هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » جذب بیمار خارجی توسط ۱۶۰ بیمارستان خصوصی

اطلاعیه سایت

جذب بیمار خارجی توسط ۱۶۰ بیمارستان خصوصی

جذب بیمار خارجی توسط ۱۶۰ بیمارستان خصوصی

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: ۱۶۰ بیمارستان خصوصی کشور مجوز جذب و پذیرش بیمار خارجی را دریافت کردند و امیدواریم بیماران کشورهای همسایه از ظرفیت بزرگ ایران بیش از گذشته استفاده کنند.

قاسم جان بابایی روز سه شنبه در همایش گردشگری سلامت افزود: در سال های گذشته تعدادی از بیماران خارجی بخاطر درمان به ایران می آمدند اما چون نظام ثبت گردشگران خارجی را در ایران نداشتیم آمار دقیقی از تعداد گردشگران سلامت به کشور نداریم چون اکثر این بیماران به عنوان گردشگر سلامت وارد ایران نمی شدند.

جذب بیمار خارجی توسط 160 بیمارستان خصوصی

وی گفت: ایران در سخت ترین بحران ها در کنار کشورهای منطقه بوده است و در بدترین شرایط کشورهای منطقه به ایران اعتماد می کنند و این مطلوب نیست که در حوزه خدمات پزشکی که شایستگی و توانمندی ارائه خدمات آن را به مردم کشورهای منطقه داریم، ضعیف عمل کنیم و عقب بمانیم.

جان بابایی افزود: باید فرآیندهای جذب و ترخیص بیماران خارجی در کشور ساماندهی و تسهیل و پروتکل هایی تدوین و اجرا شود تا بتوانیم به تعداد بیشتری از بیماران خارجی با کیفیت مطلوب تر در کشور خدمت رسانی کنیم.

وی گفت: در گذشته افرادی به عنوان دلال بخاطر جذب بیماران خارجی در کشور فعالیت می کردند، همه آنها افراد مغرضی نبودند اما برخی رفتارها و اقدامات آنان به اعتبار خدمات گردشگری سلامت در ایران آسیب زده است.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: وزارت بهداشت حتما دردوره از توسعه خدمات گردشگری سلامت حمایت می کند، این وزارتخانه نمی خواهد تصدی و اجرای این خدمات را به عهده بگیرد و این کار قطعا در بیمارستان های خصوصی گسترش خواهد یافت و وزارت بهداشت فقط نقش سیاستگزار، نظارت کننده و اعتباربخشی خدمات را به عهده می گیرد.

جان بابایی گفت: حوزه های متعددی وجود دارد که در ایران، ظرفیت جذب بیمار خارجی درحوزه ها وجود دارد که انواع جراحی ها همچون جراحی چشم و مغز و اعصاب، ارتوپدی و درمان ناباروری از جمله این ظرفیت هاست.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: اگر خدمات مناسبی با قیمت مناسب ارائه شود تعداد زیادی بیمار از افغانستان، عراق و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه بخاطر درمان به ایران می آیند.

وی تبلیغات و بازاریابی بخاطر جذب گردشگر خارجی را کافی ندانست و تاکید کرد که باید عقب ماندگی گذشته را جبران کنیم و وزارت بهداشت درحوزه قصد دارد، مسئولیت و تصدی را به بخش خصوصی واگذار کند.

گرداوری:ایرنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A