکر بدهید.
۳- شما بی گناهید. مالش دوست فرد مزاحم، تقصیر شما نیست پس وقت تان را با جست و جوی علت در ظاهر و رفتارتان تلف نکنید.
۴- احساس تان را بیان کنید. با یک فرد قابل اعتماد درباره اتفاق و احساسات بدی که پیدا کرده اید صحبت کنید.

داستان سوم:رفتار با مزاحم در محیط کار

نغمه مدتی است که متوجه تغییراتی در رفتار فلان همکارش شده اما مبنا را بر بی توجهی قرار داده است تا اینکه یک روز بعدازظهر، در حالی که ساز رفتن را می زند، آن فرد جلویش را می گیرد و حرف های نامربوطی می زند…

D8B1D981D8AAD8A7D8B1 D8A8D8A7 D985D8B2D8A7D8ADD985 2 - رفتار با مزاحم و برخورد با افراد متلک گو

برخورد با مزاحم جنسی و تعرض بدنی

تحلیل داستان:مزاحمت در محیط کار، تحصیل، درمان و… معمولا از طرف کسی به وجود می آید که برای قربانی آشناست، به همین دلیل روی احساس امنیت و اعتماد او اثر ویژه ای می گذارد. شوخی ها، داستان ها و کنایه های جنسی، اظهارنظر درباره ظاهر فرد، دادن پیشنهادهای جنسی، اصرار به ملاقات های بیرون از محل کار، سوالات بیجا درباره زندگی شخصی و جنسی، چشم چرانی کردن و لمس کردن از جمله آزارهایی هستند که در محیط کار، تحصیل و درمان می توانند ایجاد شوند.

در برابر تعرض در محیط کار چه کنیم؟ 

در موقعیت پیچیده اما رایج تعرض جنسی در محل این کارها را انجام دهید:
۱- تحمل کردن، همیشه ارزشمند نیست. به مزاحمتان با قاطعیت و صراحت بگویید که از رفتارش ناراحت و ناراضی هستید. اگر سکوت کنید، او آن را حمل بر رضایت یا ناتوانی شما می کند و به رفتارش ادامه می دهد.

۲- ایراد از شما نیست. اگرچه ظاهر می تواند احتمال مزاحمت را افزایش بدهد، اما معمولا ایراد از فرد قربانی نیست، چرا که این موقعیت برای گروه های مختلفی از خانم ها اتفاق می افتد. پس بابت این قضیه احساس گناه نکنید.

۳- نقش قربانی را بازی نکنید. بازی کردن نقش قربانی باعث می شود که در موقعیت آزار باقی بمانید و مزاحمت به دفعات برایتان تکرار شود.

۴- خودتان را در آغوش بگیرید. بعد از آزار دلتان می خواهد خودتان را نادیده بگیرید، خودتان را سرزنش کنید و به نوعی خود را بابت گناهِ نکرده تنبیه کنید. این کارها باعث می شوند که بیشتر در باتلاق استیصال فرو بروید و آسیب پذیرتر شوید.

۵- موقعیت تان را عوض کنید. اگر گفت و گو موثر واقع نشد، بهترین کار را بکنید؛ از آن محیط دور شوید.


برچسب ها:با تهدید چه کنیمبا تهدید دوست پسر چه کنیمبا مزاحم تلفنی چگونه برخورد کنیمبرخورد با مزاحم تلفنی ایرانسلبرخورد با مزاحم تلفنی همراه اولبرخورد با مزاحم ناموسپیگیری مزاحم تلفنی از طریق اینترنتتهدید به ابروریزیتهدید پسرهاتهدید دوست پسرتهدید دوست پسر سابقتهدید دوست دخترتهدید سختتهدیدم میکنهجرم مزاحمت خیابانیچگونه از شر مزاحم تلفنی خلاص شویمچگونه با مزاحم برخورد کنیمچگونه مزاحم تلفنی ایرانسل را پیدا کنیمچگونه مزاحم تلفنی خود را بشناسیمدعا بخاطر خلاص شدن از شر مزاحمدعا بخاطر خلاصی از شر دشمندعا بخاطر دور شدن از خانواده شوهردعا بخاطر دور شدن دشمندعا بخاطر دور شدن مادر شوهردعا بخاطر رفتن مهماندعا بخاطر رهایی از انسان بددعا بخاطر مهمان مزاحمدعای مجرب بخاطر دفع مزاحمدوست پسر سابقم تهدیدم میکنهدوست پسرم ازم عکس دارهدوست پسرم تهدیدم میکنهدوست پسرم منو تهدید میکنهراه های مقابله با تهدیدردیابی مزاحم تلفنیروانشناسی تهدیدشکایت از مزاحم تلفنی ایرانسلشکایت اینترنتی از مزاحم تلفنیمزاحمت خیابانی بخاطر زنانمزاهممیترسم عکسام پخش بشهنحوه برخورد با افراد مزاحمنحوه برخورد با مزاحم ناموسینحوه برخورد با مزاحمین خیابانینحوه شکایت از مزاحم تلفنینحوه شکایت از مزاحم خیابانی

برگرفته از: emrooziran.com
گرداوری شده :
ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A