گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده کمک بلاعوض خواهد داد

اطلاعیه سایت

دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده کمک بلاعوض خواهد داد

دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده کمک بلاعوض خواهد داد

رئیس جمهوری گفت: دولت بخاطر بازسازی منازل و کمک به زندگی آسیب دیدگان و کسانی که منازل آنها در زلزله در شهر و روستا دچار خسارت شده، کمک بلاعوض و وام بلندمدت اعطا خواهد کرد.

دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جمع مردم سرپل ذهاب با قدردانی از مردم استان کرمانشاه و سراسر ایران که درحادثه همچون همیشه درکنار هم بوده و به یاری یکدیگر پرداختند، اظهار کرد: باید از تلاش نیروهای امدادرسان و نیروهای مسلح بخاطر کمک به زلزله زدگان قدردانی کرد. دولت همه امکانات خود را بخاطر کاهش سریع مشکلات مردم بسیج کرده است.

دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده، کمک بلاعوض خواهد داد

دکتر روحانی با اشاره به نیاز مردم به چادر و امکانات زندگی موقت در مناطق زلزله زده، گفت: عصر امروز ستاد بحران در کرمانشاه تشکیل و بودجه لازم بخاطر بازسازی و جبران خسارت های وارد شده به مردم اختصاص داده خواهد شد.

رئیس جمهوری تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمام توان خود را بخاطر بازسازی منازل مردم به کار خواهد گرفت و همه دستگاههای مسوول نیز این بنیاد را کمک خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل و توفان آزمایش الهی بخاطر بندگان در مسیر یاری و کمک به همنوعان است، افزود: دولت تلاش می کند درآزمایش موفق باشد، کما اینکه از ساعت های اولیه وقوع این حادثه تلاش ما بر حل مشکل مردم بوده و همه دستگاهها و مسوولین درراستا بسیج شده اند.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه بطور مستمر روند امدادرسانی و جبران خسارات مردم این منطقه را پیگیری خواهد کرد، ادامه داد: بیمارستان های تهران، کرمانشاه و استان های معین بخاطر ارائه خدمات درمانی فوری به مصدومان این حادثه بسیج شده اند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه درحادثه برخی ساختمان هایی که بصورت تعاونی و دولتی ساخته شده و از عمر احداث آنها زمان کمی می گذرد، تخریب شده اند، گفت: باید اشکالات و کاستی های موجود در ساخت این بناها بررسی شود و دولت مطمئنا این مسائل را دنبال و مقصران را شناسایی و به مردم معرفی خواهد کرد.

رئیس جمهوری تاکید کرد: دولت، مردم را تنها نمی‌گذارد و ما به عنوان خادم مردم در کنارتان خواهیم بود.

دکتر روحانی گفت: ۱۱ هزار خانه روستایی و حدود ۴۵۰۰ خانه شهری درزلزله تخریب شده و نیاز به ساخت ۳۰ هزار مسکن بروز داریم.

گرداوری:ایرنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A