کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » برداشت چغندر ۱۵ کیلویی در شهرستان نی ریز

اطلاعیه سایت

برداشت چغندر ۱۵ کیلویی در شهرستان نی ریز

برداشت چغندر ۱۵ کیلویی در شهرستان نی ریز

مسئول واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز فارس اعلام کرد:‌ چغندر علوفه ای به وزن بیش از ۱۵کیلوگرم از یک مزرعه الگویی در بخش پشتکوه این شهرستان برداشت شد.

مجتبی شعاع روز چهارشنبه  افزود:‌ قطر این چغندر ۹۴ سانتی متر است و به صورت آزمایشی کشت شده بود. 

برداشت چغندر 15 کیلویی در شهرستان نی ریز

وی ادامه داد: کشت این محصول و ایجاد مزرعه الگویی درقالب اجرای سیاست جایگزینی کشت های کم آب بر به جای کشت گیاهان پر آب بر است. 

مسئول واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی نی ریز گفت:‌ با تحقیقات انجام شده و مشاوره کارشناسان زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس، بذر اصلاح شده تهیه و بخاطر بررسی چگونگی مراحل رشد و عملکرد در شرایط کشاورز در سطح یک هکتار توسط یکی از کشاورزان شهرستان کشت شد. 

شعاع ادامه داد: با رصد مراحل مختلف رشد ، اندازه گیری شاخصه های عملکرد پتانسیل این گیاه زراعی بیش از ۱۰۰ تن در هکتار محاسبه شد ولی در زمان برداشت این رقم به حدود ۲۰۰ تن و رشد غده های چغندر تا بیش از ۱۵کیلوگرم و قطر نزدیک به یک متر رسید که نشانگر وفق پذیری مناسب و عملکرد بالاست. 

وی با اشاره به مزایای این کشت و ارزش اقتصادی آن بخاطر کشاورزان گفت: مصرف کم تر آب در کشت این نوع چغندر، ارزش غذایی بالا بخاطر دام، مناسب بخاطر دوره تناوب، نیاز کم به سموم و کودهای شیمیایی از مزایای این نوع کشت است و می تواند گزینه مناسبی بخاطر کشت این محصول در اوایل آذر و اوایل اسفند با توجه به شرایط اقلیمی باشد. 

گرداوری:ایرنا


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A