home دسته‌بندی نشده بستنی قیفی ، خوشمزه دوست داشتنی!

بستنی قیفی ، خوشمزه دوست داشتنی!


بستنی قیفی : این روزها انواع و اقسام بستنی های خوشمزه وجود دارد که هر کدام از این بستنی ها طرفداران خاص خود را دارند. بستنی ها توسط دستگاه بستنی سازساخته و تولید میشوندو بسته به نوع بستنی دستگاه بستنی ساز هم متفاوت خواهد بود.یکی از بستنی هایی که پیر و جوان نمی شناسد، همه ی افراد به آن علاقه ی بسیاری دارند و کمتر کسی است که بتواند پیشنهاد خوردن آن را چه در هوای داغ تابستان و چه در هوای سرد زمستان رد کند بستنی قیفی می باشد. امروزه تقریبا در مقابل هر یک از مغازه های بستنی فروشییک دستگاه بستنی قیفی قرار دارد که بی شک این نوع از بستنی ها طرفداران زیادی را دارند.

بستنی قیفی

بستنی های قیفی در طعم ها و رنگ های مختلف تولید می شوند که هر کدام از آنها طرفداران خود را دارند. اما دو طعمی که در ایران بسیار محبوب است و بستنی قیفی های با این طعم را در هرکجای کشور می توانید پیدا کنید، بستنی قیفی وانیلی و کاکائویی است. این دو طعم محبوب پیر و جوان است و دهان هرکسی را می تواند به آب بیندازد.

اما این خوشمزه دوست داشتنی چگونه اختراع شد؟

نخستین بستنی قیفی (به فرانسوی: cornet à glace- به انگلیسی: Ice cream cone)توسط یک مهاجر ایتالیایی به نام ایتالو مارچیونی (ItaloMarchiony) در نیویورک تهیه شد. او با استفاده از اولین فریزر افقییك پارچه که توسط اچ.اچ میلراختراع شده بود به این فکر افتاد که بستنی را به شیوه ای جدید عرضه کند. او برای بستنی های جدیدش از قالب های مخصوص خود (که همان نان های قیفی است) استفاده کرد.او قالب مخصوص خود را در سال ۱۹۰۳ به ثبت رساند و یک سال بعد در سال ۱۹۰۴ قیف بستنی به طور اتفاقی در نمایشگاه جهانی سنت لوییس معرفی شد. در این نمایشگاهیک تولید کننده وافل اهل سوریه به نام حموی(Hamwi) تعدادی وافل را به شکل مخروط لوله کرد تا همسایه بستنی فروشش بتواند برای توزیع بستنی از آن استفاده کند. از آن روز به بعد این شیوه عرضه بستنی به یک شیوه محبوب و رایج تبدیل و پس از آن بستنی قیفی به سرعت در تمام جهان معرفی شد و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شد. امروزه انواع دستگاه بستنی ساز قیفی برای تولید بستنی وجود دارد که همگی مدیون ایده اولیه ایتالو مارچیونی هستند. هر یک از این دستگاه ها توان و عملکرد خاص خود را دارند و می توانند بستنی های خوشمزه ای را تولید کنند که هر کسی را به هیجان مزه آن وادار کند.

بستنی قیفی

بستنی قیفی وانیلی چگونه ساخته می شود؟

بستـنی های قیفی را معمولاً می توان با روش های مختلف تولید کرد. به همین دلیل است که مزه بستنی قیفی بعضی از بستنی فروشی ها را فراموش نمی کنیم و حتی با امتحان کردن ده ها بستنی قیفی دیگر باز هم می گوییم مزه ی آن بستنی قیفی که در آن مغازه خوردم یک چیز دیگر بود.

مواد لازم بستنی قیفی :

– شیر

– خامه

– شکر

– پودر بستنی

– عصاره مواد غذایی

طرز تهیه:

طرز تهیه بستـنی قیفی با دستگاه بستنی ساز بسته به نوع دستگاه متفاوت است. اما به طور کلی با ترکیب مواد بالا و ایجاد مایع بستنی و ریختن آن در دستگاه بستنی می توان این بستنی را تولید کرد و از چشیدن یک بستنی خوشمزه لذت برد.

بستنی قیفی

همه می دانیم که بسـتنی قیفی یک خوراکی خوشمزه است و پیر و جوان را به خود جذب می کند. اما تلاش کنید که این خوراکی خوشمزه را از مکان هایی که بهداشت را رعایت می کنند و از مواد اولیه مرغوب برای بستنی های خود استفاده می کنند تهیه کنید تا دچار دل زدگی از این خوشمزه محبوب نشوید.

امروزه اکثر آبمیوه بستنی های کوچک و بزرگ و حتی لبنیات فروشی ها در کنار سایر دستگاه های خود مثل دستگاه آبمیوه گیری، دستگاه یخ در بهشت ساز، فالوده، معجون و … یک یا چند دستگاه بستنی ساز قیفی هم قرار داده اند تا طرفداران این نوع بستنی نیز بتوانند اوقات خوشی را با عزیزان خود سپری کنند.

پیشنهاد شما چیست؟ می خواهید لحظات شادی را با عزیزان خود داشته باشید؟ همین حالا بلند شوید و به سمت اولین بستنی فروشی که می شناسید پیش بروید تا در یک روز زیبا از خوردن یک بستنی خوشمزه و سالم در کنار عزیزانتان لذت ببرید و خستگی یک روز کاری را از تن به در آورید.


منبع:حرف تازه
گرداوری شده : ایران فراز

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A