باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه » محرم 95 » دلایل توقف اعدام قاتل ستایش دردقیقه ۹۰

اطلاعیه سایت

دلایل توقف اعدام قاتل ستایش دردقیقه ۹۰

دلایل توقف اعدام قاتل ستایش دردقیقه ۹۰

درحالی که شمارش معکوس بخاطر اعدام قاتل ستایش شروع شده و تمامی مراحل اجرای حکم انجام شده بود اما شامگاه چهارشنبه و ساعاتی قبل از به‌ دار آویخته شدن عامل قتل، اعلام شد اجرای حکم به تعویق افتاده است.

دلایل توقف اعدام قاتل ستایش دردقیقه 90

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، با رد برخی شایعات مبنی بر اعمال فشارها بخاطر تعویق اجرای حکم اعدام گفت: با وجود اعلام قبلی بخاطر اجرای حکم، مشورتی صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم که این اقدام به بعد از ماه‌ صفر موکول شود. البته هیچ منع شرعی و قانونی بخاطر این کار وجود ندارد اما به این نظر رسیدیم که اجرای حکم بعد از ماه صفر بهتر است.

وی درباره اینکه برخی، ادعای تصمیم خانواده مقتول مبنی بر اعلام رضایت از قصاص و احتمال عفو محکوم را مطرح کرده‌اند نیز گفت: چنین ادعایی حداقل تا این زمان صحت ندارد زیرا خانواده ستایش بر اجرای حکم، اصرار دارند.اسماعیلی تأکید کرد که توقف و تعلیق اجرای حکم به هیچ‌ عنوان صحت ندارد و بعد از ماه صفر زمان اجرای حکم اعلام می‌شود.عسگر قاسمی‌آقباش وکیل عامل قتل نیز، با اعلام بی‌اطلاعی از علت این تصمیم قضایی گفت: شب قبل‌ از اعدام از کانون اصلاح‌ وتربیت استان تهران با بنده تماس گرفتند و گفتند اجرای حکم اعدام به تعویق افتاده است. آنها هیچ دلیلی هم به بنده درباره اجرای حکم نگفتند.

وی درباره اینکه آیا برخی شایعات مبنی بر اعلام رضایت خانواده ستایش وگذشت از قصاص و تلاش بخاطر عفو این محکوم از حکم اعدام صحت دارد یا نه گفت: چنین ادعاهایی به هیچ‌ عنوان صحت ندارد و اصلاً با توجه به اصرار قاطع خانواده ستایش بخاطر اجرای حکم، موضوع رضایت مطرح نیست. هیچ‌ کسی هم بنا ندارد بخاطر بخشیدن قاتل، به خانواده ستایش فشار وارد کند.

نورالله عزیزمحمدی هم که وکالت خانواده ستایش را برعهده داشت، از دلایل لغو اجرای حکم اعدام اظهار بی‌اطلاعی کرد.

۲۳ فروردین‌‌‌‌‌‌‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر قتل یک دختر بچه ۶ ساله افغان در روستای خیرآباد ورامین به پلیس و دادستانی اعلام شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی، دختربچه شش ساله، روز یکشنبه ۲۲ فروردین بخاطر خرید بستنی ازخانه خارج شده، اما دیگربرنگشته بود. در تحقیقات مشخص شد که پسر ۱۷ ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده بود. سرانجام عامل جنایت با حکم دادگاه به قصاص و اعدام محکوم شد. 

‘); d.write(‘


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A