یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » خانواده های عراقی برای زوار ایرانی سنگ تمام گذاشتند

اطلاعیه سایت

خانواده های عراقی برای زوار ایرانی سنگ تمام گذاشتند

خانواده های عراقی برای زوار ایرانی سنگ تمام گذاشتند

ایرانی هایی که این روزها از مرز مهران وارد خاک عراق می شوند همین که پا درون مرز عراق می گذارند با گشاده رویی عراقی ها اعم از موکب داران و خانواده های عراقی مواجه می شوند.

در مسیر مرز زرباطیه تا شهر کوت و نجف موکب های زیادی توسط عراقی های دلداده امام حسین(ع) بخاطر پذیرایی از زوار بخصوص ایرانی ها دایر شده است. موکب‌ها در طول مسیر حرکت زائران اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به نجف و‌کربلا به پذیرایی و خدمات‌رسانی به زائران می‌پردازند.

خانواده های عراقی برای زوار ایرانی سنگ تمام گذاشتند

نکته قابل توجه حضور خانواده های عراقی در محل های پیاده شدن زوار ایرانی از اتوبوس هاست .عراقی های عاشق اهل بیت (ع) با اصرار چند تن از زوار ایرانی را بردن به منزل و پذیرایی از آنها به سمت خود کشیده و درکار از یکدیگر سبقت می گیرند.

هر خانواده عراقی چند ایرانی را به خانه خود دعوت کرده و و با نیت میزبانی زائران اهل بیت (ع) و ابراز عشق به امام حسین(ع) از آنها به نحو احسن پذیرایی می کند، یک خانوار عراقی بخاطر میهمانان ایرانی خود که در واقع میهمانان امام حسین (ع) هستند، محل خواب مناسب تهیه و حتی بخاطر کارهای شخصی آنان از قبل استحمام و شستن لباس ها هم سنگ تمام می گذارد.

موکب های عراقی در مرز زرباطیه تا شهر کوت و نجف گوی سبقت را از موکب های ایرانی ربوده اند خانواده های ایرانی از خدمات ارایه شده از سوی موکب های عراقی ابراز رضایت کرده و از ابراز محبت عراقی ها و خدماتی که به زائرین می کنند بسیار سپاسگزار بودند.

عراقی های کریم و میهمان نوار در برابر این همه تلاش و لطف میزبانی، تنها یک خواسته از میهمانان زوار خود دارند و آن هم دعا بخاطر آنها در مرقد مطهر امام حسین(ع) است.

اینجا در عراق و درروزهای معنوی هیچ زائری بدون کمک نمی ماند و هیچ مشکلی برایش لاینحل نیست ومی تواند بدون هر گونه دغدغه به پیاده روی در مسیر عشق به امام حسین (ع) ادامه دهد. 

گرداوری:ایرنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A