قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
خانه » محرم 95 » "احمدی نژاد" کج فهمی جدی دارد!

اطلاعیه سایت

"احمدی نژاد" کج فهمی جدی دارد!

"احمدی نژاد" کج فهمی جدی دارد!

سلیمی نمین: احمدی نژاد دچار نوعی کج فهمی جدی است؛ او همان مشکلی را دارد که انجمن حجتیه داشت؛ او خودش را خط امام نمی دانست؛ خدا را شکر كه در آن قضيه كج فهمان‌مان در اقليت بودند.

عکس محمود احمدی نژاد

عباس سلیمی نمین در باره تسخیر لانه جاسوسی امریکا گفت و گو کرده است.

او درباره پیشنهاد احمدی نژاد بخاطر تسخیر سفارت شوروی گفت: خدا را شاكرم كه در آن قضيه كج‌فهمان‌مان در اقليت بودند. در آن زمان گروه‌هايی مانند احمدی نژاد دشمن اصلي را شوروی می دانستند.

بخشی از مصاحبه روزنامه اعتماد با سلیمی نمین را می خوانید:

محمود احمدی نژاد به عنوان عضو انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت، همان موقع پيشنهاد تسخير سفارت شوروی را می دهد اما اين صدا و درخواست شنيده نمی شود و مورد توجه قرار نمی گيرد. چرا؟

براي اينكه احمدی نژاد در دشمن‌شناسی دچار نوعی كم‌فهمی جدی است. از قضا احمدی نژاد دچار كج فهمی جدی در اين قضيه است. او در دشمن‌شناسی همان مشكلی را دارد كه انجمن حجتيه داشتند. همان مشكلی كه اخوان المسلمين داشتند. كج فهمی در دشمن‌شناسی يكی از عوامل موثر در شكست است. شما تا درك نكنيد كه تهديد اصلي چيست و همه توانمندی خودتان را عليه عامل اصلی به‌كار نگيريد ناكام می مانيد. من خدا را شاكرم كه در آن قضيه كج‌فهمان‌مان در اقليت بودند. در آن زمان گروه‌هايی مانند احمدی نژاد دشمن اصلي را شوروی می دانستند.

امام از ماه‌ها قبل از ماجرای سيزده آبان درباره امريكا موضع‌گيری می كردند. دانشجويان خط امام اين سخنرانی ها را می شنيدند به همين دليل خودشان را خط امام می دانستند؛ احمدی نژاد خودش را خط امام نمی دانست چون از امام خط نگرفته است. چرا كه اگر خط امامی بود بايد به سفارت امريكا می رفت. اينكه در آن زمان احمدی نژاد دشمن اصلی ايران را شوروی می داند نگاهی بسيار سطحی است.

در همان زمان آقاي مهدوی كنی هم با ماجرای سفارت مخالفت می كند و حتی با وجود آنكه آقاي موسوی خوئينی ها در آنجا نماز می خواند، می گويد سفارت غصبي است و نماز ندارد.

حزب جمهوری اسلامی هم با اين كار موافق نيست و می گويد ما در برابر عمل انجام شده قرار گرفتيم. اين بدين معنی است كه حزب جمهوری ضد امريكايی نبود؟!‌ نه. آنها معتقد بودند كار دانشجويان در شيوه برخورد با سفارت درست نبوده است. اينكه مهدوی كني كار دانشجويان را تاييد نمی كند به معنی رد جهت‌گيری دانشجويان نيست. او با شيوه مشكل دارد. يعني شيوه را نمی پسندد اما بعدها نشان داده شد كه شيوه هم درست بوده است. آقايان آن موقع اطلاعات‌شان نسبت به سفارت كم بود. آقای رفسنجانی درباره شيوه بحث دارد كه اين رفتن به داخل سفارت قابل دفاع است يا نه. نه اينكه اين حركت با جهت‌گيری امام همسو نيست.


گرداوری شده : ایران فراز

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A