home دسته‌بندی نشده خطرات ناشی از باردار شدن زنان بعد از سن ۳۵ سالگی

خطرات ناشی از باردار شدن زنان بعد از سن ۳۵ سالگی

خطرات باردار شدن زنان بعد از سن ۳۵ سالگی

35 year

باردار شدن بعد از سن ۳۵ سالگی شاید ممکن باشد ولی نسبت به سنین پایین دشوار و خطرناک تر است.اما چرا باردرا شدن در سن بالای ۳۵ سالگی عوارض دارد؟

اگر اخبار را دنبال کنید، بی شک زنان مشهوری را خواهید دید که بعد از سی و پنج سالگی منتظر بچه دار شدن هستند و برای این هدف مشکل دارند.

اولین چیزی که باید بدانید این است که زنان و مردان در هر سنی می توانند بارور باشند. زوج هایی که در دهه بیست زندگی شان هستند ممکن است به اندازه زوج هایی که در دهه چهل عمرشان هستند با مشکل ناباروری مواجه شوند.

احتمال باروری در بیشتر زنان در دهه بیست زندگی شان در بیشترین میزان ممکن است و در اواخر دهه بیست، شروع به کاهش تدریجی می کند. بنابراین  شانس حاملگی شما در بیست و هشت سالگی، به اندازه این شانس در بیست و دو سالگی تان نیست.

حدود سن سی و پنج سالگی، شانس باروری با سرعت بیشتری کاهش پیدا می کند؛ برای مثال بعضی از محققان دریافته اند در سن سی سالگی، شانس بارداری در هر ماه حدود بیست درصد می باشد، در حالیکه این شانس در سن چهل سالگی، فقط پنج درصد است!

این مسئله را با شانس کلی باروری تان اشتباه نگیرید. این یک آمار ماهیانه است، نه سالیانه. همچنین بسیاری از مطالعات بر سر این موضوع بحث و اختلاف دارند که آیا کاهش شانس حاملگی به باروری مربوط است، یا به کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی در زوج ها.

در تحقیقی، ۷۸۲ زوج تحت نظر بوده و طبق برنامه، پیش از تخمک گذاری هر روز رابطه جنسی داشتند. این زنان برای تعیین دوره تخمک گذاری شان از نمودار دمای بدن استفاده کرده بودند. هم برای زنان جوان تر و هم برای زنان سنین بالاتر، دو روز پیش از شروع تخمک گذاری، بارورترین روزشان بوده است. در مورد زنان ۱۹ تا ۲۶ ساله، رابطه جنسی در این روز، ۵۰ درصد شانس بارداری داشته و برای زنان ۳۵ تا ۳۹ ساله این شانس تنها ۲۹ درصد بوده است.
یک هشدار مهم در مورد باروری مردان و سن شان
هر چند بیشتر بحث ها در مورد تاثیر سن زنان در بارداری است، اما ذکر این نکته بسیار لازم می باشد که سن مرد نیز به همان اندازه مهم است. روند کاهش باروری مردان مانند زنان نیست، اما سن مردان عامل مهمی است.

در همان مطالعه ای که گفته شد، معلوم گردید اگر همسر یک زن پنج سال از او بزرگ تر باشد، شانس باروری زن تا ۱۵ درصد افت می کند. البته یادتان باشد که این احتمالات و آمار مربوط به بسته شدن نطفه هستند، یعنی باردار شدن صرفا به معنای تولد نوزاد نیست. آمار سقط جنین برای زوج های سن بالاتر، بیشتر است.

حاملگی بعد از 35 سالگی،بارداری بعد از سی و پنج سالگی

افزایش سن حاملگی، احتمال مشکلات ژنتیکی را بیشتر می کند
چرا شانس باروری کاهش پیدا می کند؟
زنان با بیش از یک میلیون تخمک متولد می شوند، اما تا سن بلوغ فقط سیصدهزارتای آنها باقی می مانند. از این تعداد زیاد نیز تنها ۳۰۰ تخمک، بالغ شده و در فرآیند تخمک گذاری رها می شوند.

بعضی ها فکر می کنند یائسگی شروع کاهش باروری است، اما این طور نیست. قابلیت های تولیدی بدن ما خیلی زودتر افت می کند و تخمدان ها در تولید تخمک های سالم و بالغ ناتوان تر می شوند. با بالا رفتن سن و نزدیک شدن به دوره یائسگی، کیفیت واکنش تخمدان ها نسبت به هورمون های محرک تخمک گذاری کمتر می شود.

اما اگر سبک زندگی درستی داشته باشید چطور؟ اگر ورزش کنید، تغذیه مناسب داشته باشید، وزن تان متعادل باشد و از عادات بد اجتناب نمایید چه؟ حتی در این صورت هم، کاهش طبیعی شانس باروری را تجربه خواهید کرد.

اما خوب است بدانید که عادات بد می توانند تاثیر منفی روی باروری داشته باشند، مثلا سیگار کشیدن فرآیند ناباروری در زنان را تسریع می کند.
افزایش خطر سقط جنین و تولد نوزاد معیوب
افزایش سن حاملگی، احتمال مشکلات ژنتیکی را هم بیشتر می کند. خطر ابتلا به سندرم داون در نوزادان با مادران بالای ۳۵ سال بیشتر است. در ۲۵ سالگی، یک زن از ۱۲۵۰ زن، نوزادی با سندرم داون به دنیا می آورند. در سن ۳۰ سالگی، این رقم به یک زن از ۹۵۲ زن می رسد. در سن ۳۵ سالگی، این احتمال به یک زن از ۳۷۸ زن می رسد.

احتمال سقط جنین هم با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند. حدود ۱۰ درصد از بارداری ها در زنانی که در اوایل بیست سالگی شان هستند، به سقط جنین منتهی می شود. در اوایل ۳۰ سالگی هم این رقم به ۱۲ درصد و در سنین بعد از ۳۵ سالگی این رقم به ۱۸ درصد می رسد. در اوایل ۴۰ سالگی نیز ۳۴ درصد از زنان سقط جنین را تجربه می کنند.
احتمال موفقیت درمان های ناباروری بعد از سی و پنج سالگی
شاید فکر کنید می توانید ناباروری تان را درمان کنید و با وجود روش آی وی اف (IVF) نباید نگران بالا رفتن سن تان باشید. اما متاسفانه این طور نیست. همان طور که بدن شما به هورمون های خودتان واکنش چندان مناسبی نشان نمی دهد، به داروهای هورمونی باروری نیز واکنش مفیدی نشان نخواهد داد.

طبق آماری که توسط مرکز کنترل بیماری ها جمع آوری شده است، درصد تولدهای موفق در روش آی وی اف با استفاده از تخمک های مادر، با بالا رفتن سن کاهش می یابد.

در سن ۳۱ سالگی، درصد تولدهای موفق به ۳۸ درصد می رسد. در ۳۹ سالگی این احتمال به ۲۲ درصد رسیده و بعد از ۴۳ سالگی، این رقم به کمتر از ۱۰ درصد افت می کند. یکی از شیوه های حل این مشکل، اهدای تخمک می باشد.

با وجود اینکه موفقیت آی وی اف با استفاده از تخمک مادر برای زنان ۴۰ ساله، کمتر از ۱۰ درصد است، اما زنان ۴۰ ساله ای که از تخمک های یک زن جوان تر استفاده کرده بودند، درصد موفقیت شان حدود ۴۵ درصد بوده است.

 

زناني که از ۳۵ سالگي به بالا بچه‌دار مي‌شوند

www.ssu.ac.ir/index.php?id=2097&tx…1246390200…
باردار شدن در سنين بالاي ۳۵ سال خطر سقط جنين، مشکلات جنيني و کروموزومي و … كه آيا تمامي زنان بالاي ۳۵سال در معرض خطرات ناشي از حاملگي در سن بالا قرار دارند؟

شیوه زندگی سالم؛ کلید به حداقل رساندن خطرات ناشی از …

mehrkhane.com › صفحه نخست › بهداشت و سلامت
بيشترين شانس باروری در سنين ۲۰ تا ۲۴ سال است؛ در سنين ۳۵ تا ۳۹ سالگي … در دهه سي‌ سالگي عمرشان قدری کاهش مي ‌يابد و اين امر باعث مي‌ شود تا باردارشدن در زنان …
۲۵ آذر ۱۳۸۸ ه‍.ش. – ۱- آیا می‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی باردار شوم؟ … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر … برخی مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزایش سن بیشتر … این اطلاعات تفسیر می‌شوند تا زوج بتوانند آن را درك كنند و براساس آن در مورد بچه‌دار شدن، تصمیم‌گیری كنند.

بارداری در سن بالا – نمناک

namnak.com/868-بارداری-در-سن-بالا.html
خطرات بارداری در سنین ۳۵ و ۴۰ سالگی و همچنین توصیه هایی برای زنان بارداری … فشار خون بالا : احتمال ابتلا به فشار خون بالا به علت سن بالای مادر و نیز فشار خون ناشی از بارداری (مسمومیت حاملگی) در زنان … توصیه های بعد از باردار شدن در سنین بالا

اگر قصد دارید بعد از ۳۵ سالگی باردار شوید ، توجه کنید

www.hidoctor.ir/14180_اگر-قصد-دارید-بعد-از-۳۵سالگیباردار-شوید….
۸ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. – ۳۵ سالگی سنی است که اندکی برای باردار شدن دیر شده است ، اما جای نگرانی نیست. … برای مثال احتمال آنکه یک زن ۳۹ ساله سالم دچار مشکلات ناشی از بارداری شود، … برخی مشکلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزایش سن …
سن بالاي پدرومادر از لحاظ پزشكي خطرات و عوارضي را براي فرزندان‌شان به دنبال خواهد … كه زنان بايد قبل از بچه‌دار شدن به آن توجه كنند سن مناسب براي بارداري است كه در پي …. چون ۳۵ سالگي، سني است كه بعد از آن خطرات و عوارض بارداري، ناهنجاري‌هاي جنين، مرگ … اين‌كه خيلي از بارداري‌ها در سن بالا ناشي از روش‌هاي كمك باروري صورت مي‌گيرد.

چرا حاملگی در سنین بالا خطرناک است – مجله اینترنتی دلگرم

www.delgarm.com/marriage/…/128854-عوارض-بارداری-در-سنین-بالا
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بهترین محدوده سنی برای باردار شدن ۲۰ تا ۲۹ سالگی است و حاملگی در خارج از این … سن بالای مادر و نیز فشار خون ناشی از بارداری(مسمومیت حاملگی) در زنان باردار … زایمان زودرس : اغلب در زنان باردار بالای ۳۵ سال سه تا چهار برابر زنان ۲۰ تا … عوارض بارداری در سن بالای ۳۵ سال، ناهنجاری های ژنتیک است که بخصوص بعد …
۴ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. – زوال باروری ناشی از بالا رفتن سن ممکن است تاحدی به ‌خاطر مسائل زیر باشد: … بارداری پس از ۳۵ سالگی، آیا خطر سقط جنین بالا می‌رود؟ … همچنین زنان بالای ۳۵ بیشتر بچه‌های سبک وزن به دنیا می‌آورند (کمتر از ۲ کیلوگرم در زمان تولد). ….. حالت رابطه جنسی برای باردار شدن زنان – ۸۷۰,۴۳۱بازدید; وقتی مردی شما را بخواهد…
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. – اما آيا مي‌توان بعد از ۳۵ سالگي هم باردار شد؟ … براي مثال، احتمال آنكه يك زن ۳۹‌ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري شود، كمتر از … برخي مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزايش سن بيشتر … اين اطلاعات تفسير مي‌شوند تا زوج بتوانند آن را درك كنند و بر اساس آن در مورد بچه‌دار شدن، تصميم‌گيري كنند.

بارداری در سن بالا – آکاایران

www.akairan.com/koodak/zaieman1/bala-6953.html
بارداری در سن بالا,بارداری در سن بالای ۴۰ سال,بارداری در سن بالای چهل سالگی … بچه‌دار شدن پس از ۳۵ سالگی، آری یا نه؟ … ۶ نکته درباره بارداری بعد از ۳۵ سالگی ….. میزان خطر بروز دیابت حاملگی (۳)درصد است؛ ولی، در زنان بالای (۴۰)سال به (۷)و در زنان … می آید و رحم به سختی می تواند خودش را با تغییرات سریع ناشی از حاملگی وفق دهد.

بارداري در چه سني خطرناك‌ تر است؟! – Bartarinha.IR | برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/13567/بارداري-در-چه-سني-خطرناك‌-تر-است
۲۶ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – اگر روزگاري نگران مادر شدن دختران زير ۱۵ سال بوديم، حالا بايد نگران بارداري مادران بالاي ۳۰ سال باشيم. … كه زنان بايد قبل از بچه‌دار شدن به آن توجه كنند سن مناسب براي بارداري …. امروزه بارداري بعد از ۳۵ سالگي را به عنوان بارداري پرخطر درنظر … در واقع كليد اصلي به كم كردن خطرات ناشي از سن بالاي بارداري داشتن …
علت تاکید بر سن بیست و چهار سالگی، کمتر بودن سیکل‌های بدون تخم‌گذاری و بالا بودن قابلیت باروری … حین و پس از زایمان ناشی از کم‌خونی مادر و در نهایت جمع نشدن رحم نیز تاکید می‌کنند. … نباید فراموش کرد ​ با افزایش سن بارداری خطر سقط جنین، کنده شدن جفت، افزایش … دکتر کتایون برجیس / متخصص زنان و فلوشیپ نازایی.

بارداری پس از ۴۰ سالگی – جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/2177979714877967744/بارداری-پس-از-۴۰-سالگی
۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به‌طور معمول در زنان تخمک‌گذاری منظم از دوسال بعد از شروع قاعدگی‌ها تثبیت … بعلاوه خیلی از بارداری‌ها در سن بالا ناشی از روش‌های کمک باروری صورت … از دیگر عوارض بارداری در سنین بالای ۳۵ سالگی، افزایش احتمال زایمان سزارین است. … وی با اشاره به خطر جدا شدن زودرس جفت و جفت سرراهی یعنی جفتی که در دهانه رحم …

مشکلات بارداری های بالای ۳۵ سال – ایران سلامت

forum.iransalamat.com/…بارداری…/مشکلات-بارداری-های-بالای-۳۵-سال-۱…
۵ آذر ۱۳۸۷ ه‍.ش. – خطرهاي پزشکي براي زنان باردار بالاي ۴۰ سال ۲ تا پنج برابر اين گونه … ما داراي سيستم پزشکي بسيار خوبي هستيم که مي‌تواند خطرات را براي زناني که در سنين ۳۵ يا ۳۶ سالگي صاحب فرزند … شدن، بارداري را به تعويق نياندازند زيرا بارداري در سنين بالاي ۳۵ …. ۱- آیا می‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی باردار شوم؟

مادر شدن بعد از ۴۰ سالگی – بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/bardari/expectancy-40-years-old.html
بارداری بعد از ۴۰ سالگی حاملگی در ۴۰ سالگی گاهی پیش می‌آید که خانم‌ ها پس از ۴۰ … یک زن باردار بالای ۴۰ سال مجبور به سزارین شود، دو برابر زنان باردار زیر این سن … برداری از پرزهای جنینی موجود در آمنیون انجام می‌شود، ولی اندکی خطر سقط جنین را …
۲۷ آذر ۱۳۸۸ ه‍.ش. – ۵پست – ‏۳ نویسنده

۶ نكته درباره بارداري بعد از ۳۵ سالگي ۱- آيا مي‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگي باردار شوم؟ … براي مثال، احتمال آنكه يك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري … ۱- افزايش خطر سقط جنين در سن ۲۰ : ۱ مورد در هر ۱۰ زن درسن ۳۵ : ۱ مورد … و اما شايد بد نباشد كه كمي نيز از مزاياي مادر شدن در سنين ميانسالي گفتگو كنيم.

بارداری بعد از سی و پنج ( ۳۵ ) سالگی | کودک آنلاین

www.koodakonline.com/…/f88e2181da594bf6a33d2be3d8c7951d
بارداری بعد از سی و پنج ( ۳۵ ) سالگی :شما نیز مانند بسیاری دیگر، ممکن است دیر … تحت بررسی کامل و یا حتی جراحی قرار نگرفته اند، قادر به,باردار شدن نبوده اند. … برای مثال احتمال آنکه،یک,زن ۳۹ ساله سالم دچار مشکلات ناشی از بارداری … بیشتر است؛برخی مشکلات وابسته به،سن هستند و خطر بروز آنها باافزایش سن بیشتر میشود.

زن تا چه سنی باردار میشود؟ – کلوب

www.cloob.com/timeline/answer_214047_2287583
۱۶ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. – توجه داشته باشید که ۲۵ تا ۳۳ سال بعد از اولین آزاد شدن تخمک, زمانی هست که دیگه همه ی … ولی با افزایش سن احتمال بارداری کم و خطر برای مادر وجنین زیاد میشه. آخرین سنی که زن باردار میشه ونسبتا بارداری کم خطره ۳۵ سالگی. بعد …. برای مثال احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از زنی …

بهترین سن برای بارداری، قبل از ۳۵ سالگی بچه دار شوید

niniban.com/…/بهترین-سن-برای-بارداری-قبل-از-۳۵سالگی-بچه-دار-ش…
گروهی از مادران باردار شدن در این سن را به معنی عقب افتادن از مراحل تحصیلی و شغلی خود می‌بینند. … خطر برای کودک: خطر سقط در زنان ۲۵-۲۹ سال ۱۰ درصد است و احتمال ابتلا به سندرم داون … افزایش وزن ناشی از بارداری در این سنین بیشتر و کاهش آن سخت‌تر است. … اگر کسی بخواهد بعد از ۵۰ سالگی باردار شود حتما باید از داروهای باروری و …

بارداری پس از ۴۰ سالگی: : تندرستی و زندگی سالم : : بارداری …

tebyan-zn.ir/News-Article/healthy_safe_life/2015/11/…/181671.html
۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – شکی وجود ندارد که سن بالای پدرومادر از لحاظ پزشکی، خطرات و عوارضی را برای … که زنان باید قبل از بچه دار شدن به آن توجه کنند سن مناسب برای بارداری است که … چون پس از ۳۵ سالگی، خطرات و عوارض بارداری، ناهنجاری های جنین و خطر مرگ و … کلید اصلی کم کردن خطرات ناشی از سن بالای بارداری داشتن یک شیوه زندگی …

بارداري بعد از ۳۵ سالگي – نیک صالحی

www.niksalehi.com/public/archives/211340.php
بارداری بعد از ۳۵ سالگی , بارداری در سنین بالا , تنشهای روحی و روانی , سقط جنین … تا زماني كه تحت بررسي كامل و يا حتي جراحي قرار نگرفته اند، قادر به باردارشدن نبوده اند. … امروزه بسياري از متخصصين مراقبت هاي بارداري، خطرات دوران بارداري را با … براي مثال احتمال آنكه يك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري شود، كمتر از …

عوارض و خطرات دیر باردار شدن چیست؟ – پزشکی

takpezeshk.com › بهداشت زنان › بارداری و زایمان
شما اینجایید : خانه » بهداشت زنان » بارداری و زایمان » عوارض و خطرات دیر باردار شدن چیست؟ … بارداری در زمان مناسب برای خانواده‌ها گفت: جهت پیشگیری و کاهش مشکلات ناشی از … به تاخیر می‌اندازند در خطر ناباروری هستند و توان باروری در خانم‌ها از سن ۳۵ سالگی … وی ادامه داد: زمان طلایی برای باردار شدن ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و بعد از سن ۳۰ …

بهداشت ازدواج – راسخون

rasekhoon.net › … › خانه و خانواده › خانواده › تنظیم خانواده › بهداشت ازدواج
از سوي ديگر بارداري پس از ۳۵ سالگي نيز خطرات مشكلات فراواني را به همراه دارد. … بارداري در سنين نوجواني با افزايش خطرات مامايي و عوارض ناشي اجتماعي همراه است . … زنان نوجوان بعد از زايمان بيش از ديگران دچار خونريزي و عفونت مي شوند . … تغذيه ناكافي در اين سنين و عدم بر آورده شدن نياز تغذيه اي بدن در دوران رشد همراه با حاملگي و عدم …
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. – ۱- آيا مي‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگي باردار شوم؟ … براي مثال، احتمال آنكه يك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري شود، كمتر از زني … برخي مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزايش سن بيشتر مي‌شود مانند فشار …

داتیس – نکات مهم درباره بارداری بعد از ۳۵ سالگی – داتیس

www.dateesco.com/نکات-مهم-درباره-بارداریبعد-از-۳۵سالگی/
۹ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نکات مهم درباره بارداری بعد از ۳۵ سالگی. … بالا رفتن سن ازدواج باعث شده است که خیلی‌ها دیر بچه ‌دار شوند یا دیرتر از معمول به فکر بچه‌ دار شدن بیفتند… … برای مثال، احتمال آنکه یک زن ۳۹ ساله سالم دچار مشکلات ناشی از بارداری شود، کمتر … برخی مشکلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزایش سن بیشتر …

مشاوره جنسی – مطالب ابر سن حاملگی

moshaverjensi20.mihanblog.com/post/tag/سن%۲۰حاملگی
بهترین سن بچه‌دار شدن خانم‌ها و آقایان … باردار شدن در سنین بالا این احتمال را دارد که دیابت یا فشار خون حاصل از بارداری، پس … به تمام خانم‌ها توصیه می‌شود ۶ ماه قبل از بارداری به پزشک زنان مراجعه کنند و تمام … بعد از ۳۵سالگی بارداری‌ها پر خطر است …. به گفته دکتر لاهوتی، کلید اصلی کم کردن خطرات ناشی از سن بالای بارداری داشتن …
همچنين مشخص شده است كه پايين بودن سطح فوليك اسيد در بدن، خطر سقط را افزايش مي دهد. … براي باردار شدن بعد از استفاده از هر يك از روشهاي طبيعي و سنتي جلوگيري از …. براي مثال احتمال آنكه يك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري شود، كمتر از … بيشترين شانس باروري در سنين ۲۰ تا ۲۴ سال است؛ در سنين ۳۵ تا ۳۹ سالگي …

بارداری بعد از ۳۵ سالگی | شفاجو

shafajoo.com/content/blog/68/بارداریبعد-از-۳۵سالگی
۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – بارداری بعد از ۳۵ سالگی|شما نیز مانند بسیاری دیگر، ممکن است دیر ازدواج کرده … برای مثال احتمال آنکه یک زن ۳۹ ساله سالم دچار مشکلات ناشی از بارداری شود، … برخی مشکلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آن‌ها با افزایش سن بیشتر … زوج بتوانند آن را درک کنند و بر اساس آن در مورد بچه دار شدن، تصمیم گیری کنند.
۱۱ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. – بچه دار شدن زنان بعد از ۳۵ سالگی ، سرپیچی از دستور طبیعت به حساب می آید . … همچنین بارداری در سنین بالا ، خطر سقط جنین ، مشکلات جنینی و …

بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی باردار شوم؟ – علم روز

science1.persianblog.ir/tag/بعد_از_۳۰_تا_۳۵_سالگی_باردار_شوم؟
امروزه بسیاری از متخصصان مراقبت‌های بارداری، خطرات دوران بارداری را با وضعیت … برای مثال، احتمال آنکه یک زن ۳۹ ساله سالم دچار مشکلات ناشی از بارداری شود، کمتر از … بنابراین اگر بیش از ۳۵ سال سن دارید و ۶ ماه است که اقدام به بارداری کرده‌اید، در … تا زوج بتوانند آن را درک کنند و براساس آن در مورد بچه‌دار شدن، تصمیم‌گیری کنند.
فرزند زیبای من – ۶ نکته درباره بارداری بعد از ۳۵ سالگی – راهنمای پرورش و رشد کودک. … بالا رفتن سن ازدواج باعث شده است که خیلی‌ها دیر بچه ‌دار شوند یا دیرتر از معمول به فکر بچه‌ دار … امروزه بسیاری از متخصصان مراقبت‌های بارداری، خطرات دوران بارداری را با … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، …

زنــــــــان، بهداشت، بیماری ها [آرشيو] – P30World Forums – …

forum.p30world.com › … › موضوعات علمی › زیست شناسی، پزشکی
۲۱ شهریور ۱۳۸۵ ه‍.ش. – رازيانه و شويد هم داراى هورمون زنانه بوده و نبايد نقش آنها را در دختر شدن جنين فراموش كرد. … چرا عفونت هاي زنانگي طي دوران بارداري خطر زايمان زودرس را افزايش مي دهند؟ … اما از ۳۵ سالگي به بعد قدرت باروري زن با سرعت بيشتري كاهش مي يابد. … در نوزاد و عوارض بارداري پس از سن ۳۵ سالگي در زنان و سن ۵۰ سالگي در مردان …
توصیه های مفید درباره بارداری پس از ۳۵ سالگی، فشارخون بالا و دیابت، به دنیا آوردن نوزاد … زوال باروری ناشی از بالا رفتن سن ممکن است تاحدی به ‌خاطر مسائل زیر باشد: … افزایش احتمال ناهنجاری‌های کرموزومی منجر به خطر سقط جنین در زنان مسن‌تر می‌شود. …. تشخیص و درمان ناباروری در زنان و مردان · نکات مفید درباره باردار شدن · عوارض مهم …

Keshavarzi – دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

journals.kums.ac.ir/ojs/index.php/jkums/rt/printerFriendly/159/276
گروه زنان و زایمان، مرکز تحقیقات زایمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه. ۲. … عواقب حاملگی در سنین بالای ۳۵ سال مانند سنین پایین مطلوب نمی‌باشد (۵). … تأخیر در باردار شدن به‌طور معناداری با افزایش خطر بعد از ۳۵ سالگی، به‌خصوص بعد از ۴۰ ….. مرگ مادران در خانم‌های باردار با سن بالای ۳۵ سال را ناشی از خونریزی پس از زایمان، عفونت و …

ایسنا – تاخیر در فرزندآوری، عوارض بارداری و زایمان دارد

isna.ir/fa/news/…/تاخیر-در-فرزندآوری-عوارض-بارداری-و-زایمان
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – وی ادامه داد: زمان طلایی برای باردار شدن ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و بعد از سن ۳۰ … سنین باروری است، باید در زمینه عوارض بارداری ناشی از بالا رفتن سن …

راه برتر – آیا اسلام سن خاصی را برای بارداری توصیه می کند؟

rahebartar.ir/faq/…/آیا-اسلام-سن-خاصی-را-برای-بارداری-توصیه-می-کند/
این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، باعث … كه بهترین سن حاملگی، چه سنی است و از چه سنی به بعد، یك زن باید نگران بارداری و … امروزه حاملگی پس از سن ۳۵ سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند. … كه آیا تمامی زنان بالای ۳۵ سال در معرض خطرات ناشی از حاملگی در سن بالا قرار دارند؟
اين مسأله همراه با عدم تمايل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرايط مناسب، باعث … كه بهترين سن حاملگي، چه سني است و از چه سني به بعد، يك زن بايد نگران بارداري و … امروزه حاملگي پس از سن ۳۵ سالگي را به عنوان حاملگي پُرخطر در نظر مي‌گيرند. … كه آيا تمامي زنان بالاي ۳۵ سال در معرض خطرات ناشي از حاملگي در سن بالا قرار دارند؟
۷ روز پیش – امروزه بارداری بعد از ۳۵ سالگی را به عنوان بارداری پرخطر درنظر می‌گیرند، … مهم‌ترین نکاتی که زنان باید قبل از مادر شدن به آن توجه کنند، سن مناسب بارداری … به گفته او کلید اصلی کم‌کردن خطرات ناشی از سن بالای بارداری داشتن یک …
۱- آیا می‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی باردار شوم؟ … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از … برخی مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزایش سن بیشتر می‌شود مانند … این اطلاعات تفسیر می‌شوند تا زوج بتوانند آن را درك كنند و براساس آن در مورد بچه‌دار شدن، تصمیم‌گیری كنند.

افزایش سن احتمال ناباروری را زیاد می کند – پایگاه خبری …

zarinnameh.ir/special/15109-افزایش-سن-احتمال-ناباروری-را-زیاد-می-برد
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – قاعدگی از حدود سن ۱۶ سالگی، با منظم شدن تخمک گذاری تثبیت می شود. دوره های قاعدگی یک خانم از سن ۲۶ تا ۳۵ سالگی تقریباً ثابت باقی می ماند. … مهم است بدانیم کاهش باروری مرتبط با سن ناشی از کاهش تعداد تخمک باقیمانده در … ولی بیشتر زنان بعد از حدود ۴۵ سالگی نمی توانند بارداری موفقیت آمیزی داشته باشند.

مرداد ۱۳۹۱ – ني ني آينده

mamanayandeh.blogfa.com/1391/05
درست است که تغییرات بدن زن مشهودتر است، اما مردان هم به واسطه پدر شدن تغییرات … نکته درباره بارداری بعد از ۳۵ سالگی. مادر باردار. بالا رفتن سن ازدواج باعث شده است که … امروزه بسیاری از متخصصان مراقبت‌های بارداری، خطرات دوران بارداری را با … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از …

چرا باید بارداری اول را قبل از ۳۵ سالگی تجربه کنید؟ | نی نی …

niniyari.com › نی نی یاری › پزشکی و سلامت › بارداری
۶ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – امروزه بارداری بعد از سی و پنج سالگی را به عنوان بارداری پرخطر درنظر می … پس سن بالای پدر و مادر از لحاظ پزشکی خطرات و عوارضی را برای … نکاتی که زنان باید قبل از مادر شدن به آن توجه کنند، سن مناسب بارداری است … سنین ناشی از روش های کمک باروری صورت می گیرد که احتمال بارداری چندقلویی را بالاتر می برد.

بارداری پس از چهل سالگی – نسخه

noskhe.com/article/153/بارداری-پس-از-چهل-سالگی
بارداری در سن بالا می تواند عوارض خطرناکی را هم برای مادر و هم برای جنین به همراه … ۴۰ سال می تواند با خطرات بسیاری همراه باشد، ولی داشتن وزن طبیعی قبل از باردار شدن، … که بارداری و میزان تولد در زنان جوان تر در حال کاهش است، در حالی که بارداری پس از … خانم های چاق و جوان با سن بین ۲۰ تا ۲۹ سال، با حجم توده ی بدنی (BMI) متوسط ۳۵.
۷ مهر ۱۳۸۷ ه‍.ش. – اما از ۳۵ سالگي به بعد قدرت باروري زن با سرعت بيشتري كاهش مي يابد. … ژنتيكي در نوزاد و عوارض بارداري پس از سن ۳۵ سالگي در زنان و سن ۵۰ سالگي در … خطر مرگ ناشی از حملات قلبی در بین افراد مبتلا به اسکیزوفرنی بیش از …
عوامل هورمونی: مصرف هورمون‌هاي زنانه به خصوص بعد از دوره يائسگي، يائسه شدن بعد از ۵۵ سالگي، اولين بارداري بعد از سن ۳۵ سالگي و شروع قاعدگي در سنين … رژیم غذایی: رژيم‌هاي غذايي پُر چرب به ویژه در زنان يائسه، خطر ابتلا به سرطان پستان را افزايش می‌دهد. … از سن ۳۵ سالگي به بعد، هر یک سال معاینه توسط پزشک توصیه مي‌شود.

بارداری در سن بالا

javuni.ir/news/13876
۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. – خطرات بارداری در سنین ۳۵ و ۴۰ سالگی و همچنین توصیه هایی برای زنان بارداری که … بهترین محدوده سنی برای باردار شدن ۲۰ تا ۲۹ سالگی است و حاملگی در خارج از این محدوده با خطرات و عوارضی همراه است. … بروز سقط هایی که ناشی از اختلالات کروموزومی هستند نیز بالا می رود. … توصیه های بعد از باردار شدن در سنین بالا

هم زود و هم دیر باردار شدن بد است – دکتر من

doctoreman.ir/fa/news/9613/هم-زود-و-هم-دیر-باردارشدن-بد-است
۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بارداری زنان بالای سن ۳۵ سال خطر ابتلا به فشار خون بالا و مسمومیت … هنگامی که مادر پا به سن ۳۵ سالگی می گذارد، مرگ و میر های جنینی و … و اما یک سۆال مهم این است که آیا تمامی زنان بالای ۳۵ سال در معرض خطرات ناشی از حاملگی قرار دارند؟ … در اینجا عوارض قبل، بعد و حین زایمان در سنین پایین را برایتان می گوییم.
۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بارداری زنان بالای سن ۳۵ سال خطر ابتلا به فشار خون بالا و مسمومیت حاملگی را افزایش می دهد. … هنگامی که مادر پا به سن ۳۵ سالگی می گذارد، مرگ و میر های جنینی و حوالی … در اینجا عوارض قبل، بعد و حین زایمان در سنین پایین را برایتان می گوییم. … خون‌ریزی‌های حین و پس از زایمان ناشی از کم‌خونی مادر، پارگی‌های نسج‌های …
زناني كه اولين بارداري آنها قبل از سن ۲۰ سالگي بوده و يا زايمان‌هاي متعدد داشته‌اند. … بعد از انجام آزمايش پاپ اسمير، پزشك يا كارشناسان بهداشت زن با پوشيدن دستكش‌هاي … آزمايش را انجام ميدهند ۷۰درصد كمتر از ديگران دچار مرگ و مير ناشي از سرطان دهانه رحم مي‌شوند. … بي ‌آبي حاملگي‌تان را به خطر مي‌افكند آب در خنك كردن بدن انتقال مواد مغذي و …
۳ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – یکی دیگر از خطراتی که بارداری های سنین پایین را تهدید می کند و درواقع از … این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، … امروزه حاملگی پس از سن ۳۵ سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند. … زوال باروری ناشی از بالا رفتن سن ممکن است تاحدی به خاطر مسائل زیر باشد:.
۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به‌طور معمول در زنان تخمک‌گذاری منظم از دوسال بعد از شروع قاعدگی‌ها تثبیت … بعلاوه خیلی از بارداری‌ها در سن بالا ناشی از روش‌های کمک باروری صورت … از دیگر عوارض بارداری در سنین بالای ۳۵ سالگی، افزایش احتمال زایمان سزارین است. … وی با اشاره به خطر جدا شدن زودرس جفت و جفت سرراهی یعنی جفتی که در دهانه رحم …
میومهای زیر مخاطی- عوارض حاملگی- تومورهای بدخیم- زخیم شدن دیواه رحم یا آندومتر باعث … خونریزی تماس یا خونریزی بعد مقاربت: علت آن سرطان گردن رحم است تا خلافش ثابت شود. … زنان با سن بالای ۳۵ سال که به علت تغییر در فواصل سیکل قاعدگی و بدون …. خونریزی غیر طبیعی در حین مصرف قرصهای ضد بارداری ناشی از مقادیر کافی …

بارداری در سنین پایین بهتر است

bkasrak.ir/index.php?option=com_content&view=article…
این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، باعث … كه بهترین سن حاملگی، چه سنی است و از چه سنی به بعد، یك زن باید نگران بارداری و … امروزه حاملگی پس از سن ۳۵ سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند. … كه آیا تمامی زنان بالای ۳۵ سال در معرض خطرات ناشی از حاملگی در سن بالا قرار دارند؟

دردسرهای مادر شدن در سن بالا – انجمن نوعروس

www.nowaroos.com › بچه داری نوعروس › دوران بارداری
۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – پيامد اين مساله علاوه برافزايش معضلات اجتماعي ناشي ازآن، مشكلاتي را براي خود شخص در پي خواهد داشت. … متخصصان زنان معتقدند بهترين سن براي بچه‌دار شدن بين ۲۵ تا ۳۵ … از آنجا كه ديابت حاملگي علاوه بر مادر براي جنين نيز مي‌تواند خطراتي را به … در تعريف فشار خون بارداري بايد گفت چنانچه بعد از هفته بيستم …

طب اول | نکات بارداری در سن بالا

tebeaval.ir/site/viewissue.php?id=1362&branch=38
۱- آیا می‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی باردار شوم؟ … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از زنی بیست ساله است كه از یك …

بارداری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/بارداری
در انسان دورهٔ بارداری طبیعی حدود ۳۸ هفته از زمان بارور شدن طول می‌کشد. … کاهش کیفیت در باروری تخمک‌ها از سن ۳۵ سالگی به بعد است. … داروهای بی خطر در دوران بارداری … پنیرک) که برای کاهش عوارض ناشی از یبوست مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که این داروها خطر … مصرف کافئین نیز در زنان باردار خطر سقط جنین را افزایش می دهد.

مسائل بهداشتي بانوان(ورود اقايان ممنوع) [بایگانی] – تالار …

nabzefarda.com › تالار گفتمان نبض فردا › علمی › پزشکی و بهداشت
۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ ه‍.ش. – علت آن هم افزایش ناگهانی هورمونها و فشار روحی زن باردار است. …. از بروز سقط تشخیص داده شده باشد ، سن مادر بیش از ۳۵ سال ویا زوجین به سختی باردار شده باشند. … بعد از ارزیابی واقعی در ۶۰ درصد موارد علت سقط مکرر غیر قابل توجیه باقی می ماند . …. فرسوده شدن و افزايش سن نيز خطر ابتلا به بيماري را افزايش مي دهد.
۶ بهمن ۱۳۸۷ ه‍.ش. – اگرچه خبرهايي مثل باردار شدن يك زن رومانيايي در ۶۸ سالگي و ساخت اسپرم … مي‌دهد و تقريباً ۱۰درصد زوجين، بعد از ۲ سال اول بارداري بچه دار نمي‌شوند. … اما در سنين بين ۳۵ تا ۳۹سالگي به‌دليل افت كيفيت تخمك‌ها خطر تولد ناقص‌الخلقه تا ۲۰درصد افزايش پيدا مي‌كند. …… همه چیز درباره فیبروم رحمی و مشکلات ناشی از آن …

بارداری پس از ۳۵ سالگی و مشکلات آن

mybanu.ir › بارداری و زایمان › دوران بارداری
یکی از بزرگترین مشکلات خانم ها در سن ۳۵ سالگی و بعد از آن موضوع بارداری است. … پزشکان متخصص زنان و زایمان معمولا به خانم هایی که می خواهند در سن ۳۵ سالگی یا … خطر مشکلاتی چون دیابت بارداری– پره اکلامسی- جفت سر راهی و جدا شدن جفت در طول بارداری … برای مثال، احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، …
امروزه بسیاری از متخصصین مراقبت های بارداری، خطرات دوران بارداری را با وضعیت … برای مثال احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از … بیشترین شانس باروری در سنین ۲۰ تا ۲۴ سال است؛ در سنین ۳۵ تا ۳۹ سالگی این … تا زوج بتوانند آن را درك كنند و بر اساس آن در مورد بچه دار شدن، تصمیم گیری كنند.

دکتر محمدرضا صفری نژاد – مقالات

www.safarinejad.ir/article.aspx?i=4&a=243
۸ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. – زنان،زایمان ۳۲ عنوان … نکته مهم در احتباس ادراري ناشي از التهاب پروستات عفوني حاد اين است که … موارد زير خطر ابتلا به التهاب پروستات در مردان را زياد مي کنند: … سن. از سن ۴۰ سالگي به بعد بزرگ شدن پروستات شروع مي شود. …. الان تصمیم به بارداری دارم ازمایش شوهرم(اسپرم رو از راه مقاربت وبمدت …… سن ۳۵ سال ؟
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. – پزشکان اروپایی به زنان قاره آبی هشدار داده‌اند که نسل سوم قرص‌های … از ان میان، ۱۷۵۱ مورد، یا ۱۴۶ مورد در هر سال ناشی از قرص‌های نسل سوم بودند. …. خوردن قرصهای جلوگیری از بارداری از سن ۳۵ سالگی به بعد باعث لخته شدن خون و سکته می …
عوامل مرتبط با کاهش خطر سرطان پستان شامل بارداری در سن پایین، شروع شدن دیر … ( یعنی پس از سن ۴۵ سالگی) رابطه قوی‌تری با افزایش نرخ بروز سرطان پستان دارد. … دی اتیل استیل بسترول مصرف کرده بودند (با خطر نسبی یاRR برابر با ۳۵/۱و … که این توقف ناشی از به چاپ رسیدن نتایج ابتکار بهداشتی زنان (Women’s Health …

اگر قصد دارید پس از ۳۵ سالگی باردار شوید توجه کنید

www.hanima.ir/…/if-you-are-planning-to-get-pregnant-after-age-۳۵-note…
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ۳۵ سالگی سنی است که اندکی برای باردار شدن دیر شده است ، اما جای دلواپسی نمی باشد. … برای مانند احتمال آنکه یک زن ۳۹ ساله سالم دچار مسالهات ناشی از بارداری شود، … برخی مسالهات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزودن سن …
۱۰ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – شهروند دیگری می گوید: عوارض و خطرات ناشی از بارداری در سنین پایین و … «سالاری» می افزاید: من در سن ۱۶ سالگی بدون آن که از عوارض بارداری در سنین زیر ۱۸ سال اطلاعی … زنان و آشنایی با عوارض و خطرهای بارداری در سنین زیر ۱۸ و بالای ۳۵ … زایمان سخت، تولد نوزاد کم وزن، عفونت های بعد از زایمان، ایجاد افسردگی و …
۲۰ آبان ۱۳۸۷ ه‍.ش. – در حالیکه قرصهای هورمونی دیگری نیز برای جلوگیری از بارداری وجود دارند که … هر زمان که برای اقدام به باردار شدن آماده بودید، لازم نیست یک بسته قرص را تمام کنید. …. معمولا بعد از ۳ تا ۵ روز خونریزی پریود شروع می شود و شروع بسته بعدی … شود که مصرف قرص به سن کمتر از ۳۵ سال محدود گردد و در سنین بالاتر، افراد …

زنان و زایمان – خواندنی های پزشکی

www.elmi-pezeshki.blogfa.com/cat-3.aspx
زنان باردار روزانه به میزان ۷۰ میلی گرم ویتامین C نیاز دارند. … اگر قصد باردار شدن داشته باشید، این ماده به سلامت نوزاد آینده تان كمك شایانی می‌كند. ….. هادی ‌پور گفت: میزان خونریزی زنان بعد سزارین ۲ برابر زایمان طبیعی است و ….. اما یك سؤال مهم این است كه آیا تمامی زنان بالای ۳۵ سال در معرض خطرات ناشی از حاملگی در سن بالا قرار دارند؟
۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – جراح و متخصص زنان، فلوشیپ نازایی افزود: هیچ گاه به زنان باردار …. به جای اینکه از خطرات بارداری بالای ۳۵ سال بگید برای اینهمه دختر … سن ۳۴ سالگی هنوز ازدواج نکردم، اگر هم از این به بعد ازدواج کنم بارداری خودبخود به بالای ۳۵ سال کشیده میشه. … بازداشت مدیر نفتی/تيتر كيهان برای متلاشي شدن ليست اصلاحات/ …
دکتر و پزشک – جلوگیری از باردار شدن و پیشگیری از حاملگی – دکتر و … این قرص مانع از تخمک گذاری (تولید تخمک توسط زن) می گردد. …. کاندومهای لاتکسی از موثرترین روشها برای کاهش خطر عفونت ناشی از ویروسهایی که ….. لذا تجويز قرصها از ۳۵ سالگي به بالا با احتياط باشد. …. سن شروع عادت ماهانه مادر با جنسیت فرزند ارتباط دارد.
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – بارداری در سنین بالا چه خطرات و پیامدهایی دارد و اختلاف سنی زیاد بین … سن مشخصی از نظر علمی وجود ندارد اما بهتر است قبل از ۳۵ سالگی باشد چون … ناشی از بارداری در مادر را بالا می برد و اگر خانمی در سن بالا باردار شد، … خطر بارداری در سنین بالا,مطلوب ترین سنین برای باردار شدن زنان و باروری مردان در چند سال است؟
به افزایش فشار خون بعد از هفته ۲۰ بارداری (ماه پنجم حاملگی) که همراه با ورم … علت اصلی مسمومیت بارداری ناشناخته است اما برخی از محققین معتقدند، پره اکلامپسی ناشی از ماده … خطر ابتلا به فشار خون بالا بدون ارتباط با بارداری خصوصاً پس از ۳۵ سالگی … جدا شدن زودرس جفت; تأخیر در رشد داخل رحمی جنین; زایمان زودرس; مرگ داخل رحمی …
آیا می توانم بعد از ۳۵ سالگی باردار شوم؟ … عوارض ناشي از پيش تشنج بارداري … تلاش در جهت سلامت زنان از الويت هاي برنامه هاي بهداشتي است. … مهم ترين عوامل اين نوع خطرات عبارت از سوء تغذيه مادر، باردار شدن در سنين پائين تر از ۱۸ سال يا بالاتر از …
۶ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – این نیاز به ازدواج اکثراً بعد از سنّ بلوغ شرعی دختر و پسر است. … خون بالای دوران بارداری، کم خونی و عوارض زایمان، نوزاد زودرس یا کم وزن، … پسرها نیز در روستاها در سنین پایین تر و در شهرها بین ۲۵ تا ۳۰ و گاه تا ۳۵ سالگی ازدواج می كنند. ….. آن را ناشي از عرف نادرست فرهنگي جامعه ما و مطرح شدن يكسويه پيشنهاد ازدواج …

کلسی پاور – آرین سلامت سینا

www.ariansalamat.com/fa/محصولات/مکمل‌های-دارویی/کلسی-پاور/
اگر کلسیم به مقدار مورد نیاز روزانه دریافت نشود، این هورمونها باعث آزاد شدن کلسیم از استخوانها به … در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی، استخوانها بیشترین تراکم کلسیم را دارند و از آن به بعد بتدریج از سن ۳۵ سالگی این تراکم کمتر میشود. … و سالمندی، روزانه به مقدار کافی دریافت شود تا از پوکی استخوانها و خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.

حاملگی در سن بالا – پرسش و پاسخ

www.irexpert.ir/webforms/Forum/Question.aspx?QID=123241
۱۷ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – ۸پست

ش، ۱۶/۰۹/۹۲ – ۱۳:۳۵ … در صورتی که خانمی پس از ۴۰ سالگی باردار شده باشد، پزشک آزمایشاتی را … در ضمن بعد از زایمان نیز احتمال خون‌ریزی شدید، به دلیل جمع شدن سخت‌تر فیبرهای رحمی، در زنان بالای ۴۰ سال بیشتر است. …. علت سن بالای مادر و نیز فشار خون ناشی از بارداری (مسمومیت حاملگی) در زنان باردار ۳۵ ساله و …

مصرف روزانه قرص LD یا HD نیز می تواند درد ناشی از پریود را کاهش دهد. … با سلام من بلا فاصله بعد از نزدیکی بدلیل جلوگیری از بارداری قرص اورژانسی … بنابراین اگر به جد تصمیم به باردار شدن ندارید توصیه می شود از روش های مطمئن تری …. سن مناسب جهت بارداری چه زمانی است؟ با سلام. ۲۰ تا ۳۵ سالگی برای بارداری مناسب است.
۲۳ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. – ۱ پست

۱ آيا مي‌توانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگي باردار شوم؟ … براي مثال، احتمال آنكه يك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشي از بارداري شود، كمتر … برخي مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزايش سن بيشتر … اين اطلاعات تفسير مي‌شوند تا زوج بتوانند آن را درك كنند و براساس آن در مورد بچه‌دار شدن، تصميم‌گيري كنند.

در مراحل قبل از بارداری ماما برای مطمئن شدن از سلامت مادر و بچه توصیه‌های لازم را به زوج می‌کند و …. مرگ و میر ناشی از سرطان پستان بسیار کاهش خواهد یافت اگر بیشتر زنان: …. تمام خانم ها از ۲۰ سالگی به بعد باید هر ماه این معاینه را انجام بدهند. …. زنان با سن بالای ۳۵ سال که به علت تغییر در فواصل سیکل قاعدگی و بدون ارتباط با سایر …

بیماریهای زنان و زایمان

zananvazayman.blogfa.com/1392/01/4
زمانیکه دختری به بلوغ می‌رسد (معمولاً در سنین۸ تا ۱۳ سالگی)، بدن و ذهن در … حدود۲ الی ۵/۲ سال بعد از شروع رشد پستانها، اولین خونریزی قاعدگی در یک دختر … در یك سیكل قاعدگی بدن زنان تغییراتی می‌كند تا هر ماه برای باردار شدن آمادگی داشته باشد. ….. يا ناباروري شود كه شكست ناشي از تلاش براي بارداري خود به افزايش استرس و از …

دوران بارداری – پزشکی

pezeshki2.persianblog.ir/tag/دوران_بارداری
حالا اگر پوست و موی خانمی تیره باشد تیرگی ناشی از بارداری هم در او بیشتر خواهد بود …. خطر اصلی این بیماری، انتقال از مادر به جنین است که می تواند باعث ناهنجاری های مختلف ….. این زنان گزارش داده بودند که در طول و بعد از بارداری آجیل خورده بودند. ….. ۲۰ تا ۳۵ سالگی تولید می شود، اظهار داشت: با افزوده شدن هر یکسال به سن مادر، احتمال …
۱۹ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – علاوه بر این، هر چه افزایش وزن در ایام بارداری بیشتر باشد، خطر افزایش …. علائم ناشي از كمبود اسيد فوليك ممكن است بصورت مخفي باشد و علائم اختصاصي … براي باردار شدن بعد از استفاده از هر يك از روشهاي طبيعي و سنتي جلوگيري از …. بنابراين اگر بيش از ۳۵ سال سن داريد و ۶ ماه است كه اقدام به بارداري كرده ايد، …

راهنمای خرید قرص ضد بارداری

www.salighebazar.com/index.php?option=com…view…
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. – در هیچ موردی احتمال باردار شدن صفر نیست، و قرص های روز بعد کمی کم اثرتر از … اين قرصها داراي هورمونهاي ساختگي زنانه شبيه استروژن و پروژسترون طبيعي است. …. در صورت مصرف قرص دردهای لگنی و مشکلات ناشی از بیماری کاهش می یابد. ….. در سنین پایین خطر عمده‌ای نیست، اما تجویز دارو از سن ۳۵ سالگی به بعد …

:مامایی

nicemidwife.blogfa.com/
همراهی لوپوس با سندرم انتی فسفولیپید بیشترین خطر سقط را در پی دارد تا … در این نوع اختلال ،از دست رفتن جنین به علت لخته شدن خون در عروق جفت تازه تشکیل شده است . … در ۳۵ سالگی متوجه شدم كه آینده چیزی نیست كه انسان به ارث ببرد؛ بلكه چیزی ….. زن باردار بسته به سن، فعاليت بدني، وضعيت فيزيولوژيک و خصوصيات …
باروری در زنان پس از سن ۲۷ سالگی شروع به کاهش می کند و سرعت کاهش باروری … تخمدانی، نامنظم شدن قاعدگی، علایم هایپرآندروژنیسم (آکنه، آلوپسیا، پرومویی)، … زنان باردار مبتلا به PCOS نیز در خطر بیشتری برای سقط و تحمل مشکلات بارداری قرار دارند. … ناتوانی برخی زنان در نگه داری مرحله ابتدایی بارداری ممکن است ناشی از نقص …

تازه های پژوهش – پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3992/5184/53807/تازه-های-پژوهش
وی افزود این فرضیه از آنجا ناشی شد که دختران قبل از بلوغ معمولاً تخمدان های مقاوم … آنان معتقدند بهترین سن برای باردار شدن از ۲۰ تا ۳۵ سالگی است ولی سن متوسط … خطر سقط جنین، مشکلات جنینی و کروموزومی و بیماری های مربوط به حاملگی از این جمله هستند. … ابتدا باید سرِ بچه، خود به خود پایین بیاید و بعد زن را تشویق کرد به خودش …

تاخير و يا قطع پريود – ایران کهن من

myancientpersian.blogfa.com/post-53.aspx
علت بيماري : علت اين بيماري يا از کم شدن غذا است و يا کم خوني و علامتش لاغري و دگر … عادت‌ ماهانه‌ اکثر دختران‌ تا سن‌ ۱۴ سالگي‌ آغاز مي‌شود و سن‌ متوسط‌ شروع‌ عادت‌ ماهانه‌ ۱۲ سال‌ و … يائسگي‌ (در صورتي‌ که‌ سن‌ بيش‌ از ۳۵ سال‌ و بارداري‌ وجود نداشته‌ باشد) … اگر آمنوره‌ ناشي‌ از بارداري‌ يا شيردهي‌ باشد، قاعدگي‌ بعد از اتمام‌ آنها باز خواهد گشت‌.
این مسأله همراه با عدم تمایل زن و شوهر به بچه‌دار شدن تا فراهم آمدن شرایط مناسب، … امروزه حاملگی پس از سن ۳۵ سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند. سنی که پس از آن، خطرات و عوارض بارداری، ناهنجاری‌ها و مرگ و میر مادر و جنین در آن افزایش پیدا می‌کند. … به عبارت دیگر، کلید اصلی به حداقل رساندن خطرات ناشی از سن بالای حاملگی …
چکیده : خوبي‌ها و بدي‌هاي مادر شدن در سنين مختلف-* این مطلب از وب سایت دیگری استخراج و … يا اجتماعي نرسيده‌اند اما در دوران بارداري خود با حوصله‌تر و قوي‌ترند و بعد از تولد هم … بارداري قبل از ۳۰ سالگي خطر ابتلا به سرطان سينه و تخمدان را كاهش مي‌دهد. … خطر افزايش فشار خون به دنبال بارداري در زنان بالاي ۳۵ سال دو برابر زنان جوان‌تر …
ولي متخصصان زنان و زايمان معتقدند بارداري در سنين مختلف تفاوت دارد. … خطر سقط جنين در زنان ۲۰ تا ۲۴ ساله، فقط ۱۰ درصد است، در حالي که بين سنين ۳۵ تا ۳۹ … ۳۵ سالگي سني است براي تسويه‌حساب کردن با زناني که قصد بچه‌دار شدن دارند. … بعد از ۴۰ سالگي احتمال درمان ناباروري با تخمک‌هاي خود زن بسيار کم مي‌شود و نياز به …

درد پستان – Salamat Iran Healers Parastari.com Hejamat …

www.iranhealers.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic…
۲۸ شهریور ۱۳۸۹ ه‍.ش. – در واقع در حدود ۱۰ درصد از زنان، درد متوسط تا شديد پستان را لااقل در ۵ … کاهش يا از بين رفتن اين نوع درد با بارداري يا يائسگي نشان مي‌ دهد که احتمالا هورمون‌ها در اين مورد نقش دارند. …. از سن ۳۵ سالگی و در خانواده های با ریسک بالای سرطان از سن ۳۰-۲۵ … این مسئله در دختر خانم‌ها در سن بلوغ و بعد از آن بیشتر به‌دلیل رشد …

عوارض‌ و خطرات‌ بستن‌ لوله‌هاي‌ زنان‌ را عمداً مخفي‌ ميدارند : كاهش …

motaghin.com › … › كاهش جمعيت ضربه ‌اي سهمگين برپيكر مسلمين
علّت‌ آنكه‌ زنان‌ در دوران‌ بارداري‌ غالباً عادت‌ ماهيانه‌ نمي‌شوند براي‌ آنست‌ كه‌ اين‌ خون‌ در رَحِم‌ … حائض‌ شدن‌ زنان‌ موقعي‌ است‌ كه‌ در اين‌ كاروان‌ نشسته‌اند و از حركت‌ افتاده‌ و متوقّف‌ گشته‌اند. … خطر تهديد سرطان‌ پستان‌ در آنها زياد مي‌شود؛ تا چون‌ از سنّ سي‌ سالگي‌ بگذرند خطر ….. ۵ ناتواني‌ جنسي‌: يكي‌ از عوارضي‌ كه‌ بعد از بستن‌ لوله‌ در مردان‌ ديده‌ ميشود …
۴ اسفند ۱۳۸۸ ه‍.ش. – تحقيقات نشان داده خونريزي‌هاي ناشي از قاعدگي در سنين باروري از علل مختلفي برخوردار است كه … سرطان سينه، تخمدان و كولون دارند، پس از ۳۵ سالگي، نسبت به انجام … كرده است) خطر لخته شدن خون و عوارض وريدي مغز در آنها افزايش مي‌يابد. …. يائسگي يعني زن قادر به توليد تخمك نبوده و نمي تواند ديگر باردار شود.

بارداری بعد از ۳۵ سالگی | یک فراکاو

۱farakav.com › راهنمای خانواده و اجتماع
۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ه‍.ش. – برای مثال احتمال آنكه یك زن ۳۹ ساله سالم دچار مشكلات ناشی از بارداری شود، كمتر از زنی … برخی مشكلات وابسته به سن هستند و خطر بروز آنها با افزایش سن بیشتر می … آن را درك كنند و بر اساس آن در مورد بچه دار شدن، تصمیم گیری كنند.

عوارض خود ارضایی – پارسی طب

fa.parsiteb.com/عوارض-خود-ارضایی/
هر یک از تخمک ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش …. این افراد به سرعت از سن ۳۵ سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود.

بارداری در زنان بالای ۳۰ سال – دانشنامه فرزند

farzand.net › پیش از بارداری › آمادگی جسمانی › سلامت عمومی
از زمانی که تقریبا تمام زنان باردار در اوایل سنین ۲۰ و بسیاری از آن ها در سنین … در ۳۵ سالگی خطر داشتن ناهنجاری کروموزومی در جنین آن قدر زیاد است که با خطر سقط … گاهی اوقات خانم ها در هنگام مصرف قرص باردار می شوند و بعد نگران نقایص مادرزادی در …. می کشد تا باردار شوید، اما ما می توانیم به شما بگوییم که باردار شدن به طور معمول .

شایع‌ترین بیماری‌های زنان کدامند؟

www.entekhab.ir/fa/news/135946/شایع‌ترین-بیماری‌های-زنان-کدامند
۱۴ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – علاوه بر خطرات فراوان و بیماری‌ها، اغلب آنها در سنین پایین ازدواج کرده و مادر می‌شوند. …. بسیاری از اختلالات وجود دارند که ناشی از توقف یا طولانی شدن، شدید شدن، … این مشکل با افزایش سن زنان به ویژه پس از ۳۵ سالگی تشدید می‌شود. … تمامی حاملگی‌ها به نحو مطلوب، قبل از باردار شدن مادر باید به درستی برنامه‌ریزی شوند.

family planning – یائسگی

familyplanningpc.blogfa.com/cat-59.aspx
همچنين خونريزي ماهيانه متوقف شده و شما ديگر نمي توانيد باردار شويد . … در صورت وقوع خونريزي يا لکه بيني بعد از ۱۲ ماه از آخرين عادت ماهيانه با پزشک خود … گاهي زنان در سنين پائين تر نيز دچار يائسگي زودرس مي شوند که علت آن … همچنين تغييرات سطوح پروژسترون باعث نامنظم شدن سيکل هاي قاعدگي از زمان قبل از يائسگي مي شود .

بارداری و مباحث مربوط به ان – www.Kocholo.org

kocholo.org/forum/عمومی/۱۵۵۳-بارداری-و-مباحث-مربوط-به-ان.html
۲ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – زنی که می*تواند بعد از گرفتن جواب منفی تست مثل همیشه از پله*ها پایین برود، … کمتر زن بارداری است که از بی*خوابی*های شبانه نوزادها و شیرخوردن*های …. آزاردهنده*ترین اتـفاق روزهای بارداری، تبدیل شدن همه آدم*ها به یک پزشک متخصص است. ….. اين رقم در رابطه با سنين ۱۰ تا ۱۴ سالگي، ۱ درصد در مناطق شهري و ۶.۱ …
بعد از تولد نوزاد، شیر از لوبول‌‌‌‌‌‌‌ها به لوله‌های نازکی به نام مجاری شیری می‌ریزد و به نوک … مرگ ناشي از سرطان (۱۸%) در زنان است و نيز شايعترين علت مرگ زنان در بين ۳۵ تا … o در زنانی که بالاتر از سن ۵۵ سالگی یائسه می‌‌‌‌‌‌‌شوند خطر ابتلا به سرطان پستان … ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۱ میلادی در برخي از كشورها برای بعضی زنان باردار DES تجویز شد.

سرطان پستان

med.bpums.ac.ir/fa/DynPages/Page.aspx?Id=1721

۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. – در كشور هاي غربي، سرطان پستان عمدتاً در سنين بالاي ۵۰ سالگي ديده مي …. قرمزي و خارش مزمن نوك پستان همراه با پوسته پوسته شدن و ترك خوردن آن، …. سن بالاتر از ۳۰ سال در اولين بارداري خطر ابتلا به سرطان پستان را افزايش مي دهد. …. را به دنبال ندارد، به خصوص اينكه بطور عمده بعد از سنين ۴۰-۳۵ سالگي انجام مي شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A